Benzin Göstergesi

Konuyla ilgili her detayı ve sorunlarınızı bu bölümde paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #11 gönderen vosbik » Prş Haz 08, 2006 5:09 pm

peki depo fullendiği zamanda ibre full çizgisini geçiyor mu?eğer böyle ise benzin göstergesinin ibresinin ayarlanması lazım ama bu iş çok ince bir iş.iyi bir elektrikçiden yardım almanız gerekebilir.ama bence sorun ya termikte ya da benzin göstergesinde.ibre kırmızıya geldiğinde bitiyor dediğinize göre demek ki çalışıyor.bu da şamandırada birsorun olmadığını gösteriyor.birde benzin deposunun içindeki şamandıraya bağlanan iki adet kablo var.o kabloların uçlarını söküp (kontak kapalıyken tabi) güzelce zımpara yardımıyla temizlerseniz kabloların uçlarındaki olası oksitlenmeyide ortadan kaldırırsınız.bu da bir sebep düşük ihtimalde olsa.termiğin arızalı olduğunuda elektrikçilerin kullandığı ölçü aletleri vardır.bu aletlerle ölçerek anlayabilirsiniz.ama sağlam bir termik in kaç ohm direnç gösterdiği bilerek ölçüm yapmanız lazım ki doğru sonuca ulaşabilin.

DreamMaker
Vosdost
Vosvosumun adı: Pakize

Mesaj #12 gönderen DreamMaker » Cum Haz 09, 2006 3:18 pm

Sevgili Vosbik;

Benzin göstergesi kaymış olsa kontak kapalıyken sol tarafa doğru bir kayma yapıp en dibe gidermi?, Vosum daha yeni henüz FULL depoyu hiç görmediki... :)

Termik kaç OHM değer gösterir acaba? Bende ölçü aleti var...
_/_ _\_
(o\ T /o)
M.Tuğrul TIRPAN
Ankara
[img0]http://img236.imageshack.us/img236/72/siyah02gl.gif[/img]
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #13 gönderen vosbik » Cum Haz 09, 2006 10:53 pm

slm.kontak kapalıyken dediğiniz gibi sonra kadar gider.kaymadan abhsettiğim bu değildi. :) benzin göstergesinbin çok ince bir ayarı var.ama çok dikkatli yapmak gerekiyor.ohm olrak değerini bilmiyorum.yalnız hatırladığım kadarıyla iki farklı ohm değerine sahip termik benzin göstergesi ve şamandıra var.bunların üçü aynı değerde olmadığında da eksik gösterme göstermeme vb gibi sonuçlar ortaya çıkabiliyor.benzin göstergesi şamandıra ve termiklerle çok uğraştım.doğru sonuca ulaşana kadar bir çok deneme yanılma söz konusu oluyor.
Er_cU

Mesaj #14 gönderen Er_cU » Cmt Haz 10, 2006 1:12 am

bişi dicem......ivedik hurdacılarından...sapasağlam bi gösterge ve içinde yine sapasağlam bi termik alsan nası olur?? kendini yormasan bu kadar :)
DreamMaker
Vosdost
Vosvosumun adı: Pakize

Mesaj #15 gönderen DreamMaker » Cmt Haz 10, 2006 8:57 am

:)

E ivediğe gitmişken arka kelebek camlarını felanda alayım... İşten fırsat bulsam gıdecem zaten :)
_/_ _\_
(o\ T /o)
M.Tuğrul TIRPAN
Ankara
[img0]http://img236.imageshack.us/img236/72/siyah02gl.gif[/img]
korhan_84
Vosdost

Mesaj #16 gönderen korhan_84 » Pzt Kas 06, 2006 11:34 am

Arkadaşlar bende başka bi konuda sizden yardım istiyorum vosumun göstergesini henüz kullanamadım. (hız ibresini) zannedersem telin sağlam ama telin tekerleğe girdiği yerde bi problem var gibi geliyo yani teli tekerin arkasından çekince çıkıp geliyo bu normalmi ve bu düzenekte tekerleğin içindeki mekanizma arızalıysa nasıl anlarız pahalımıdır bu konuda bilgisi olup yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı aramızda artık bıktım vosum kaç yapıyo onu bile bilmiyorum..Onu geçtim km de ne kadar yakıyo onuda hesap edemiyorum :cry: .He bir seferindede depoyu fulledim ama 3 çeyreği geçmedi buda bi arızamıdır.Bide benim göstergede Atf lambası var model 72 1302 LS ama sanırsam bu atf lambası otomatik voslarda şanzıman yağıyla ilgili bi lambaymış acaba benim bos evvelden otomatikmiydi böle bi ihtimal varmı yoksa o lamba her modelde bulunurmu lşimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkürü bir borç bilirim saygılar.... :teslim:
yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Mesaj #17 gönderen yavuzss » Pzt Kas 06, 2006 8:09 pm

Gösterge sonradan değişmiş olabileceği gibi şanzıman da değişmiş olabilir. Lastik göbeğindeki tel olayı da basit. Ortası kare şeklinde delik var buraya km saati teli giriyor, tel sabitlenmesi için dışardan ince bir telle bağlayacaksın km saati telinin ucundan. Otomatikten çevirme olup olmadığını da bir ara birlikte inceleyerek karar veririz.
korhan_84
Vosdost

Mesaj #18 gönderen korhan_84 » Sal Kas 07, 2006 12:05 am

Yine ne varsa sende var yavuz teşekkür ederim saolasın bi gün görüşelim artık.... :halay:

“Göstergeler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir