Gösterge yardımı? Ne dersiniz?

Konuyla ilgili her detayı ve sorunlarınızı bu bölümde paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Tosbağa
Vosdost

Gösterge yardımı? Ne dersiniz?

Mesaj #1 gönderen Tosbağa » Pzr Oca 29, 2006 8:17 pm

Arkadaşlar merhaba sizinde öneri ve görüşlerinizle birlikte vosuma bazı göstergeler eklemeyi ve değiştirmeyi düşünüyorum...

-İlk sorum volt metre ile amper metre'nin farkları? Yani ne neyi ölçüyor? Ve hangisini takmak daha faydalı olur?

-Yağ basınç ölçeri takmanın pek faydası olcağını sanmıyorum zaten yağ basıncı düşünce km saatindeki lamba uyarıyor ama siz ne dersiniz takma veya takmama konsunda?

-Marka olarak şu an Auto Gauge kullanıyorum ve memnunum ama yani almak istediğim göstergelerin markasını belirlemede zorlanmaktayım. Diğer seçenek ise RaidHP. Yani siz RaidHP mi yoksa AutoGauge mi dersiniz? Aralarında 15-20YTL fark var ve RaidHP daha pahalı. Bu farkı vermeye değer mi? Özellik ve görünüş bakımından da birbirleriyle nerdeyse aynılar...

Yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar...

Saf Alman Cemile... :D

Resim
Er_cU

Mesaj #2 gönderen Er_cU » Pzr Oca 29, 2006 10:02 pm

ampermetre amperi

voltmetrede voltajı ölçüyo... :?: :P

raidhp nin pahalı olması nedeni ise kullanılan işçilik ve ışıklardır....örnek vermek gerekirse yeni toyota corolla yada avensis lerin göstergeleri gibi olması ne deniyodu unuttum şimdi...
swiss
Vosdost

Mesaj #3 gönderen swiss » Pzr Oca 29, 2006 11:30 pm

vosvosta gerekli göstergeler bence....

1. km/h yani hız göstergesi

2. benzin göstergesi

3. devir göstergesi

4. hararet göstergesi dir......

buna ek olarakta...

5. akü volt göstergesi veya ampermetre varsa 2si 1arada

6. saat göstergesi dir.....

daha fazlası gereksizdir diye düşünmekteyim hem maddi hemde aırlık nedeniyle...

aküde amper dayanma süresi diye sööleyim sana... nekadar fazla amperse okadar uzun dayanır

volt da enerji gücü diyeyim ben sana...

göstergelerdede ben 10 senedir hep hapraid demişimdir yırtdışında kalitesi kanıtlamış bir markadır... ama göstergelerde başka iyi markalarda mevcut vdo markasınıda unutmamak gerek...!
135/165SR-15 tires on PORSCHE wheels...
Tosbağa
Vosdost

Mesaj #4 gönderen Tosbağa » Pzt Oca 30, 2006 12:28 am

Yaav VDO lar da ii dediğiniz gibi... Ama bulunmuyor bea!!!

Bilgiler için sağolun... :halay:

Resim
Bilbo
Vosdost

Mesaj #5 gönderen Bilbo » Sal Oca 31, 2006 7:47 pm

ampermetre ile ya aküyü kaç amperle doldurduğunu yada aküden kaç amper elektrik çekildiğini ölçersin, bu da pek işine yaramaz. Voltmetre ise akünün ne kadar dolu olduğunu gösterir ayrıca akünün şarj olup olmadığını motor çalışırken voltmetrenin yükselmesinden anlayabilirsin. Voltmetre çok daha mantıklı ampermetre bir işine yaramaz. Ayrıca yağ basınç östergesi de çok önemli değil. Bunun dışında devir ve hararet oldukça işe yarar...
Tosbağa
Vosdost

Mesaj #6 gönderen Tosbağa » Çrş Şub 01, 2006 12:22 am

Batu abi çok sağol peki bir soru sorucam ampermetre ile aküyü kaç amper ile doldurduğunu ölçüyorsak bunu taktığımızda yarın öbür gün bir ağrzaolduğunda doldurmadığını görmemiz işimize yaramaz mı?

Resim
Bilbo
Vosdost

Mesaj #7 gönderen Bilbo » Pzr Şub 12, 2006 3:49 am

voltmetre ile aynı ölçümü yapabilirsin, ampermetreye gerek yok, dolu akü en fazla 12.3 volt gösterir voltmetre ile , motor çalışırken orta devirlerde voltmetre 13.5 gibi bir volt gösterir ve böylece akünün şarj edip etmediğini anlarsın. Motor çalışırken voltmetre 13 voltun üzerinde gösteriyorsa şarj ediyor demektir. 13.5-6 nın üzerinde şarj ediyorsa konjektör bozuk demektir ve fazla şarjla akünün ömründen yersin , akü kaynar , suları yerler akar ve taban sacını çürütür , leş gibi de kokar. Zaten akü sarj olayını anlamak için voltmetre kullanılır...
ercantopçu
Vosdost

Mesaj #8 gönderen ercantopçu » Cum Ara 22, 2006 10:07 pm

arkadaşlar, volksvagenlere eski doç kamyonların km göstergesi uymazmı, onlarınkide yuvarlak ve yanılmıyorsam vdo olması lazım, birde bende hararet göstergesi var ama maksimum 120 derece gösteriyor daha taktırmadım, busa nasıl takılacağı konusundada bir fikrim yok, diğer voltmetre ve devir saatini nereye nasıl takacağımıda anlatırsanız sevinirim
Kullanıcı avatarı
beck
Vosdost
Vosvosumun adı: Çok özel

Mesaj #9 gönderen beck » Prş Ağu 23, 2007 6:35 pm

Er_cU yazdı:ampermetre amperi

voltmetrede voltajı ölçüyo... :?: :P

raidhp nin pahalı olması nedeni ise kullanılan işçilik ve ışıklardır....örnek vermek gerekirse yeni toyota corolla yada avensis lerin göstergeleri gibi olması ne deniyodu unuttum şimdi...

Toyota Corolla ve Avensiste kullanılan gösterge ışıklandırma sistemi Optitron gösterge olarak adlandırılıyor.

“Göstergeler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir