acaba ruhsata işletebilirmiyim ???

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
tataroglulpg
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Cvp: acaba ruhsata işletebilirmiyim ???

Mesaj #11 gönderen tataroglulpg » Cmt Ağu 13, 2011 11:40 am

Aracınız 1300-1302-1303 ise her şekilde ankara da işlenmektedir ruhsata.
Bu işlemleri biz yapmaktayız.

www.tataroglulpg.com
0 312 278 72 71
0 533 639 93 18
izustun
Vosdost
Vosvosumun adı: Semoş

Mesaj #12 gönderen izustun » Cmt Ağu 13, 2011 6:53 pm

sadece yağ ısıtmalı sistemler ruhsata işlenebiliyor bu sistemlerde motorun yağını çektiği için yağ basıncını düşürüyor ve yeterli yağ olmadığından fazla sürtünme oluyor ve uzun vadede motoru normalden fazla yıpratıyor.egzostan ısıtmalı sistemler ise hem tehlikeli hemde ruhsata işlenemiyor dolayısıyla muayenede sorun oluyor diye okumuştum.birde lpg yanınca daha çok ısı verdiğinden hararet problemi olabiliyor deniliyor.arkadaşlar ne dersiniz bu sorunlar cidden çıkabilirmi kaliteli bir lpg kitiyle?sizce değermi?benim semoş ş. içi 40krş kadar yakıyor.dolayısıyla başka arabaya biniyorum yada otobüse.ikilemdeyim biraz aslında.hem vosa daha çok binmek istiyorum hemde vosun orjinalliğini bozmamak ve motora zarar vermemek.lpg'nin cidden büyük dezavantajları varmı acaba?ş.içi 20-25 kuruşa inilebilirmi lpg ile.
Resim

(o\_!_/o)
serdarbuğan
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: çilek

Mesaj #13 gönderen serdarbuğan » Pzr Ağu 14, 2011 1:43 pm

ben bir yıldır kullanıyorum eksozdan ısıtma sistemini şu ana kadar bir sıkıntım olmadı ama sürekli kontrol ettiriyorum kaçak varmı diye. :ok: aracım 73 model 1300 cc ortalama 20-22 kuruş yakıt tüketimim oluyor şu ana kadarda hararetle alakalı bir sorun da yaşamadım ama keşke benzin bu kadar pahalı olmasada biz de benzinle kullansak vosu.benzinle lpg arasındada çok ciddi olmasada bir performans farkı oluyor :kötü: birde arada bir benzinle çalıştırıyorum ki benzin pompası arızalanmasın hortumlar çatlamasın diye :ok:
Resim
izustun
Vosdost
Vosvosumun adı: Semoş

Mesaj #14 gönderen izustun » Pzr Ağu 14, 2011 8:48 pm

peki egzosdan ısıtmayı ruhsata işletebiliyormusun abi
Resim

(o\_!_/o)
mustafaakin
Vosdost
Vosvosumun adı: ayşe

Mesaj #15 gönderen mustafaakin » Cum Ağu 19, 2011 11:03 pm

ben konyada geçtiğimiz temmuz ayında lpgli olan vosvosumun lpgsini ruhsata işlettim. öncelikle yeni beyin bogaz ve kazan takıldı projesi faturası alınıp makina muhendisleri odasından sızdırmazlık raporu aldım sonra muayeneye gittim sorunsuz olarak geçti. lpgsi var olan vosa lpg+proje 300 tl gibi bir rakam ödemiştim 25 lira mmo ya bütün gider bundan ibaret bence işletmekte fayda var.
Resim
mustafaakin
Vosdost
Vosvosumun adı: ayşe

Mesaj #16 gönderen mustafaakin » Cum Ağu 19, 2011 11:04 pm

bu arada lpg egzozdan ısıtmalı
Resim
dawsons-creek
Vosdost

Mesaj #17 gönderen dawsons-creek » Cmt Ağu 20, 2011 1:46 pm

Peki muayeneye giderken söktürme olayı nedir? yani lpg sistemimi sökülüyor yoksa başka bir şekilde mi yapılıyor?

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir