km sayacı eksik göstermesi

Konuyla ilgili her detayı ve sorunlarınızı bu bölümde paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
ulucinar
Vosdost

km sayacı eksik göstermesi

Mesaj #1 gönderen ulucinar » Cmt Nis 28, 2012 2:05 pm

123 km mesafe olduğunu bildiğim bir yolda geçen didiş geliş yaptım giderken 96 km yapmış gösterdi (ort. 90 km/h) , gelirken aynı yolu 102 km çıkardı (ort. 110 km/h) yani her iki durumda da eksik gösterdi sorun nereden kaynaklanabilir acaba?
Benim vosvosun adı "beyaz güvercin" acaba dedim kuş uçuşu uzaklığı mı hesaplıyor :) :kehkeh: :kehkeh:

serdarbuğan
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: çilek

Cvp: km sayacı eksik göstermesi

Mesaj #2 gönderen serdarbuğan » Pzr Nis 29, 2012 10:08 am

km sayacı kısa süreli takılmalar yapıyor olabilir mekanizmanın sökülüp temizlenmesi gerekebilir söküp takması biraz el becerisi isteyen bir iş sanırım forum da bu işi yapmış olan arkadaşlar varsa onlar daha detaylı bir bilgi verebilirler :ok:
Resim
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #3 gönderen gürhan » Pzr Nis 29, 2012 10:40 am

Yılların tozu, kiri, yağı, pası sistemdeki dişli ve parçaları ağırlaştırmış olabilir...Elinizden iş geliyor ise, çıkardığınız parçanın yerini unutmuyor iseniz, kendinizde söküp temizleyebilirsiniz...Yavuz hocanın aşağıdaki linkini bir inceleyin...Kolay gelsin.

https://picasaweb.google.com/yavuzss/Vo ... 9216530530
ulucinar
Vosdost

Mesaj #4 gönderen ulucinar » Pzr Nis 29, 2012 8:12 pm

teşekkürler , temizlemek ile inşallah düzelir boş bir zamanımda buna bi el atayım ne var ne yok az çok uğraşıyorum seviyorum da onunla uğraşmayı
yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Mesaj #5 gönderen yavuzss » Pzr Nis 29, 2012 9:03 pm

Çark dişlisi çatlaktır muhtemelen, açıp tamir etmek gerekir, biraz titizlik isteyen bir işlem.
semih can inanır
Vosdost
Vosvosumun adı: sakine

Mesaj #6 gönderen semih can inanır » Pzr May 06, 2012 10:50 pm

çark dişlisi hangisi oluyor? ben komple bütün parçaları söktüm de şimdi takmadan önce yapmam gereken bşeyler var mı acaba bilemedim. ibrede titreme ve cırcır ses yapıyordu şimdi bunları temizleyip geri birleştirsem sorun çözülür mü?
[img=left]http://img405.imageshack.us/img405/1584/img0987b.jpg[/img]
1968 VW-1500
[email protected]
ulucinar
Vosdost

Mesaj #7 gönderen ulucinar » Pzr May 06, 2012 11:34 pm

geçen gün göstergeyi söktüm, baktım biraz incelemeden sonra yavaş yavaş parçalamaya başladım ibreyi tek ibre kaldı sökmediğim onu da sökersem elimde kalma korkusundan- çünkü kıvrımlı bir yay vardı onu dağırıtsam ince bişey toplayamam diye sökmedim. o yüzden tam sayacı göremedim ufak bi temizleme ve yağlama ile geri topladım ama gene eksik gösteriyor bu sfer de ibre titremesi başladı.

“Göstergeler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir