TOSUN a PARÇA ALIRKEN KAZIKLANMAK...DÜRÜST ESNAF ÖZLEMİ...

Vos ustalarının ve parçacıların adre telefon gibi bilgilerini bu bölümde paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
Lovevosbik
Vosdost
Vosvosumun adı: Tosun

TOSUN a PARÇA ALIRKEN KAZIKLANMAK...DÜRÜST ESNAF ÖZLEMİ...

Mesaj #1 gönderen Lovevosbik » Pzt Haz 21, 2010 6:57 pm

Sevgili vosvos dostları 21.06.2010 saat 17:00 civarında vosvosuma parça alırken yaşadığım bir olayı sizlerle de paylaşmak istedim...Saati ve günü özellikle belirttim ki belki o parçacı buraya üyedir ve yazdıklarımdan sonra bir açıklama yapabilir.Arkadaşlar ben NTV Televizyonunda kameramanlık yapıyorum.Belirttiğim tarih ve saatte bir çekim dönüşü Kadıköy Vişne Sokakta bulunan KALKAN TİCARET e uğradım.İhtiyacım olan parçaları söyledim.Şimdi sizlere aldığım parçaları tam olarak yazıyorum:1-----Km teli 2-----Egsoz ucu ve kelepçesi(2 adet) 3-----Hava filtresi(Hengst marka)
4-----2.5 m ön cama su püskürme hortumu 5-----O hortumun ucuna takılan içinden sağlı sollu su püskürten küçük plastik aparat
6----Su püskürtme motoru(Vertex)
İşte aldığım parçalar topu topu bu kadar...Tosun yani benim vosvos sahip olduğum ilk otomobilim.Bu yüzden parçaydı, basit motor tamiriydi gibi konulardan hiç anlamam ve karşı tarafa (gerek tamirci gerek parçacı olsun) güvenir ve itimat ederim...Yukarıda yazdığım parçalar 127.50 TL tuttu. KALKAN TİCARET in patronu olduğunu sandığım şahıs lütufda bulunup 125 TL almasını söyledi çalışanına...Şirket arabası kapıda beklediği için ve bilenler bilir o muhutin trafiği durmaya müsait olmadından kredi kartımı verdim...Çıkarken burda bir de OTO MEKANİK vardı nerdeydi dedim...Onlar taşındılar Bostancı ya geçtiler diye yanıtladı KALKAN TİCARET in patronu...Neyse ordan çıktım şirket arabasına bindim ama içime bir kuşku düştü fiyat bana çok gelmişti çünkü...Cep telefonundan internete girip OTO MEKANİK in telefonunu buldum ve onları aradım...Yerlerini sordum hemen bir sokak üstteymiş, taşınmamışlar yani...Dedim ya kuşku düşmüştü bir kere arabadan inip OTO MEKANİK e gittim...Aldığım parçaları bir de ordan sordum tek tek...Ve arkadaşlar hazır olun markası markasına metresi metresine bütün parçaları sordum hesaplattım ve 85TL lik hesap çıktı karşıma...Sevgili vosvos kullanıcıları benim her iki esnafla da ne en ufak bir tanışıklığım ne de en ufak bir muhabbetim var tarihi,saati,günü,çalıştığım yeri belirttiyorum...Bu konuyu buraya yazmamım tek sebebi bilginiz olması ve parça alırken dikkat etmenizdir...Yazmamım bir sebebi de eğer KALKAN TİCARET sahibi ya da çalışanı bu siteye üyeyse veya bu konu kulağına giderse en azından bir açıklama yapması ve benden olmasa da esnaf komşusundan(Oto Mekanik) özür dilemesidir...Zira kendileri onun söylediği gibi Bostancı ya taşınmamışlar hemen bir üst sokağında nerdeyse dükkanının komşusu konumunda...Saygılarımla...

vustang_muscle
Vosdost
Vosvosumun adı: TAZ

Mesaj #2 gönderen vustang_muscle » Pzt Haz 21, 2010 9:20 pm

bende otomekanıkle kavga ettım anlasamadım mesela bana bos ıddalarda bulundu ve ben gayet cıddıyken yersız ve kızıcam bı davranıs gosterdı ? kımseyı yargılayamassınız herkesın fıyatı bellıdır ben km telıne 500 lira ıstesem ne denılebılır bana ? o yuzden fıyat arastırılıp o sekılde alınmalı ıstanbuldakı her parcacıda her parca farklı her parcayı baska yerden alırsanız karlı cıkarsınız tıcaretın kuralı bırazda
oha vardır sabanı kırdırır oha vardır tum tarlayı surdurur ;)

irtibat msn:[email protected] tel: 0507 809 23 61
Kullanıcı avatarı
Lovevosbik
Vosdost
Vosvosumun adı: Tosun

Mesaj #3 gönderen Lovevosbik » Pzt Haz 21, 2010 9:36 pm

Elbette ki haklı olduğun noktalar var.Serbest piyasa ekonomisinden bahsediyorsun sanırım.Ben sadece başımdan geçen gerçek bir olayı sizlerle paylaştım sizler de başınızdan geçen olayı paylaşsaydınız keşke...Söylediğim gibi benim olayım dürüst esnaf,dürüst usta ve dürüst insan özlemime olan bir sitemden kaynaklanıyor...Fiyatlar konusunu bir kenara bırakacak olursak adres sorma olayına nasıl yaklaşıyorsunuz acaba onu da merak ediyorum...Sorduğunuz bir adresi üstelik aynı işi yapan iki esnaf olarak ve 20 mt ilerisindeki bir dükkanın taşındığını söylemek de serbest piyasa ekonomisinin bir parçası mı acaba????
Mertie
Vosdost

Mesaj #4 gönderen Mertie » Sal Haz 22, 2010 8:35 pm

hocam bu tip esnaflar malesef her sektörde var. üzülme. bu tip adamlar devam etsinler böyle davranmaya küstürürler insanları kendileri kaybederler sonunda. bosver gıden 40 tl olsun
vustang_muscle
Vosdost

Mesaj #5 gönderen vustang_muscle » Sal Haz 22, 2010 11:48 pm

o konuda haklısınız zaten

Kullanıcı avatarı
vwOzan
Vosdost
Vosvosumun adı: dost

Mesaj #6 gönderen vwOzan » Çrş Haz 23, 2010 7:51 am

ben bı yerden alısverıs yapıyorsam en onemlı olan esnaf ahlakıdır otomekanık dısı kımseden zerre almadım bende tartıstım haksızdı ıspatladım adam benden 100 defa özur dıledı ... kalkan tıcaret,arzu oto,vwCenter erdogan,Türkyılmaz hepsınden fıyat alıyorum sımdıye kadar 3 arac komple sıfırdan topladım otomekanıkden ne daha uygun alıs verıs yaptım neden ufak bı konu dısında sıkıntım oldu 40tl parayla otomekanıgın ıyı bı esnaf oldugunu kalkan tıcaretın tıcaretının yanlıs oldugunu ögrenmıs oldunuz gecmıs olsun....vwOzan
vosvosserdar
Vosdost

Mesaj #7 gönderen vosvosserdar » Çrş Haz 23, 2010 2:52 pm

kalkan ticaretten ön arka bir çift tampon aldım.kargoda 45 lira süprizi yaşadım.

aradım abi bir dahaki sefere hatırlat halledelim dediler.tamam dedim.

eve gidip ambalajı açtığımda ön tamponda bazı paslar gördüm.aradım olamaz abi açılmamış ürün o dediler.valla var göndereyim bak ben bunu istemem dedim.

tamam gönder deyince kargo nolacak dedi.abi iadede müşteri ödüyor ama tekrar gönderirken ben öderim dedi.

ona bile tamam dedim.aynı kargoya gidip tek tamponu 16 liraya gönderdim.iki tanesine 45 ödedim şimdi tanesi 16 oldu.

3 gün sonra yeni tampon geldi 14 lira kargosu var dedi kargocu.aradım kalkan ı hani sen ödeyecektin.abi valla aksilik olmuş hatırlat bir dahakine toptan halledelim dediler.

bir daha da fiyat için bile aramadım.hala o tamponu neden aldım ona yanıyorum.

tüm parçalarımı ya arzuotodan yada mekanikten alıyorum.hangisi ucuz derse ondan alıyorum.

ve genellikle mekanik ucuz oluyor.en son 1000 lira rektefiye malzemesi almıştım.

ikimize de geçmiş olusn.

merak etme yalnız değilsin.
vosvosta her türlü yardıma hazırım.msn ve telefonla ulaşabilirsiniz.

ResimResim
Kullanıcı avatarı
agundogan
Vosdost
Vosvosumun adı: Betty Boop

Mesaj #8 gönderen agundogan » Çrş Haz 23, 2010 7:57 pm

mekanik ve arzu oto iyidir.
Armağan GÜNDOĞAN
06 AD 0091 ( T3 Westfalia -2.000)
06 HV 027 (1303 -1300)
34 UT 8510 (1303-1600)
34 TC 228 (1303S Big)
06 HP 910 (Variant 1600)
vustang_muscle
Vosdost

Mesaj #9 gönderen vustang_muscle » Çrş Haz 23, 2010 8:26 pm

ceyhan tıcaret ve esınden alısverıs yapıpo fıyat aldınız mı pekı ?ben esnaflıktaysa mesela ceyhan dan cengız abı esınden de taner abının de ustune tanımam ona kaldıysa fıyatları ve kargo herseyı cok cok ucuza halledıyorlar sorun olursa hıc tereddutsuz halledıyorlar

Kullanıcı avatarı
agundogan
Vosdost
Vosvosumun adı: Betty Boop

Mesaj #10 gönderen agundogan » Çrş Haz 23, 2010 8:31 pm

Apo bana verdikleri fiyatlar hep 15 yüksektir onların. ucuz tutyorsa ordan alrırım yakın diye ama yüklüyse mekanikten alırım. Hoş mekanikten aldığın parça problemli çıkarsa, tanımadıklarına sen bozmuşsun der, Taner ise değiştirir. bu da manevi farkı sanırım.
Armağan GÜNDOĞAN
06 AD 0091 ( T3 Westfalia -2.000)
06 HV 027 (1303 -1300)
34 UT 8510 (1303-1600)
34 TC 228 (1303S Big)
06 HP 910 (Variant 1600)

“Vos Ustaları ve Parçacıları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir