yurtdışından sipariş

Vos ustalarının ve parçacıların adre telefon gibi bilgilerini bu bölümde paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
vos09
Vosdost
Vosvosumun adı: abR+

Mesaj #21 gönderen vos09 » Cum Şub 12, 2010 2:05 am

aradıgınız ürünler için yurt dışına kadar uzanmanıza gerek olmadıgını düşünüyorum çünki bunu bizim için yapmış olan bir sürü firmalar var.. en azından gümrüge takıldı riski oluşmayacaktır.. benimde bir çok parcaya ihtiyacım var ve lazım olan bütün parçalarıda gerektiginde kendim gidiyorum alıyorum gerektiginde de bana kargo yapıyorlar..www.nurikucuk.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz..
umarım sorununuza yardımcı olur..

09 EY 610
Kullanıcı avatarı
skorpion
Vosdost

Mesaj #22 gönderen skorpion » Pzt Nis 12, 2010 3:20 pm

kardeş bu parçaların gümrük vergisi yokmu?
Mertie
Vosdost

Mesaj #23 gönderen Mertie » Sal Nis 13, 2010 6:34 pm

Karsı taraftan ürünü kargo yapan firma ürüne bir "proforma fatura" düzenleyip gönderirse gümrükten gümrük vergileri ödenmeden yani gümrüğe takılmadan geçme ihtimali artar. Yalnız ithalat cok sıkı, büyük ihtimalle ürünü açarlar ve aynı ürünün muadili kadar para üzerinden(fatura free of charge -yani bedelsiz olacagından) vergilendirilecektir. hemen hemen ürünün kendisi kadar tutar.
Amerikadan gelen ürünlerde gümrük birliği üyesi ülkelere gümrük vergisi yükümlülüğünü kaldıran A.TR belgeside olmayacağından ithalat ve ÖTV vergilerinin yanı sıra gümrük vergiside ödenecektir.
Tabi yinede risk alınıp sipariş edilebilir birseyler ama ben olsam sahsen yapmazdım
blue-chip
Vosdost
Vosvosumun adı: blue-chip

Mesaj #24 gönderen blue-chip » Çrş Nis 14, 2010 10:40 am

birinci yılında hortlamış konu :)

benden size abi/kardeş/tecrübe tavsiyesi... kendiniz alamıyorsanız eğer amerika'dan sipariş vermeyin. ingiltere veya herhangi bir avrupa ülkesinden alın. fiyatı biraz pahalı bile olsa amerika'ya nazaran çok daha karlı olacak.
---> MURAT YAVUZ <---

yapabileceğini düşünüyorsan, yapabilirsin;
yapamayacağını düşünüyorsan, haklısın!

Resim
Mertie
Vosdost

Mesaj #25 gönderen Mertie » Çrş Nis 14, 2010 10:19 pm

abi 15 sene sonrada aynı olucak bu durum, LPG den sonra en cok merak edılen konu! :) vos alıcam yardım, LPG takdırıcam önerirmisiniz, yurtdısından parca getırtebılır mıyım? En sevilen konular top 3 :)
Saka bır yana murat a katılıyorum amerıka en riskli grup
vustang_muscle
Vosdost
Vosvosumun adı: TAZ

Mesaj #26 gönderen vustang_muscle » Çrş Nis 14, 2010 10:58 pm

aynen abı THY de calısıyorum E-baydan 400 parca almıs bır abım bana bu parca getırme konusunda yardımcı oluyor kıloya goreymıs dha bısey getıremedık gercıde bayag bı karısık mevzu kargo tıpı secıyosun 15 gun gumrukte kalıyormus hıc yoksa 10 kg 100 lira gıbı degısık seyler :S
oha vardır sabanı kırdırır oha vardır tum tarlayı surdurur ;)

irtibat msn:[email protected] tel: 0507 809 23 61
Kullanıcı avatarı
carpe diem
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Piraye

Mesaj #27 gönderen carpe diem » Prş Nis 15, 2010 5:45 pm

Bu yaz bende ilk deneyimi yaşayacağım bu sipariş konusunda. Tabii sevgili Murat abimin ( Blue Chip ) destekleriyle :)
---Turan DEMİRER---

Resim

Uploaded with ImageShack.us

Kimler Geldi Kimler Geçti

06 KP 384 1972 1302
06 FJA 85 1974 1303
06 NT 303 1974 1303S
06 EP 434 1967 1300

Resim
lvntbskn
Vosdost

Cvp: yurtdışından sipariş

Mesaj #28 gönderen lvntbskn » Sal Ara 28, 2010 9:03 am

mamotoworks ve ebay da scat motor kitleri vardı. piston kiti, silindir kapağı, krank, egzantrik vs... ürünlerde dökme değil dövme...fiyatlarıda uygun gelmişti bana. bir mail attım ve türkiyeye kargo ile gönderip gönderemediklerini, benim vosumun alman olduğunu amerika ürünlerinin uyup uymayacağını sormuştum. cevap olarak alman vosvoslara uygun olmadığı ve denizaşırı ülkelere kargo yapmadıklarını yazdılar. bilemiyorum artık.....
Kullanıcı avatarı
kadircan
Vosdost

Cvp: yurtdışından sipariş

Mesaj #29 gönderen kadircan » Sal Ara 28, 2010 11:03 pm

kargoyla gelen 150 euroyu aşmadığı,çok hacimli olmadığı ve aynı üründen pakette 1 den fazla olmadığı sürece gümrükte problem olmuyor,mesela bir takım far ve bir takım stop problem olmuyor fakat iki takım far olursa problem olur,veya benim başıma geleni örnek vereyim çamurluk için 10 adet somun siparişi verdim 1.5 dolar x 10=15 dolar için problem çıkarttılar neymiş birden fazla varmış eee arabada bundan kırk tane var ne olacak dedim,malzemeyi aldık ama biraz pahalıya çıktı,

ayrıca yurt dışından kendinizde yanınızda parça getirebilirsiniz ondada limit 400 dolar fakat bundada adet onemli

“Vos Ustaları ve Parçacıları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir