kafam karıştı ??

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
mırmır
Vosdost

Mesaj #11 gönderen mırmır » Çrş May 12, 2010 11:40 pm

Pompaların belli basınçta atması durumudur,aynı istasyondan aynı pompadan gün içinde deneyin. Yakıt tüketim ölçüsünü benzin ibresinden takip edebilirsiniz. İbre tam kırmızı bölgede iken benzini alın tekrar aynı kırmızı kısma düştüğü an kilometreye bakıp tüketimi hesaplayabilirsiniz.

Benim de gaz bitti bugün gazcı 5 km uzakta benzin aldım onu da yakıt dolum ağzının altından çeşme gibi boşalttı.(Suç bende tabi benzin yüzü görmedi tüm kış gazla çalıştı.) :kötü: 20Tl'lık benzinle 5 km yaptım yine de.Depo bomboştu. Akıllı arabalar bunlar. :)

teoomann
Vosdost
Vosvosumun adı: Portakalım

Mesaj #12 gönderen teoomann » Çrş May 12, 2010 11:50 pm

[quote="mırmır"]Pompaların belli basınçta atması durumudur,aynı istasyondan aynı pompadan gün içinde deneyin. Yakıt tüketim ölçüsünü benzin ibresinden takip edebilirsiniz. İbre tam kırmızı bölgede iken benzini alın tekrar aynı kırmızı kısma düştüğü an kilometreye bakıp tüketimi hesaplayabilirsiniz.

benzinimi hep aynı istasyondan alıyorum petrol ofisi..benzin ibresine bakmaya gerek kalmıyor çünkü ibre sona dayalı bi şekilde ve hiç kıpırdamıyor çünkü ben depo kapağına kadar dolduruyorum..
Kullanıcı avatarı
vwOzan
Vosdost
Vosvosumun adı: dost

Mesaj #13 gönderen vwOzan » Prş May 13, 2010 8:04 am

abi ben inanamıyorum benım aracım motoru dört dörtlük kaydırıcı malzeme kullanıyorum lastıkler hersey sıfır her yolu denedım benzını 280 300 altına dusuremedım en son lpg taktırdım senın araba böle yakıyorsa super demektır :) aracım vw1302L 1300cc 1972

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir