SHIFTER

Vos ustalarının ve parçacıların adre telefon gibi bilgilerini bu bölümde paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
serkan1213
Vosdost
Vosvosumun adı: ateş böceği

SHIFTER

Mesaj #1 gönderen serkan1213 » Sal May 31, 2011 2:39 pm

Merhaba arkadaşlar, ben t shifterleri hem görüntü açısından hemde duydugum kadarıyla işlev açısından beğeniyorum.
ancak malum fiyatları epey pahalı. bende kendim birşeyler yapmaya çalıştım. Aksesuarcıdan otomatik arabalar için satılan T vites topuzundan aldım taktım, daha sonra vites kolunu ısıtarak bıraz büktüm çok güzel bir görüntü elde ettim, kullanması da epey zevkli. Şimdi sırada shifterin sadece mekanizmasını alıp takmakta. Fiyatının 20-30 tl arasında değiştiğini duydum. Bu parçayı nereden temin edebilirim duyan bilen var mı ?

vites kolunun fotograflarını yakın zamanda yükleyeceğim..

:gazla:

Resim
vosbik
Administrator
Administrator

Cvp: SHIFTER

Mesaj #2 gönderen vosbik » Sal May 31, 2011 8:33 pm

slm.İstanbul oto mekanikte bir ara vardı.rayaıp sorabilrisiniz.ancak hem orjianl bir shifter hemde bu mekanizmayı kullanmış birisi olarak shifterın orjinalini tavsiye ederim.üstelik empi yi değil scat marka olanını tavsiye ederim.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
Kullanıcı avatarı
eros
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: badem

Mesaj #3 gönderen eros » Sal May 31, 2011 11:47 pm

T shifter ı kesinlikle tavsiye etmem
çok kısa bir zamanda T aparat bağlantı yerlerinden gevşeyecek ve gerek motorun çalıştığı anlarda titreşim yapacak gerekse avucunuzun içinde sağa sola doğru dönme yapacaktır
size küre şeklinde topuzu olan, topuzun alt tarafında daire şeklinde geri vites aparatı olan modeli öneririm trigger shifter diye adlandırılıyor bu model
uzun zamandır kullanıyorum sorunsuz
tavsiye ederim

ayrıca normal vites kolunun altına takılan quick shifter aparatları kesinlikle orjinalin yerini tutmaz sadece viteslerin biraz daha rahat geçişini sağlar
serkant74
Vosdost
Vosvosumun adı: MELEK

Mesaj #4 gönderen serkant74 » Cum Haz 03, 2011 9:56 am

4 yıldır scatt marka kullanıyorum hiç sorun yaşamadım
barvostın.com

“Vos Ustaları ve Parçacıları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir