Mehmet Uçar - Uçar Vw / Ankara

Vos ustalarının ve parçacıların adre telefon gibi bilgilerini bu bölümde paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Doğu
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +

Mehmet Uçar - Uçar Vw / Ankara

Mesaj #1 gönderen Doğu » Cmt Kas 26, 2011 11:11 pm

Babam eski-yeni bir çok vw sahibi olmuş, bunların hepsinde ustası Mehmet Uçar olmuş. Ben vosvos alırken, kime göstersem ne yapsam ne etsem diye sorarken tanıştırdı beni ve vosvoslar konusun da gerçekten çok bilgili bir insan. Şu anda Cevriye' nin bütün işleriyle yine Mehmet Usta ilgileniyor. Kendisi 60 lı yaşlarda, belki piyasının en eskilerinden. Aslen motor ustası ama ufak tefek elektrik vs. işleri de geliyor elinden. Vosvosunuzu ustalığı kadar insanlığı ve esnaflığı da düzgün olan Mehmet Uçar - Uçar Vw ye gözünüz arkada kalmadan emanet edebilirsiniz.

UÇAR OTO
88. Oto Sanayi Sitesi 1. Bölge, 36.Cadde, 749. Sokak, No: 16 - İvedik
Telefon: 394 16 46
Cep: 535 620 62 25

Yeşil vosvoslu doğukanın vasıtasıyla geliyorum derseniz, her konuda daha detaylı yardımcı olacaktır.

vosbik
Administrator
Administrator

Cvp: Mehmet Uçar - Uçar Vw / Ankara

Mesaj #2 gönderen vosbik » Pzr Ara 04, 2011 1:43 am

slm.Mehmet usta Uçar vw ne 1 yıl kadar gittim.malesef en ufak vida sıkmak için bile para talep eden bir usta.kendisine motor yaptırdımaslında yarım bir motordu ama ben tam bir motordan fazla para ödedim.2003 senesinde motor yapımına parçalar dahil olmak üzere(krank taşlama piston değişimi vb yok) sekman atılması, kapaklardaki çatlakların doldurulması ve subapların değiştirilmesi işlemi için 1100 tl civarında bir ücret ödedim.ustalığı iyidir ona lafım yok elinde bir iki çıkma parçada vardı o zamanlar eski sanayide çalışıyordu.bir far tasına iyi bir parayla sahip olmuştum.motor yaptırdıktan 1 hafta sonra debriyaj telim koptu yolda kaldım.vosvosu çekiciye yükleyip dükkanına götürdüm.orada değiştirdi.30 tl kendisi aldı 55 tl çekiciye verdim. 2 yıl sonra aynı olay yine başıma geldi.şimdiki ustama değişim ücreti olarak 10 tl ödedim.vites değiştirmeden ustamın yanına kadar gidebildim çekici parası ödemedim.ama şu anki ustam bu şekidle yolda kalan bir vosvosu çekiciyle dükkanına çağırmak yerine kendi aracıyla vosvosun yanına gidiyor.

uçar vw mehmet usta yine torsiyon ayarı bozuk olan vosvosumun çamurluğunun bozuk olduğunu bu yüzden arka sağ kısmın soldan yüksek olduğunu eline çamurluk olduğunu değiştirebileceğimizi söylemşti.(tabiki ücreti karşılığı) daha sonra 20 tl ye torsiyon ayarı yaptırarak bu sorunu çözdüm.

zamanında çok fazla yoldu beni.ama iyikide yolmuş şu anki ustamla tanışmama vesile oldu.bir yağ değişimine bile o dönemde (alt tarafı bir tapa sökülüp takılıyor) 5-10 tl arası ücret öderdim.neyse eskide kaldı o günler.yinede ustalığına lafım yok.sadece çok paragözdü.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Mesaj #3 gönderen subutay2006 » Pzr Ara 04, 2011 3:15 am

İYİ USTA KENDİSİNDEN HER BAKIMDAN İYİ SÖZ ETTİRİR BİZE HEM USTALIĞI İYİ USTA HEM DE HALİMİZDEN ANLAYAN USTA LAZIM. VOSVOSLARDA YENİYİM FORUMDAN KOÇAK VW BULDUM DAHA HİÇ TANIŞMADIM YÜZYÜZE GELMEDİM BİRKAÇ SORUNUM OLDU AÇTIM TELEFONU SORDUM YAV GÖKHAN USTA ŞUNU NASIL YAPACAM DEDİM SAĞOLSUN GÖKHAN USTA YARDIMCI OLDU BUNLAR KÜÇÜK ŞEYLER DE OLSA İLETİŞİM KURMAK KURABİLMEK GÜZEL ŞEY HERKESİN MEMNUN KALDIĞI SOHBETİNDEN KEYİF ALDIĞI YANINA GİTTİĞİ ZAMAN SICAK BULDUĞU BİR ORTAM ELBETTE VARDIR KİMSEYE ŞURAYA GİT BURAYA GİT BIRAK ONU DEMEK ELBETTE DOĞRU OLMAZ KİM NERDEN HANGİ USTADAN KEYİF ALIYORSA MUHAKKAK ORAYA GİDER.
It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
şibumi
Vosdost

Mesaj #4 gönderen şibumi » Pzr Ara 04, 2011 2:47 pm

Mehmet usta işinde iyidir ben ve arkadaşım voslarımızı orda yaptırrız fiyatı da makuldür.yaklaşık 3 ay önce vosum mitadpaşada kaldı akşam saat 10 du aradım arabasına atlayıp geldi misafirlikte olmasına ragmen keçiörenden cıktı geldi ve vosumu çalıştırdı.20 tl aldı benden arabasının gaz parası değil işin doğrusu. Kulüp ten arkadaşlarımızın gittiği usta da 2 sene önce kulüp toplantısında vosumun calışmaması sonucu vosuma orda baktı ve dediki vosun benzini varmı dedi bende var dedim gazı varmı dedi bende fuull dedim sonra bana sanayiye gitmesi lazım dedi ve vosuna bindi sonra ben vostan anlayan bi arkadaşı aradım oda bana motorun ordaki bi kabloya bi bak dedi ve baktım cıkmış taktım çalıştı ve yola devam ettim.bana görede o usta işten anlamıyo.
İnsanlığın çoğunluğu için etkili olabileceğimiz yeri seçmişsek, hiçbir yük bizi kamburlaştıramaz. Çünkü artık o herkes adına ödenen bir bedeldir; artık tadına vardığımız şey yoksul, kısıtlı, bencilce bir sevinç değildir, mutluluğumuz milyonlara aittir.
Doğu
Vosdost

Mesaj #5 gönderen Doğu » Pzr Ara 04, 2011 8:01 pm

Ustalar da bizler de ne yazık ki adam seçiyoruz. Ben Mehmet Ustaya gidiyorum, oldukça da memnunum. Ama bu demek değil ki herkes memnun kalacak. Ben yine tanıdığım vw cilere öneriyorum, benim referansımla gittiklerinde pişman olmayacaklarına inanıyorum.

@vosbik, gittiğiniz yer hakkında bir çok kişiden tavsiye aldım, ama bir o kadar da memnun olmayan insan gördüm, duydum. Ne yazık ki bu işler böyle.
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #6 gönderen vosbik » Pzr Ara 04, 2011 11:57 pm

slm.ben gittiğim yeri kimseye övmedim.bu forumda da koçak vw için bir konu hiçbir zaman açmadım.sen uçar vw için konu açmışsın bende yaşadıklarımı yazdım.sonuçta burası bir bilgi paylaşım forumu.koçak vw ni soran olduğu zamanda yaşadıklarımı anlattım.iş yaptırmadan önce gidip tanışmalarını tavsiye ettim.sonuçta herkes kendisi nereye gideceğini iyi bilir ben karışmam.10 yıldan beri vw kullanıyorum ve bu camianın içindeyim. sadece başımdan geçenleri anlattım.yukarıda senin yazdığın gibi birçok kişiden referans alıp bir o kadar da memnun olmayan kişiden aldığım duyumları aktarmadım.birebir yaşadıklarımı aktardım.uçar vw nin ustalığınada bir söz söylemedim.sadece paragöz olduğunu söyledim.sana göre paragöz olmayabilir.ben o ustaya 2 sene gittim dostum.bugüne kadar 10 dan fazla vosvos ustasıyla tanıştım.seçimimi ona göre yaptım.bu seçimi yapana kadarda çok kazıklandım.(kazık yediğim ustalardan biride uçar vw dir.)herkes kendi özgür iradesiyle istediği ustaya vosvosunu ya da başka aracını götürür.
Resim

Doğu
Vosdost

Mesaj #7 gönderen Doğu » Pzt Ara 05, 2011 7:10 pm

Tecrübeye her zaman saygım sonsuz, fakat siz yaşadıklarınızı anlatmış olabilirsiniz, benim yakınlarımdan duyduklarım bana yetti. Tekrarlıyorum, herkes her yerden memnun kalacak diye bir kural yok, siz kötü şeyler yaşamış olabilirsiniz, umarım şimdiki ustanız lada yaşamazsınız, ama ben Mehmet Uçardan memnunum ve ısrarla vwsini götürecek arkadaşlara tavsiye ediyorum.

İyi günler..
Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Mesaj #8 gönderen subutay2006 » Pzt Ara 05, 2011 7:45 pm

TAMAM ARKADAŞLAR HERKES İSTEDİĞİ USTAYA GİTSİN DİYELİM TATLIYA BAĞLAYALIM KONUYU :)
It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #9 gönderen vosbik » Sal Ara 06, 2011 9:08 pm

slm.konunun tatlıya bağlanmayacak bir tarafı yok dostum.

sanırım benim yazdıklarımda bir açıklık yok ya da yazdıklarım yanlış anlaşılıyor.ben kimsenin ustasını kötülemiyorum.kendi ustamı da kimseye övmüyorum.isteyen istediği ustaya gider.kendi ustama 2003 ten beri gidiyorum ben memnunum ama herkes memnun olacak diye bir kural yok.herkes benim ustama gitsin de demiyorum.kim hangi ustayı beğenirse ona gider.sadece kulaktan dolma bilgilerle olaya yaklaşmayalım benim istediğim bu.bir konu açmışsın dostum ve bende yaşadıklarımı paylaştım.Neden ısrarla gittiğin ustayı bir şekilde savunma gereği hissediyorsun?ustalarda bizlerde adam seçiyoruz haklısın.frekans tutmamış olabilir bunda da haklısın.ama ortada yaşadığım bir olay var.belki sende aynı şekilde kazık yiyorsun ve bundan haberin bile yok.çünkü sen başka bir vosvos ustasına gitmedin.uçar vw nide bana bir tanıdığ önermişti.yani bende referansla gittim.gözüm kapalı güvendim.ama olmadı.bunu anlamak içinde 1 yıla yakın zaman ona gittim.uçar vw den de önce farklı bir ustaya daha gittim.onunda çok farklı bir yapısı olduğunu çevremden duydum sonrada yaşadım.

özetle eğer çok çok iyi tanımıyorsan bir kişiye kolay kolay referans olma.olumsuz bir durumda arada sen kalırsın.
Resim

Doğu
Vosdost

Mesaj #10 gönderen Doğu » Sal Ara 06, 2011 10:08 pm

sevgili vosbik ağabey, ben mehmet uçarı övmüyorum, senin ustanı kötülemiyorum. (dikkat edersen ismini bile söylemedim, sen söyledikten sonra söyledim) sende haklısın, memnun kalmadığını yazabilirsin, pekala hakkında. Ama ben memnun kalmamana birşey demiyorum, herkes memnun kalmak zorunda değil diyorum. Aslında aynı şeylerden bahsediyoruz ama bir türlü anlaşamadık.

Bu arada ikimizde Ankaradayız, müsait bir zaman da tanışıp, sohbet etmek isterim. : )

“Vos Ustaları ve Parçacıları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir