kafam karıştı ??

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
teoomann
Vosdost
Vosvosumun adı: Portakalım

kafam karıştı ??

Mesaj #1 gönderen teoomann » Sal May 11, 2010 6:57 am

geçen gün depoyu doldurmaya karar verdim depoda ortalama 20Tl lik bi benzin vardı doldurduk ama tam doldurmadım 120TL yaptı..bu şekilde 100kilometre gittim ve tekrar depoyu doldurduğumda 70Tl ye ağzına kadar doldu herneyse kilometreyi sıfırladım ve 44kilometre yol yaptım girdim bi benzinliğe ağzına kadar doldurdum tam 7Tl ye doldu..

birinci sorum benim vosun deposu çokmu büyük çünkü hemen hemen 200Tl ye doluyor..

ikinci sorum 44 lilometreye 7Tl iyi bir rakam dimi...

bu arada aracım 74 1200 :)

vosvosserdar
Vosdost

Mesaj #2 gönderen vosvosserdar » Sal May 11, 2010 1:09 pm

teoman bizim depolar 40 litre diye.buda litresi 3.80 desek 152 liraya fullemek demek.

7 liraya 44 km gidemezsin.bir yanlıklış var.daha az gitmeli.

hesap şöyle.vosvoslarımız kullanışa bağlı olarak

1 litre yakıt ile şehiriçi 8-10 km gitmeli.şehirdışı da 14- 16 gider.

7 lira benzin 2 litre yapmaz bile.yani sen 2 litre ile şehiriçi 20 şehirdışı 30 km gidersen dua et.

1200 motor ne kadar az yakar bilemiyorum ama o kadar da olamaz.
vosvosta her türlü yardıma hazırım.msn ve telefonla ulaşabilirsiniz.

ResimResim
Kullanıcı avatarı
mmustafa
Vosdost

Mesaj #3 gönderen mmustafa » Sal May 11, 2010 10:10 pm

Deponuzu İkinci defa doldurduğunuz da, deponuz muhakkak hava yapmıştır, yani deponuz zaten dolu olduğu için pompanın tazyiği ile deponun içinde ki benzin çalkalannıp,pompanın ucu ile temas etmiştir ki bu durumda da otomotik olarak benzin pompası dolumu kesmiştir. Yoksa 7 TL.ile 44 km...Kimse LPG taktırmayı düşünmez herhalde. Selamlar.
teoomann
Vosdost

Mesaj #4 gönderen teoomann » Sal May 11, 2010 10:30 pm

sana katılıyorum ama en son doldurduğumda benzin seviyesi neredeyse benzin kapağının ucuna gelecekti yani tamamen full oldu..bi yanlışlık olması imkansız doldurduğum benzin belli yaptığım kilometre belli bu arada yaptığım hız 60-70km..
vosvosserdar
Vosdost

Mesaj #5 gönderen vosvosserdar » Çrş May 12, 2010 2:39 pm

km saatin yanlış olabilir.ne kadar iyimser olsak da bu paraya bu km olacak gibi değil.
vosvosta her türlü yardıma hazırım.msn ve telefonla ulaşabilirsiniz.

ResimResim
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #6 gönderen vosbik » Çrş May 12, 2010 3:26 pm

slm.öncelikle iş biraz garip evet ancak 1200 motorlar özellikle fazla sıkıştırılmazlarsa oldukça az yakarlar.yaptığınız 44 km şehir içinde mi yoksa şehir dışı mı?aynı zamanda vosta yük ya da sizden başka birileri var mıydı?bunlarda önemli.
verdiğiniz değerlere göre bakarsak eğer 44 km'de 7 tl, 100 km'de ise 15,90 tl yakar.benzinin litresi 3.70 dersek, 4,3 litre ile 100 km gitmeniz gerekli.
bu durumda imkansıza yakın.bir yerde bir hata var.
73 model 1300 cc vosumla uzun yolda 2 kişi ve bagaj biraz dolu iken 90'ı geçmeden ve rampalarda vosu sıkıştırmadan 6,2 litre yakmıştım.bende depoyu ağzına kadar doldurmuştum ve yine ağzına kadar doldurarak (boğazda benzini görene kadar) bu değeri bulmuştum.

bence tekrar deneme imkanınız varsa bir kez daha deneyin ve emin olmak için 100 km gidip tekrar fulleyin.daha sağlıklı bir sonuç ortaya çıkacaktır.
km gösterge hatasına karşında gittiğiniz parkurun daha önceden km sini bildiğiniz bir parkur olmasına özen gösterirseniz bu şıkkın gerçeliliğide test edilmiş olur.

unutmadan depolarımız 42 litredir.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
Kullanıcı avatarı
vwOzan
Vosdost
Vosvosumun adı: dost

Mesaj #7 gönderen vwOzan » Çrş May 12, 2010 3:28 pm

dedgın hesaba gore km ye 150 160 arası yakıyor benım aracım 1300cc 170 180 yakıyor lpg deyken imkansız bence ... yanlıs hesaptır dıyorum :(
teoomann
Vosdost

Mesaj #8 gönderen teoomann » Çrş May 12, 2010 8:35 pm

bugun 107 kilometre yol yaptım depo full ve bir tek ben varım aracın içinde dükkanımın önünde kilometreyi yazdım kağıda gidip geldiğimde depoyu tekrar fulledim ve 17Tl ye doldu yani eski yerine geldi gittiğim yol şehir dışıydı en fazla 10 kilometre şehiriçi vardır yol dümdüzdü..
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #9 gönderen vosbik » Çrş May 12, 2010 11:22 pm

slm.bu hesaba göre 4.6 lt 100 km 'de yakıyor vosunuz.bu değer inanılmaz.yaptığınız yol gerçekten 107 km miydi?yani o parkurun 107 km olduğundan emin misiniz?km hatası olabilir.inanılmaz bir değer.tamam düz bir yol olmasıda çok önemli ama yinede oldukça iyi rakam.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
teoomann
Vosdost

Mesaj #10 gönderen teoomann » Çrş May 12, 2010 11:40 pm

yaptığım yol aydın - nazilli arası 95 kilometre git gel hemen hemen 10 kilometre sehir içi gibi desem 107 olmuş..kilometre saati yanlış desem yolun mesafesi belli ve dümdüz bi yol hiçbir şekilde rampa yok hızımda sabit 65-70 arası çoğu zaman motorsikletler bile geçti beni :))

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir