Kafam Yine Karıştı

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
teoomann
Vosdost
Vosvosumun adı: Portakalım

Kafam Yine Karıştı

Mesaj #1 gönderen teoomann » Çrş Ağu 11, 2010 3:15 pm

Arkadaşlar daha öncedende bir konu açmıştım onun devamı gibi bişi..derdim ise şu ;

50 kilometrelik düz yolda 7-9tl gibi bir rakama gidiyorum fakat 65 kilometrelik bir yolu 15tl gibi bir rakama gidiyorum 50kilometresi düz 15kilometreside rampa çıkılıyor rampada voslar bukadar fazla yakıt artışında bulunurmu.. haftada 3 kez bu yolda gidiyorum ve sonuçlar bu şekilde çıktı sizce anormal olan nedir ??

vosum 74 1200...

serkan1213
Vosdost
Vosvosumun adı: ateş böceği

Mesaj #2 gönderen serkan1213 » Çrş Ağu 11, 2010 3:56 pm

rampada her araba gibi voslar da biraz daha fazla yakar senın motor hacmın de kucuk oldugu ıcın rampada zorlanıyor ve daha fazla yakıyor muhtemelen. ama buna ragmen degerler ıyı cok yakmıyor..
Resim
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #3 gönderen gürhan » Çrş Ağu 11, 2010 4:28 pm

teoman sorun üzerine aklıma şöyle bir olay geldi...eskiden kankimle beraber her hafta kilyosa giderdik..ben mecidiyeköyde o arnavutköyde oturuyordu...istanbullu isen kilyosun yolunu bilirsin...sarıyerden dik bir rampa çıkıp yolun 1/4 lük kısmını alırsın..sonra kilyosa kadar pedal çevirmesende olur...şimdi o rampa yaklaşık 4 km filan ama anamızdan emdiğimiz süt burnumuzdan gelirdi...o rampayı bitirdiğimizde yaklaşık 9-10 km daha yolumuz olduğu halde kendimizi gelmiş sayardık...

kıssadan hisse rampada yakıyor meret...rampada sürekli gaz vermek zorundasın ..ama düz yolda ara sıra ayağını gazdan çektiğin bile oluyordur..

rakamların o kadar stres yapılacak rakamlar değil...rahat ol...
Kullanıcı avatarı
vwOzan
Vosdost
Vosvosumun adı: dost

Mesaj #4 gönderen vwOzan » Çrş Ağu 11, 2010 4:49 pm

adanda pozantı rampası var cok meshur 30 km hem dusunun 1300 vosla 3 de 70 le zor cıkıyorum asa yukarı aynı yakıyor rampalarda benzıne alıyorum cunku ....vwOzan
teoomann
Vosdost
Vosvosumun adı: Portakalım

Mesaj #5 gönderen teoomann » Çrş Ağu 11, 2010 6:43 pm

rampalarda çok hızlı gitmemeye çalışıyorum 2.viteste 40 civarı çıkıyorum acelemde olmuyor zaten..
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #6 gönderen orko » Cum Ağu 13, 2010 1:46 pm

düşük viteste rampa yakıt olarak yarım kat artış sağlar. izmit rampalarında tecrübeyle sabittir. olabildiğince rampayı süratli çıkmanızda fayda var yakıt düşsün diyorsanız. veya önceden hızlanmak suretiyle rampaya başlayın. vos aynı viteste sürekli giderse hem ısınır hem de yakıt fırlar.
stresss...
Kullanıcı avatarı
aynalicesme
Vosdost
Vosvosumun adı: Timsal

Mesaj #7 gönderen aynalicesme » Cum Ağu 13, 2010 11:15 pm

Merhaba baskı balatanız ne alemde.Yüksek devir,ardından yüksek tüketim getiriyor.Şu an bu sorunla karşı karşıyayım.Yokuşlarda çektiğimiz acının durumu, anlatılır gibi değil :)

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir