muayene ye giderken gazı sökmek

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
fatter
Vosdost

muayene ye giderken gazı sökmek

Mesaj #1 gönderen fatter » Pzr May 23, 2010 10:35 pm

arkdaşlar arabam muayeneden geçti gitmeden önce tüpü söktürdüm

muayeneden geldi tüpü geri taktırdım araba giç gitmiyodu gaz ayarı bilmem ne hiç biş kar etmedi abi dediler gaz sistemi yağlı ondan bunlar randıman vermez filan

sonra arabadan sogumuştum satmayı filan düşünüyodum tam bi kurcalıyım dedim megersem depodan gelen gaz vana sı kapalıymış çok az gaz geliyomuş

işte bi iki gerizekalının size ne gibi sorun açabileceginin kanıtı ben bakmasam herfiler ne masraflar açacaktı şimdi arabam eski haline döndü mutluyum

ama tesadüfen buldum belki de sistem degişse yine problem bulanamayacaktı :sinir:

bilen abilerimize soruyorum bu yağlı sistem motora çok zara veriyo dediler aslı varmı acaba herkese hayırlı forumlar ................

Kullanıcı avatarı
canawar666
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: CaNaWaR

Mesaj #2 gönderen canawar666 » Sal Kas 23, 2010 11:13 pm

aslı var kardeşim daha 1 ahfta önce benim tostos yatak sardı hararet yaptı sanırım yağ basıncını engellıyor tabı bıde benım tostosun altarnatör unde sorun varmıs trübünü çalıstırmıyormus arada sırada oyuzden motor sogumamıs ve hararet yaptı zaten blok falan bıtıkmıs komple yenıledık yarın parcalar gelıcek ıstanbuldan kısmetse persembe gunu montajı bıtırırız saygılar bence arastır ıyıce ben egzozdan ısıtmaya gecmeyı planlıyorum
Kullanıcı avatarı
canawar666
Vosdost

Mesaj #3 gönderen canawar666 » Sal Kas 23, 2010 11:14 pm

eskı sahıbı saolsun avukat olmus ama adam olamamıs cok sovdurdu kendısıne çokkkk
Kullanıcı avatarı
mondiaynali
Vosdost
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #4 gönderen mondiaynali » Çrş Kas 24, 2010 1:54 am

En iyisi egzoz ısıtma yağla uğraşmayın tehlikeli sonuçlar çıkarıyor yatak sarma gibi ve en önemlisi de yağlı ısıtma egzoz ısıtma gibi randıman vermiyor soğuk havalarda hem yakıtın artar hem motora zarar.
1302 S 1972 - 25 AK 553
1303 1973 - 06 D 3425
1303 L 1974 - 25 NC 728

Murat AYNALI
Erzurum Atatürk Üniversitesi

[email protected]

Bir Sevdadır 1303...

Resim
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #5 gönderen orko » Çrş Kas 24, 2010 8:20 am

bir deli bir kuyuya taş atmış.... lpg li vosvoslara bakalım belki bir iki tane yağdan ısıtmalı çıkar onların da sahipleri değiştirmeyi düşünüyordur.
stresss...
Kullanıcı avatarı
canawar666
Vosdost

Mesaj #6 gönderen canawar666 » Cum Kas 26, 2010 6:01 pm

mondiaynali yazdı:En iyisi egzoz ısıtma yağla uğraşmayın tehlikeli sonuçlar çıkarıyor yatak sarma gibi ve en önemlisi de yağlı ısıtma egzoz ısıtma gibi randıman vermiyor soğuk havalarda hem yakıtın artar hem motora zarar.

mondiaynalı kardeşim birşey sormak istiyorum senin arabada çeki demiri varmıydı? varsa eğer gecenlerde aramıstım senı konusmustuk telefonda bursadan aramıstım fotograf gondermıstın bana hatırladınmı...:)
Kullanıcı avatarı
mondiaynali
Vosdost
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #7 gönderen mondiaynali » Cum Kas 26, 2010 6:58 pm

Evet abi hatırladım almışsın galiba hayırlı olsun :)
1302 S 1972 - 25 AK 553
1303 1973 - 06 D 3425
1303 L 1974 - 25 NC 728

Murat AYNALI
Erzurum Atatürk Üniversitesi

[email protected]

Bir Sevdadır 1303...

Resim
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #8 gönderen vosbik » Cum Kas 26, 2010 9:28 pm

voslarda yağlı sistem problemli.nedenleri geç ısınma, kaçak olduğu zaman yatak sarma, motorun yağ basıncını kaybetmesi vb olarak sayılabilir.vosalrda en düzgün sistem eksoz ısıtması.yaz kış sorunusuz bir şekilde vos lpg de eksoz ısıtması ile çalışıyor.gaz yemesi rolantisi vb düzgün bir ayar yapılınca uzun süre ayar istemiyor.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
mustafaakin
Vosdost
Vosvosumun adı: ayşe

Cvp: muayene ye giderken gazı sökmek

Mesaj #9 gönderen mustafaakin » Prş Ara 09, 2010 4:02 pm

şimdi benimde aklıma şu soru düştü. yag ısıtma mı yoksa egzoz ısıtma mı oldugunu nerden anlıcaz lpgmizin
Resim
FY077
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: yokki

Cvp: muayene ye giderken gazı sökmek

Mesaj #10 gönderen FY077 » Prş Ara 09, 2010 8:05 pm

aracın arkasına geçip sol alt tarafdan eksozun içine giren bi ısıtma cubuğu var baktığınızda görürsünüz zaten. bende kesinlikle oyumu eksozdan ısıtmadan yana kullanıyorum özellikle kışın çok faydalı. yağdan alığ basınç düşürük kaçakla ısınana kadarki yakıt sarfiyatıyla uğraşma derdi yok.
sende yalan oldun be vosum..

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir