Resimli Kilometre Saati Projesi

Konuyla ilgili her detayı ve sorunlarınızı bu bölümde paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
FK
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: FK

Resimli Kilometre Saati Projesi

Mesaj #1 gönderen FK » Sal Şub 27, 2007 6:58 pm

Kilometre saatini sökmeden önce akü kutup başlarını söktüm. Malum km saatini çıkartırken herhangi bir kazaya sebebiyet vermemek için. Sonra km saatini düz tornavidanın ucu ile kendimize doğru çekiyoruz bir sağından bir solundan bu işlemi gerçekleştiriyoruz sonra kendimize doğru iyice çekiyoruz ve arkasına doğru bakıyoruz orada aluminyum yuvarlak birşey göreceksiniz o işte kilometre telini saate bağlayan somun. Onu çevirerek çıkartıyorsunuz sonra km telini geriye doğru itiyorsunuz. Böylece saat size biraz daha yaklaşacaktır. Sonra elinize bir kalem kağıt ve boyacıların kullandıkları kağıt bantlardan almanızı tavsiye ederim. Bu aşamada çıkardığınız kabloların nereye ait olduğunu kendi stilinize göre unutmayacak şekilde işaretleyin not edin. Sonra km saatini elinize alın. Arkasını çevirin ince uçlu düz tornavida ile çerçevesinin arkaya bükülü olan kısımlarını yavaş yavaş açın dikkat edin çerçeve çok zayıf bir sactan yapılmış elinizde kalmasın. Sonra çerçeveyi çıkartın sonra camı çıkartın ardından içerdeki siyah çerçeveyi çıkartın sonra ibreyi dikkatli bir şekilde kendinize doğru çekin ama elinizi sağa sola oynatmayın çok hassas ibrenin dip kısmı. Sonra ibrenin sağındaki ve solundaki vidaları çıkartın aman kaybetmeyin bulamazsınız onlardan. Sonra 20 rakamının yanındaki iğneyi de çıkartın. Artık km saatinin siyah sacını elinize alabilirsiniz. Artık üzerinde istediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

FK Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin:
TIKLAYINIZ

DEĞER OTO MOTOR KASTAMONU
Sanayi Sitesi 2.Sokak No:67
03662128524 - 05434418020
[email protected]
E_T_H_E_M
Vosdost

Mesaj #2 gönderen E_T_H_E_M » Sal Şub 27, 2007 7:26 pm

furkan ne diyim süpersin....

ellerine sağlık kardeşim sağol......
™[V][O][S][C][R][E][A][M]™ http://screamscream2303.spaces.live.com tıklatın!

Resim
VOSVOSUN VE VOSVOSCUNUN TAKLİTLERİNDEN SAKININ...!
FK
Moderatör
Moderatör

Mesaj #3 gönderen FK » Sal Şub 27, 2007 7:33 pm

Bende km saatinin içini önceden yapmıştım ama artık içime sinmemeye başladı çok baştan sağma gibi duruyordu dayanamadım şimdi ozalitçide baskı hazırlanıyor çok farklı bi sistem yapılıyor. Yakında biter bu başlıkta anlatımını yaparım işlem tamamlanınca.
Resim

TIKLAYINIZ

[email protected]
VEDAT75
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: DeDe

Mesaj #4 gönderen VEDAT75 » Sal Şub 27, 2007 9:07 pm

Eline sağlık... :) :) :)
cakabo
Vosdost

Mesaj #5 gönderen cakabo » Sal Şub 27, 2007 9:26 pm

eline sağlık furkanım..
[align=center]0532 521 15 74
SEVMEK BİR ŞEYİ SEVMEKTİR VOS KADAR..!
http://www.youtube.com/watch?v=rHJZBwtS6JU]Resim
[/align]
Kullanıcı avatarı
blue_face
VosvosTÜRK LPG Uzmanı
VosvosTÜRK LPG Uzmanı

Mesaj #6 gönderen blue_face » Sal Şub 27, 2007 9:30 pm

ellerine sağlık cok hoş duruyorrr
BluE_FirE ****vosvosturk büyük bi aileeee****

[email protected]
0506.390.61.63
0535.283.59.04
0542.215.32.27
0312.623.32.25
FK
Moderatör
Moderatör

Mesaj #7 gönderen FK » Cum Mar 02, 2007 10:48 pm

Kilometre saati zemini değişimi ve modifiyesini tamamladım. Epey uğraştırdı ama değdi. Çok sağolsun ibrahim abinin yaptığı tasarımı kullanarak üzerinde yapılan değişikliklerle farklı bişiy çıktı ortaya. Önce zemin tasarımı hazırlandı ve numaraların yazılı olduğu saca yapıştırıldı ardından yakıt göstergesinin zemini de ibreyi zorlamadan dikkatlice yapıştırıldı. Bu arada baskı ozalitçide renkli baskı olarak folyo cinsi bi kağıda yapıldı. Ardından sac saate monte edildi sonra ibre itina ile yerine monte edildi. Sonra iç çerçeve ile dış çerçeve iyice zımparalandı ve boyandı. Sonra parçalar teker teker takıldı ve kilometre saati hazır konuma geldi. Sonra park ampulleri yenilendi ve kırmızı renk başlıkları takılarak renklendirme işlemi yapıldı.

Resim

Resim
Resim

TIKLAYINIZ

[email protected]
VOGEN
Vosdost
Vosvosumun adı: CABBAR

Mesaj #8 gönderen VOGEN » Cum Mar 02, 2007 11:27 pm

furkan ellerine sağlık elinden her iş geliyor
fotograftan mı öyle fazla kırmızı gözüküyor
MİTHAT AYDIN
FK
Moderatör
Moderatör

Mesaj #9 gönderen FK » Cum Mar 02, 2007 11:54 pm

Eyvallah dostum çok sağol. Fazla kırmızı gözükmesinin sebebi dıştaki ve içteki çerçevenin de kırmızı renkli olması sanırım.
Resim

TIKLAYINIZ

[email protected]
cakabo
Vosdost

Mesaj #10 gönderen cakabo » Cmt Mar 03, 2007 8:19 pm

furkan tebriik ederim tekrar.. ellerine ve emeğine sağlık.. yaklaşık bir haftadır ben de bozuk olduğu iddia edilen ve dağıttığımda kesinlikle toplayamayacağım öne sürülen bir km saati ile uğrşmaktaydım ve bugün vosuma takmayı başardım.. henüz resimler yok ve modifiyesiz orjinal haliyle taktım ama zemin ışıklandırmasını değiştirdim.. bozuk olan dişlilerini ve km sini sıfırladım.. zeminine farklı bir tasarım henüz uygulamadım ama zaten o kadar temiz ki kıyamam da.. ayrıca camının yani plastik olan camının yerine bugün uzun denemeler ve kırmalar sonucu babamla cam kestik ve onu uyguladık.. şimdilik bu kadar benden.. burdan armadada toplandığımız gün beni kötü destekleriyle ve boykotlarıyla bu işten caydırmaya çalışna dostlarıma sevgilerimi saygılarımı sunuyorum.. km saatleriniz itina ile 1. sınıf yapılır.. :):):)
[align=center]0532 521 15 74
SEVMEK BİR ŞEYİ SEVMEKTİR VOS KADAR..!
http://www.youtube.com/watch?v=rHJZBwtS6JU]Resim
[/align]

“Göstergeler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir