lpg sorunu

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
a.erim45
Vosdost
Vosvosumun adı: MONŞER

Cvp: lpg sorunu

Mesaj #11 gönderen a.erim45 » Pzt Oca 24, 2011 9:14 pm

[quote="mondiaynali"]Abi boşver sen onları lpg ısınmasa vosvos rölantide bile çalışmakta zorlanır kısa mesafe ile ölçülmez o.[/quote]
en kısa zamanda uzun yol yapmam gerekecek desene:) teşekkür ederim..:)

a.erim45
Vosdost

Mesaj #12 gönderen a.erim45 » Pzt Oca 24, 2011 9:14 pm

[quote="mondiaynali"]Abi boşver sen onları lpg ısınmasa vosvos rölantide bile çalışmakta zorlanır kısa mesafe ile ölçülmez o.[/quote]
en kısa zamanda uzun yol yapmam gerekecek desene:) teşekkür ederim..:)
semih can inanır
Vosdost
Vosvosumun adı: sakine

Mesaj #13 gönderen semih can inanır » Pzt Oca 24, 2011 9:40 pm

selamlar. ben de lpg taktırmayı dşünüyorum da, bi sorum var. enjeksiyonlu otomobillerde sürekli lpgde kullanmayın; arada benzinle de çalıştırın derler ya hani enjektörler kurumasın diye.. vosvoslarda karbüratör olduğna göre, sürekli lpgde kullanmanın bi zararı olur mu?
[img=left]http://img405.imageshack.us/img405/1584/img0987b.jpg[/img]
1968 VW-1500
[email protected]
Kullanıcı avatarı
ilkeer
Vosdost
Kan Grubu: A Rh -
Vosvosumun adı: firuze

Mesaj #14 gönderen ilkeer » Pzt Oca 24, 2011 9:49 pm

arada bir benzinde kullanmakta yarar var
Muhtaç olduğun kudret,damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Gazi M.Kemâl ATATÜRK
20.10.1927
atax_can
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +

Mesaj #15 gönderen atax_can » Pzt Oca 24, 2011 11:04 pm

semih can inanır yazdı:selamlar. ben de lpg taktırmayı dşünüyorum da, bi sorum var. enjeksiyonlu otomobillerde sürekli lpgde kullanmayın; arada benzinle de çalıştırın derler ya hani enjektörler kurumasın diye.. vosvoslarda karbüratör olduğna göre, sürekli lpgde kullanmanın bi zararı olur mu?

Semihim,enjeksiyonlu araçlarda bile dediğin gibi önce benzinle çalışıyo araçlar otomatik olarak,sonra motor biraz ısındıktan sonra kendisi lpg ye geçiyor.çünkü yeni araçlarda lpg gazı motor suyuyla ısıtılıyor,tabi ısınana kadar pek bi verim alamazsın bu durumda,sanırım voslardada aynı mantık geçerlidir,eksoz kazanı ve borular biraz ısınana kadar benzinle çalıştırmak en ideali gibi geliyo .tabi o geçişi manuel olarak yapmak gerekiyor karbüratörlülerde :)
...ATACAN...
a.erim45
Vosdost

Mesaj #16 gönderen a.erim45 » Sal Oca 25, 2011 9:45 am

enjeksiyonlu araçlarda manuel konrol var benim bildiğim ama sıralı sistem lpg takıldığında motor 2000-3000 devirden sonra otomatik lpg ye geçiyor...ilk çalıştırma benzinle herdaim....:) düz karbüratörde 3-4 günde bir 1 km benzinle gitmek yada sabahları benzinle çalştırıp gece benzinde bırakmak en mantıklısı...
sevgiyle kalın
atax_can
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +

Mesaj #17 gönderen atax_can » Sal Oca 25, 2011 10:57 am

sevgili vosdostum,bizde birtane var sıralı sistemli bi araç,manuel şöyle onlarda,eğer istersen lpg benzin geçişini yapabiliyosun kendin,aynen normal lpgliler gibi tek tuşla,yalnız o otomatik geçiş işlemi devir 2000 3000 olunca değilde motor ideal ısıya geldiğinde kendi oluyor.şöyle anlatim hatta,akşam geldin eve lpgdesin motoru kapattın,sabah çalıştırınca benzinle çalışıyo kendi,sonra motor biraz ısınınca kendisi gaza geçiyo,mesela kışın daha geç geçiyo gaza,tabi motoru çalıştırıp olduğun yerde biraz gaz verirsen 10 20 saniye,motor hemen ısınıyo ve geçiyo gaza.bilgim tecrüben bundan ibarettir,dilim döndüğünce anlatmak istedim.saygıyla sevgiyle kalın :)
...ATACAN...

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir