DEVİR SAATİ VE HARARET GÖSTERGESİ

Konuyla ilgili her detayı ve sorunlarınızı bu bölümde paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
ercantopçu
Vosdost

DEVİR SAATİ VE HARARET GÖSTERGESİ

Mesaj #1 gönderen ercantopçu » Sal Ara 27, 2005 11:42 pm

ARKADAŞLAR; ANLAYACAĞINIZ ÜZERE ACEMİBİR VOSVOSÇUYUM ANCAK MERAKLIYIM. BENİM BUSUMA BENDE HARARET VE DEVİR SAATİ TAKTIRMAK İSTİYORUM ANCAK BUNLARIN NEREYE VE NASIL TAKILACAĞINI BİLMİYORUM. HARARET GÖSTERGESİNİNMÜŞÖRÜNÜN TAKILACAĞI YER NERESİ VEDE DEVİR SAATİNİ ÇALIŞTIRACAK ALET NEREYE TAKILACAK, BU KONUDA BİLGİSİ OLAN MUTLAKA VARDIR, BENİ AYDINLATIRSANIZ SEVİNİRİM.

FK
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: FK

Mesaj #2 gönderen FK » Çrş Ara 28, 2005 12:11 am

Slm. Devir saatinin montajı çok basit. Devir saatini çalıştırabilmek için kablolarını ateşleme bobininin uygun kutuplarına bağlamak yeterli olacaktır. Bu işi bir elektrikçi kolaylıkla yapabilir. Hararet saatini bağlamanız için öncelikle motor bloğunuzun sol kısmında bulunan yağ müşürünün ucunun girebileceği alacağınız hararet saatinin müşürünün ucunun girebileceği bir aparatı tornacıya yaptırmanız gerekiyor. Yalnız şuna dikkat edin tornacı bu aparatı yaparken içine sıcak yağın rahatça girebilecek şekilde yapsın. sonra yapılan aparatı bloğa arasına bakır pul koyarak monte edin. Müşürlerin elektrik bağlantısıda yapıldıktan sonra göstergeleriniz faal hale gelecektir.
Resim

FK Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin:
TIKLAYINIZ

DEĞER OTO MOTOR KASTAMONU
Sanayi Sitesi 2.Sokak No:67
03662128524 - 05434418020
[email protected]
kutbay
Vosdost

Mesaj #3 gönderen kutbay » Çrş Ara 28, 2005 9:39 am

furkan +1
Resim
Hey gidi karadeniz doldi da taşamadi
Etmeyelum sevdaluk edenler yaşamadi.....
Er_cU

Mesaj #4 gönderen Er_cU » Çrş Ara 28, 2005 11:11 am

aynen furkan abinin dediği gibi..devir saati için saatten gelen bobin kablosunu busun bobininin eksi ucuna bağlaman yeterli olacaktır...geriye bi artı bi şase ve lambaları için parklara çekeceğin kabolar kalıyo
admiral
Vosdost

Mesaj #5 gönderen admiral » Cum Oca 27, 2006 12:44 am

AMAN ARKADAŞLAR DEVİR SAATİ BAĞLARKEN DEDİĞİNİZ GİBİ Bİ KABLO BOBİNİN (-) UCUNA (GENELDE SİYAHTIR), BİRİ ŞASE (KAHVERENGİ) BİRİ AYDINLATMASI İÇİN PARKLARA (RENGİ DEĞİŞKENDİR) AMA DİĞER KABLOYU (+) YA DEĞİL KONTAĞA BAĞLAMALISINIZ..

SEVGİLER SAYGILAR..
Sefaya Vefa Göstermeyenin Cefası Daim Olur..
Terminus
Vosdost

Mesaj #6 gönderen Terminus » Cum Oca 27, 2006 12:46 pm

Selamlar dostlar,

Ben kendimden örnek veriyim, benim Bus 'ta yag hararet gostergesinin müşürü aşağıda karteli boşaltmaya yarayan büyük tapaya tornayla yv açılıp takıldı. Farklı bir nokta söylemek istedim çünkü ilerde yağ basıncı için de bir müşür isterseniz yağ müşürünün girdiği yere yapılan aparatta y kalmayacak.

Dikkatli sürüşler, az hararetli günler :)

Orhan
KaDRY
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: ?????

peki

Mesaj #7 gönderen KaDRY » Cum Oca 27, 2006 7:29 pm

peki bşi sorabilirmiyim o girişi olmayanlar nası takıcak :)
Tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanıdır...
navi
Vosdost

Mesaj #8 gönderen navi » Cmt Ara 30, 2006 3:46 am

hangi tip yada marka tercihiniz arkadaşlar?
Resim
yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Mesaj #9 gönderen yavuzss » Cmt Ara 30, 2006 11:49 am

VDO tercihimdir, ancak ne kadar kaliteli olursa olsun gösterdiği değerlerin gerçek dışı olduğunu söyleyenler var.
ercantopçu
Vosdost

Mesaj #10 gönderen ercantopçu » Pzr Ara 31, 2006 10:03 pm

biraz anladım yazılanlardan, devir saati tamam o basitmiş, ancak buslara uygun hararet göstergesini nereden temin edebilirim, ben bir tane buldum, ancak 120 dereceye kadar gösteriyor, bizim araçlarda ise 120 derece zaten normal motor ısısı, bu göstergelerin cinsi ve fiyatlarını yazarsanız ayrıca takılma maliyetleri konusunda da yardımcı olursanız sevinirim, birde özellikle hararet göstergesini taktıran arkadaşlarımız bunu resimlerse çok sevinirim

“Göstergeler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir