vosvos'tan anlayan camcı arıyorum..

Vos ustalarının ve parçacıların adre telefon gibi bilgilerini bu bölümde paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

vosvos'tan anlayan camcı arıyorum..

Mesaj #1 gönderen gürhan » Cmt Kas 07, 2009 10:17 pm

arkadaşlar mehaba...Malumunuz üzereTuhsi'nin bu büyük yağmurlardan sonra arka camdan su aldığını farkettim...fitil sertleşmiş ve çatlamış...artı camın oturduğu yerden alıyor...dün gittim arka fitil almaya...aldım..ortasınada nikelajlı şerit verdi..eeee..bu sefer öbür camlarda nikelaj olmayacak..ver dedim hepsini..battı balık yan gider..orjinal olsun...takım olarak aldım..
Bu sabah çıktım, 3 tane camcıya gittim...bir tanesi bende fitil yok dedi..fitil mitil her şey hazır dedim..ben onu takamam dedi..bir tanesi anlamıyorum vosvostan dedi..bir tanesinide ben sevmedim...sonuçta fitiller elimde döndüm geldim..şimdi anlamayanın yapmaya kalkışmaması güzel bir şey..ama bunda anlaşılmayacak kısım nedir..elektronik devre filanmı var benim bilmediğim..

velhasılı kelam bu işten anlayan camcı arıyorum...işini iyi yapsın..fazla para almasın...vosvos cu usta olsun..
Acil cevap verinki bir dahaki yağmurlara yetiştireyim tuhsi'yi..

not: istanbul'da olacak bide...

yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Mesaj #2 gönderen yavuzss » Pzr Kas 08, 2009 7:49 am

Kalınca bir ip gerekiyor bu iş için. Bunun dışında parlak şeridi lastiğe geçirmek biraz uğraştırıyor. Camı takmadan lastiğe şeridi geçirmek daha kolay. Daha sonra lastiğe camı yerleştirip lastiğin çevresine kalınca ipi sarıyorsunuz. Bir kişi dışarıdan camı tutup içeriye bastırırken diğer kişi içeriden ipi çekiyor ve cam lastiği tavan döşemesinin üstüne yerleşip yerine oturuyor. Eski camı çıkartmak içinse içeriden camın köşesinden lastiğin dudaklarını kaldırıp camı dışarı itmek yeterli. En zor takılanı ön cam, arka camın da 2 tanecik rezistans kablosu var dışardan görünüyor zaten onlar da.
a.erim45
Vosdost
Vosvosumun adı: MONŞER

Mesaj #3 gönderen a.erim45 » Pzr Kas 08, 2009 1:26 pm

slm...dostum:)
bu konuda ustadan yardım alman en doğrusu..ayrıca lastik arasına giren sekman öyle kolay takılacak cinsten değil..ve sekmanın kanala uygunluğuda önemli..sekman takmak için tornavida ya benzer bir aparat kullanıyorlar.. :dede:
ben mahrumiyet bölgesinde yaşadığım için sekman konusunda çok başım ağrıdı..en son eski anadol aracların sekmanı uydu..bu arada camlastikleri yan sanayi ise sekman hayatta tutmuyor..
bu konuda değerli arkadaşlarım zaten bir çözüm önerecektir sana .. :dede:
kolay gelsin:)
Kullanıcı avatarı
agundogan
Vosdost
Vosvosumun adı: Betty Boop

Mesaj #4 gönderen agundogan » Pzr Kas 08, 2009 1:32 pm

istanbuldaysan eğer yardımcı olayım, bahçelievlerde kilitçi var, onlar takıyor diye biliyorum. kartalda da bildiğim bir yer var sanayide ilgini çekerse yönlendiririm.Nikelajlı parçalara da sekman diyorlar, birkaç çeşidi var, bir çeşidini otomekanik ten alabilirsin.
Armağan GÜNDOĞAN
06 AD 0091 ( T3 Westfalia -2.000)
06 HV 027 (1303 -1300)
34 UT 8510 (1303-1600)
34 TC 228 (1303S Big)
06 HP 910 (Variant 1600)
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör

Mesaj #5 gönderen gürhan » Pzr Kas 08, 2009 1:41 pm

armağan malzemeyi mekanikten aldım zaten...şimdide o parçaları vosvosa adapte edecek bir usta lazım..kendim cesaret edemem..camı patlatırız filan, haybeye uğraşmayalım..
Kullanıcı avatarı
agundogan
Vosdost
Vosvosumun adı: Betty Boop

Mesaj #6 gönderen agundogan » Pzr Kas 08, 2009 1:58 pm

ok, kartal sanayiye alt girişten(bakamatiklerin ordan) girdiğinde sol tarafında kalan 2. bloğa üst kata çıkıyorsun, döşeme malzemeleri satan abiyi buluyorsun, onun karşısında aradığın camcıyı bulacaksın.umarım işine yarar.
Armağan GÜNDOĞAN
06 AD 0091 ( T3 Westfalia -2.000)
06 HV 027 (1303 -1300)
34 UT 8510 (1303-1600)
34 TC 228 (1303S Big)
06 HP 910 (Variant 1600)
Kullanıcı avatarı
feris
Vosdost
Vosvosumun adı: dostum

Mesaj #7 gönderen feris » Pzr Kas 08, 2009 2:03 pm

ön ve arka camın nikelaj şeritlerindeki birleşme yerlerini kapatan küçük parçayı iyice oturtsunlar yoksa ordan nemin girmesine ve zamanla kararmasına sebep oluyor.
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör

Mesaj #8 gönderen gürhan » Pzt Kas 09, 2009 3:37 pm

arkadaşlar tavsiyeleriniz için teşekkürler...lakin kartal çok uzak geldi..sabah şaban ustaya telefon ettim...onların karşı sokağında varmış...gittim hallettim..haznedarda...dönüştede şaban ustaya tuhsi'nin yağını değiştirttim...güzel oldu...arka camın lastiği hepten bitmiş gibiydi...bu işi de atlatmış olduk...

Camın sökülüp takılması zor bir şey değil...yapılabilirliği yüksek...fakat o segman takma olayının çıplak elle yapılabileceğini sanmıyorum...camcının çok değişik bir aparası var...onunla bile 2 saat uğraştı..

camcı camları söktükten sonra bende temizliğini yaptım, kanalları filan temizledim..vd 40 la güzelce hallettim..

şimdi camları yaldır yaldır oldu...birazdan inip temizleyeceğim parmak izleri dolu her taraf..
Kullanıcı avatarı
mmustafa
Vosdost

Mesaj #9 gönderen mmustafa » Pzt Kas 09, 2009 6:32 pm

Hayırlı olsun,güle güle kullanın.İnşallah bir daha su alma sorunu yaşamazsınız. Sizden ricam,fitili ve fitilin ortasına gelen nikelaj sekman takımının fiatı ne kadar tuttu,yazabilirmisiniz. Selamlar.
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör

Mesaj #10 gönderen gürhan » Pzt Kas 09, 2009 7:38 pm

mmustafa yazdı:Hayırlı olsun,güle güle kullanın.İnşallah bir daha su alma sorunu yaşamazsınız. Sizden ricam,fitili ve fitilin ortasına gelen nikelaj sekman takımının fiatı ne kadar tuttu,yazabilirmisiniz. Selamlar.

kadıköy mekanik oto dan aldım...ön, arka , yanlar ve nikelajlı segman 110 lira..ağlarsanız fiyat düşebilir belki...

“Vos Ustaları ve Parçacıları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir