araba toplarken yaşananlar

Vos ustalarının ve parçacıların adre telefon gibi bilgilerini bu bölümde paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
excellencyty
Vosdost

araba toplarken yaşananlar

Mesaj #1 gönderen excellencyty » Cmt Kas 07, 2009 9:59 am

xxx
En son excellencyty tarafından Çrş Ara 30, 2009 1:03 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
feris
Vosdost
Vosvosumun adı: dostum

Mesaj #2 gönderen feris » Cmt Kas 07, 2009 10:05 am

hayırdır arkadaş, anlat derdini, sıkıntınıki öğrenelim. öncelikle isim vermeki yanlışlıklara sebep olmasın.
Kullanıcı avatarı
mondiaynali
Vosdost
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #3 gönderen mondiaynali » Cmt Kas 07, 2009 12:45 pm

Bu oto testin reklamını yapan birisi vardı forumda ama atıldı reklam yapmak yüzünden...
1302 S 1972 - 25 AK 553
1303 1973 - 06 D 3425
1303 L 1974 - 25 NC 728

Murat AYNALI
Erzurum Atatürk Üniversitesi

[email protected]

Bir Sevdadır 1303...

Resim
excellencyty
Vosdost

Mesaj #4 gönderen excellencyty » Çrş Ara 23, 2009 9:24 am

Derdimi açıkça yazdığımı zannediyorum.Genel olarak şu kanıya vardım arabanın başından ayrılmayacaksın ve parayı peşin vermeyeceksin.Bizler gibi çalışan insanların bunla uğraşacak vakti olmadığı için arabayı bırakacak ve bitmiş halde teslim alacak ustalara ihtiyacımız var.Araba çıkmak üzere resimlerinide paylaşacağım sizlerle.
Kullanıcı avatarı
carpe diem
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Piraye

Mesaj #5 gönderen carpe diem » Çrş Ara 23, 2009 6:16 pm

Ben hiç birşey anlamadım. Şu konuya bir netlik getirsen
---Turan DEMİRER---

Resim

Uploaded with ImageShack.us

Kimler Geldi Kimler Geçti

06 KP 384 1972 1302
06 FJA 85 1974 1303
06 NT 303 1974 1303S
06 EP 434 1967 1300

Resim
excellencyty
Vosdost

Mesaj #6 gönderen excellencyty » Prş Ara 24, 2009 10:27 am

Arkadaşlar olayı detaylı anlatmak lazım galiba , bende 73 model 1303 var.Bu vosvos (bende bir isim koyacağım herhalde) 19 senedir bizde.Ben bununla öğrendim araba kullanmayı.Babamda vefat edince satmaya kıyamadım.4 sene kapı önünde kaldı ve sonunda toplatmaya karar verdim.Biraz araştırma filan yaptım bir kaç kaportacı ile konuştum.Kaput ve kapı için çıkma bulmam gerekiyordu bunun için araştırma yaptım.Sonuçta bu arkadaşla tanıştık benim tanıdığımda plakadan düşmüş bir araba var ben motorunu alayım sende kapısını kaputunu filan alırsın diye anlaştık.Para yarı yarıya olacaktı.Neyse bu arada madem toplatacaksın ben toplayayım kaporta şu kadar boya şu kadar orası bu kadara yaparım dedi iyi o zaman dedik el sıkıştık.Ortalama 5000 TL ye bitecekti.Plakasız olanı aldık, tabi 1500 TL yi ben verdim.Arkadaş ilgileniyor diye bende pek arayıp sormadım.Araba başka kaportacıya gitmiş aradı abi bu kaportacı şu kadar para istiyor, abi boyacı bu kadar istiyor o oldu bu oldu.Ben ne kadar itiraz ettiysem araba bir okadar bekledi yapılmadı yani.Ver o zaman arabayı dedim elleme başta verdiğim parayı geri ver o zaman dedim.Bu hafta veriyorum yarın veriyorum öbür gün veriyorum en sonunda baktım olmucak ya kardeş bak senden para çıkmıyor otur anlaştığımız şekilde yap dedik.Arıyorum arada sırada ne durumda diye yapıyorum abi o oldu bu oldu boyacı problem çıkarıyor kaportacı problem bir sürü bahane.Baktım en sonunda olcak gibi değil biraz keseyi açtım birazda sıkıştırdım aradan 8 ay filan geçti hala bitmedi ama bitmek üzere inşallah.Masraf kaç para oldu sizce, ben söyleyim 10500 TL (bunun içine motor dahil değil)arabada eski bir şey kullanılmadı arkadaş her şeyi sıfırdan alındı.(eskiler ne oldu belli değil) İş artık lanet olsuna geldi.Yeterki arabayı alayım. Şöyle bir şey var Usta dediğimiz kişi işten anlıyor fakat ticaret yapmak başka bir şey kardeşim. Nereye ne kadar para harcandı ne aşamalardan geçti yeni bir forum açıp orada anlatacağım. İsimden rahatsız olunuyor ise ben silmek istedim ama silemedim konu isminin nasıl değişeceğini tarif ederseniz ismide sileceğim.
Kullanıcı avatarı
berk.gulerler
Vosdost
Vosvosumun adı: Harny

Mesaj #7 gönderen berk.gulerler » Prş Ara 24, 2009 2:53 pm

abi oncelıkle hosgeldın..konuna gelırsek sen naaptın ya ? :nee: 10 500 verene kadar neden zararın neresınden donersem kardır demedın ! yazık gunah abı ..ama dıyorsankı degıcek daha para gıtmıcek yada gıtse dahı sıfır muzelık bır vosum olcak,gule gule kullanmanı dılerım ..ıns uzun yıllarda emegının paranın karsılıgını alırsın ...
Resim
excellencyty
Vosdost

Mesaj #8 gönderen excellencyty » Prş Ara 24, 2009 3:19 pm

İnan hala hoşuma gitmeyen yerler var yapacak bir şey yok.Ben size 8 ay boyunca yaptığım masrafları ne ne kadar hepsini sayıp dökeceğim.Aracın son halinide göndereceğim.Başka bir sayfa da yazmak istiyorum bu sayfayı burda noktalayalım.Bu sayfanın amacı hepi topu 3-5 tane usta var birbirimize bilgi verelim başkalarıda ona göre tedbirli davransındı.
fùhrer
Administrator
Administrator
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: SrtK

Araba toplarken yaşananlar

Mesaj #9 gönderen fùhrer » Cum Ara 25, 2009 8:56 pm

excellencyty yazdı:xxx
fanusrio
Vosdost

Mesaj #10 gönderen fanusrio » Prş Oca 07, 2010 12:35 pm

slm sıtede yenıyım bı konuda yardım ıstıyorum aracımım sunrufunda bı sorun var bununla ılgilı kımden yardım alırım bilginız varmı acaba varsa [email protected] adresıne maıl olarak yazarmısınızz ıı gunler
rioo

“Vos Ustaları ve Parçacıları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir