kısa bir aradan sonra sızlerleyiz tabi vosumuz leni de :)

Vos ustalarının ve parçacıların adre telefon gibi bilgilerini bu bölümde paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
cenqoznur
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +

kısa bir aradan sonra sızlerleyiz tabi vosumuz leni de :)

Mesaj #1 gönderen cenqoznur » Çrş Eyl 07, 2011 12:21 am

Arkadaslar vos hayali kuruyoduk nihayet aldık alınca ben foruma giremez oldum.. :) tanırsınız belki trabzona gittik akcaabattan akçaköye gittik orda kümes gibi kullandıkları bi vosvosu aldık wallahi calıstı tek marş ama kontak yaptılar anahtarı yokmuş :)) adam parada istemedi verdi vergi borcları varmiş öder yaptırırsın dedi ruhsatıda aldık öle adamda köyde meshur bi abiydi ceylin yılmaz abimiz saolsun cok sevdim walla resminide koyucam onun :)) getirdil istanbula ama getirmez olaydıkkkkk kaportacı 6bin istedi yenilemeye motor içinde benim istedim motor için 16bin istedi.. döşeme ses sistemi içinde 4.700 son diyorlar napcam ben mustang mı topluyorum anlamadımki bukadar cok tutarmi fiyat ya önerceniz usta varmı kaportasında cok sıkıntı yok adam ilk sahibiymiş zaten bahcede evin altına sokmuslar oraya suda gelmemiş fazla pas tutmamışda kaportası iide taban kötü altına ben girip bi baktım cürükler okadar cürümüşki arabanın içinde sert bi bassan ayagın cıkıcak gibi zaten tavanı görebliosn arabnın altından baktnmı bazı deliklerden :D ama cok sevdim boya spreyyle boyadım ben birazcık sarıya :D:D 74 model cokda seker oldu calısıoda ama işte anahtar sıkıntımız vardı onu dayımlar hallettiler kablolarla calıstırıyoruz resminide koyim siz bi karar verin ugrasılırmı bitane cektim gec oldu diye saat durmadım fazla eklerm gündüz girersem nete .

motorda 120 - 170 hp arası hava ve su soğutmali özel yapım orjinal motorundan görmüştüm onu söledim modifiye eder orjinal motorunu yaparımda 16bin belki daha fazla gibi bişi dedi bana halil abi tanırsınız belki topkapıda klasik araba restore ediyo amerikancı ama vosvosda yaparım dedi kendi kaportacısı fln hepsi arkadaslar benim okadar verecek param yok yani anca bi kapı koluna param yeter sanırım....

Vosumla olan gözlemlediğim sorunlardan birkaçıı;
aracım ruhsatta mat sarı diye geciyorda ben sprey boyadım parlak bazı yerleri sorun olurmu acaba ya trafige cıkamadık daha ama mat renge nası boyanıcak bu mat renk oluyomu araçlarda google pek yardımcı olmadı arattım ama yoksa ruhsata normal sarı olarakmı işletmek gerekiyo.s birde renk deişimi işletme parası cokmu ruhsata koyun gibi araba aldım cok pişmanım mahallede gezebiliyoz bitek kafasına göre takılıyo zaten ben sağa ceviriyorum o sola savuruyo daha bi 60km hız göremedik bas bas gitmiyo motoruda böle nası diyim scooter motorsiklet gibi ses cıkarıyo tar tartarrrr ayağım debriyajdayken gaz verincede redline de egsozdan ateş cıkıyo bu normalmidir baska arabalarda yaptm cıkmadıda.s birde redlinede içerisi yanık gibi kokuyor.s
dingillerde yere doğru ortadan bi bel verme var bu normalmi ? birde aracın arka kısmı yere yakın ön kısmı yüksekde... amörtisörleri paslı wd40 sıktım garcgurc ediyor simdide klima yokmu ayrıca bunlarda tusları bilmiyom ben bastım hepsine hiç biri calısmadı calısan bişeyde olmadı yani belki calıstıda ben farketmedim bide sinyaller bi garip saga veriyorum selektör yapıyor sola veriyorm tık yok selektör yapıyorum hiç bişe olmuyo bitek saga sinyal verince selektör yapıyor bozuk galiba... sonra bide kapıları cok sert vurdumda kapanıyo acıncada sürücü kapısı biraz aşaya düşüyo acıkken kapatırkende yukarı kaldırıp kapatmak gerekiyor... pedallarla ilgili sorunumda var debriyaj cokmu geriye gidiyo cözemedim basıyorum böle iyice içeri gidiyor biraz daha bassam ayağım dışarı cıkcak gibi yani. frene wd40 sıktım doğru yerlere sıktım galiba onlarda cok yumusadı frene sonuna kadar basmadıkca tutmuyor niyeyse... sonra bide benim sağ ayna yerinden oynamıyo soluda oynatma calısırken lacka yaptık ters bile dönüyo.. kornası tuslumu bide bunun basıyom basıyom ses cıkmıyo bide direksiyon cok aşada bana göre yanii... sonra egsozların bitti yerde bişe var egsoz kazanı deil ondan cıkıo yukarı gidio nere gidio okadar bilmiyorm orda cürüklerden dolayı bi delik var calısır durumdayken gaz verince ordan ateş geliyor tırsıyom patlıcak diye. sunları bi cevaplarsanız mutlu olurum bilmiyorum acemiyim trafiğede cıkamıyorum yolda kalırım diye..

NOT:YENİ BAŞLAYANLARA VOS SEVDALISI OLANLARA SÖYLÜYORUM VOS HAKKINDA BİŞEY BİLMİYORSANIZ ALMAYIN BENİM GİBİ REZİL OLMAYIN.. ( ÖR: KIZ ARKADAŞIM : HAYATIM BUNUN BU TUŞLARI NE İŞE YARIYO? EN UFAK BİR SORU BENDE CEVAP VEREMEDİM DOĞAL OLARAK BİLMİYORUM CÜNKİİİİ ..... )) BİLMEMEK AYIP DEİL ÖĞRENMEMEK AYIP DİYENLEREDE SİMDİ BİŞEY DERDİMDE NEYSE..

Vosumu seviyorum ama biri bişey sormasın diye bildim bütün dualarıda okuyorum rezil olmamak için... haa örneyin vosa su koyan ilk vosvoscuyumdur heralde yağ deposuna kazara bikac damlacık su damlatırken hava soğutmali olduğu aklıma geldi....

Resim

Uploaded with ImageShack.us

Kullanıcı avatarı
efemm006
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: VosbiCan

Cvp: kısa bir aradan sonra sızlerleyiz tabi vosumuz leni de :

Mesaj #2 gönderen efemm006 » Çrş Eyl 07, 2011 10:00 am

Öcelikle Hayırlı olsun.Bence vosunu öncelikle garaja çek eline çeşitli döküman katalog v.s alarak vosunun başına otur oku ve uygula.Arıza hakkında bir çok bilgi var forum biraz zaman harcayıp kurcalarsan vos kullanmak için yeterli bilgiye sahip olursun.Taban saclarına gelince..yine forumda parçacıların adres tel bilgileri var ve ustasınıda daha önce yaptıran arkadaşlardan öğrenebilirsin.Vosunu almadan hava soğutmalı olduğunu bilmeliydin...Eğerki yağ haznesine gider su koyarsan sana kucak açıp bekleyen ustalar görebilirsin rüyanda.Yazdıklarında ayrıca çok karışık neyi ne için sorduğun pek anlaşılmıyo düzeltmeni öneririm.Ayrıca konsoldaki düğmeler sadece far açma kapama,arka cam buz çözünü ve dörtlü flaşör düğmeleridir.eğerki sonradan koydularsa sis farı vb şeyler için düğme vardır.bunlarıda deneme yoluyla basit bir şekilde bulabilrisin..Kolay gelsin..
Erdi Hasırcı

“Vos Ustaları ve Parçacıları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir