digital gösterge !!

Konuyla ilgili her detayı ve sorunlarınızı bu bölümde paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
dilfigar
Vosdost

digital gösterge !!

Mesaj #1 gönderen dilfigar » Çrş Kas 08, 2006 3:43 pm

Öncelikle selamlar...vosvosum için digital göstergeler yapmak istiyorum ama yardımlarınıza ihtiyacım var.. bugün ötv vosumun göstergesini söküp inceledim sanırım telin manyetik aksamı döndürerek ibre hareket ediyor ve biraz modifiye ile km saatini digital yapabilirim ama göstergem hurda hale geliceginden bunun baska yolunu bakıyorum ... diğeri ise motor devir göstergesi analog göstergelerde hangi baglantılar bulunuyor ? (distrübütör e giden ve diğerleri ?! )devir göstergesinin çalışma prensibi nasıl bilen var mı ? yani voltaja göre mi devir gösteriyor ??... bide yağ sıcaklık var .. vosvosda kaç dereceye kadar sıcaklıgı göstermesi lazım ? bide sanırım yağ sıcaklık göstergesi aldıgımızda yag cubugu deişiyordu bu cubuktan nerden temin edebiliriz ...sımdıden tesekkürler...

FK
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: FK

Mesaj #2 gönderen FK » Çrş Kas 08, 2006 9:15 pm

Merhaba kilometre saatinin nasıl dijital hale getirilebileceği hakkında bi fikrim yok ama pahalı olsa da piyasada dijital kilometre saatleri satıldığını duymuştum belki onlardan bulabilirsin. Devir saatinin montajı çok basit ateşleme bobininden alıyorsun tüm elektriğini aydınlatmasını da parklara bağlarsın yağ sıcaklık saatini ise aksesuarcılarda satılanlardan alabilirsin en aşağı 120 derece olsun zaten piyasada satılanlar 150 dereceye kadar gösteriyorlar. Yağ sıcaklık saati aldığında yağ çubuğunun değişmesine gerek yok. Yağ sıcaklık müşürünü bağlamak için aparat yaptıracaksın bu aparatın 1 ucu motor bloğunda şu an yağ müşürünün olduğu yere girecek aparatın üzerindede 2 adet giriş olacak bu girişlerden 1ine yağ sıcaklık saatinin müşürü diğer ucuna yağ müşürü takılacak.
Resim

FK Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin:
TIKLAYINIZ

DEĞER OTO MOTOR KASTAMONU
Sanayi Sitesi 2.Sokak No:67
03662128524 - 05434418020
[email protected]
[ WOLF ]
Administrator
Administrator
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #3 gönderen [ WOLF ] » Çrş Kas 08, 2006 9:39 pm

Dijital göstergelerin tepki süreleri mekanik göstergelerden daha uzun o nedenle görüntü olarak hoş olsada biraz zayıf kalıyor..
wktsz
VosvosTÜRK Wallpaper Yarışması Ödülü

Mesaj #4 gönderen wktsz » Prş Kas 09, 2006 8:29 am

murat abi ye katılmamak elde değil.Ayrıca Digital bir gösterge maliyet bakımdan zor. sana başka bir seçenek.latlerle bişey yapabilirsin.digital olarak da yapma şansın var ama onun programını kim yükler bilemiyorum..
dilfigar
Vosdost

Mesaj #5 gönderen dilfigar » Prş Kas 09, 2006 10:29 am

arkadaşlar teşekkürler ama sanırım anlatamadaım :( bu göstergeleri ben yapıcam !!!! yani benim istediğim şey şu hız sıcaklık veya devir için referansları nerden alabilirim örneğin devir için voltaja göre mi yoksa palse göre mi hareket ediyor dijital göstergelerde yenileme hızının düşük olması veya tam gösterememesi osilatörün ve devrenin kalitesiz olmasından kaynaklanıyor ancak bu devreyi ben ve bir arkadaşım beraber tasarlıyacağız yenileme hızları sanırım hızlı olucak olmassa zaten boşuna olur..
hammurabi
Vosdost

Mesaj #6 gönderen hammurabi » Pzr Kas 12, 2006 5:48 pm

geleceğe dönüş filmindeki gibi yenilenme süresi yüksek digital saat yapabilirseniz gerçekten harika olur. iyi çalışmalar.
Polei pneuma sou tôi diabolôi!
levent
FORUMDAN ATILDI

Mesaj #7 gönderen levent » Pzr Kas 12, 2006 6:00 pm

hammurabi yazdı:geleceğe dönüş filmindeki gibi yenilenme süresi yüksek digital saat yapabilirseniz gerçekten harika olur. iyi çalışmalar.

hayal gücüne hayranım :)
Forum kurallarına aykırı hareket eden üyeler uyarılır.. uyarılara rağmen, aynı davranışı sergilemekte ısrar eden üyelerin üyelikleri forumdan silinir.
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #8 gönderen vosbik » Pzr Kas 12, 2006 10:21 pm

kolay gelsin.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
wktsz

Mesaj #9 gönderen wktsz » Çrş Ara 06, 2006 8:26 am

o konu hakkında pek biilgim yok.Sende yapabilirsinde tubitak ın adresi var ordan bi araştırma yapman mümkün olabilir.kolay gele....

“Göstergeler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir