Şok Şok Şok böylesi görülmedi,yapılmadı.

Konuyla ilgili her detayı ve sorunlarınızı bu bölümde paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
superkahraman
Vosdost

Mesaj #41 gönderen superkahraman » Pzt Kas 12, 2007 6:57 pm

Takdire şayan bir çalışma..

bence de proje tamamlanıp seri üretime geçilmesi gereken bir zamazingo

emeğinize elinize beyninize sağlık... ;)

DreamMaker
Vosdost
Vosvosumun adı: Pakize

Mesaj #42 gönderen DreamMaker » Cum Oca 25, 2008 12:16 pm

:)

Abi sana ne desem

Paylaştığımız herşeyi hayata geçirmişsin...

Bana göstergenin ayrıntılı ölçülerini gönderirsen (iç dış, hız, vs) sana bir zemin tasarımı yapayım...

sevgiyle
_/_ _\_
(o\ T /o)
M.Tuğrul TIRPAN
Ankara
[img0]http://img236.imageshack.us/img236/72/siyah02gl.gif[/img]
vosbis
2007 Paylaşımcı üye ödülü
Vosvosumun adı: badi

Mesaj #43 gönderen vosbis » Pzr May 18, 2008 9:26 pm

Arkada%u15flar gösterge projem sonunda bitti,uzun bi aradan sonra bi gayret bitirebildim,art%u131k soranlarada verecek cevab%u131m kalmam%u131%u15ft%u131.en k%u131sa zamandada vosa monte edece%u11fim in%u15f.san%u131r%u131m haftaya pazar olabilir.O zamanda çal%u131%u15f%u131rken resimlerini çekip yeni konu olarak yay%u131nlar%u131m.

[IMG:150:129]http://img129.imageshack.us/img129/8769/069yw2.th.jpg[/img]

[IMG:150:129]http://img129.imageshack.us/img129/5880/070ez9.th.jpg[/img]

[img=http:2576:1952]http://img129.imageshack.us/img129/5880/070ez9.jpg[/img]
[IMG:2576:20]http://img129.imageshack.us/img129/5880/070ez9.47d2f0ff6d.jpg[/img]
Suskunluğum Asaletimdendir. Her Lafa Verecek Bir Cevabım Var.
Lakin Bir Lafa Bakarım Laf mı Diye. Birde Söyleyene Bakarım Adam mı Diye...
ufunky
Vosdost

Mesaj #44 gönderen ufunky » Pzt May 19, 2008 12:15 am

gozun aydın dostum merakla bekliyoruz monte edilmiş halini
şibumi
Vosdost

Mesaj #45 gönderen şibumi » Pzt May 19, 2008 10:16 am

emeğine sağlık :alkış:
İnsanlığın çoğunluğu için etkili olabileceğimiz yeri seçmişsek, hiçbir yük bizi kamburlaştıramaz. Çünkü artık o herkes adına ödenen bir bedeldir; artık tadına vardığımız şey yoksul, kısıtlı, bencilce bir sevinç değildir, mutluluğumuz milyonlara aittir.
Kullanıcı avatarı
keskineryk
Vosdost

Mesaj #46 gönderen keskineryk » Pzt May 19, 2008 11:15 pm

Konuyu yakından takip ediyordum yeni gelişmeleri merakla bekliyordum.Göstege güzel olmuş ellerine sağlık. Benim merak ettiğim bir forumda kilometre göstergesinide monte edeceğini yazmışsın.Ancak burada göremedim. O konuyu nasıl çözmeyi planlıyorsun ? Bende benzer bir gösterge yapmak niyetindeyim ama daha başlamak nasip olmadı .Nedenide vosun diğer işlerinin bir türlü bitmemesi.Birde montaj yaptığın ön panel kasasını nereden nasıl temin ettin. Ben tüm devreleri bir yerde toplayıp panele kablolar ile taşımayı düşünüyorum . Baskı devre çizmiyeli sanırım 12 sene falan oldu ama eskiden baya iyi projeler yapmıştım. 7107 ile de baya bir çalışmalarım olmuştu zamanında.
1974 /1303
35 KP 273
E R İ K
[ WOLF ]
Administrator
Administrator
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #47 gönderen [ WOLF ] » Pzt May 19, 2008 11:27 pm

Eline sağlık Şaban iyi iş çıkarmışsın .. çalışır halinide merak ediyoruz.. haberin olsun.. :ok:
vosbis
Vosvosumun adı: badi

Mesaj #48 gönderen vosbis » Sal May 20, 2008 11:30 am

keskineryk yazdı:Konuyu yakından takip ediyordum yeni gelişmeleri merakla bekliyordum.Göstege güzel olmuş ellerine sağlık. Benim merak ettiğim bir forumda kilometre göstergesinide monte edeceğini yazmışsın.Ancak burada göremedim. O konuyu nasıl çözmeyi planlıyorsun ? Bende benzer bir gösterge yapmak niyetindeyim ama daha başlamak nasip olmadı .Nedenide vosun diğer işlerinin bir türlü bitmemesi.Birde montaj yaptığın ön panel kasasını nereden nasıl temin ettin. Ben tüm devreleri bir yerde toplayıp panele kablolar ile taşımayı düşünüyorum . Baskı devre çizmiyeli sanırım 12 sene falan oldu ama eskiden baya iyi projeler yapmıştım. 7107 ile de baya bir çalışmalarım olmuştu zamanında.

Arkadaşım yazdıklarından anladığım kadarıyla hız göstergesini sormuşun ama ortadaki büyük digitler hıza ait.yani bunun içerisinde devrenin arkasında sarkan bussurü kontrol devresi var.Bende baskı devre kullanmadım delikli pertinaks üzerine yaptım ,çok uğraştırdı ama tek olduğu için böyle seri üretirsem pcb sini çıkaracağım inş.7107 sadece hararet göstergesinde kullandım.

Saol murat abi en sonunda bitirdim,Bebelerden zaman bulabilirsem montajınıda yapacağım.
Suskunluğum Asaletimdendir. Her Lafa Verecek Bir Cevabım Var.

Lakin Bir Lafa Bakarım Laf mı Diye. Birde Söyleyene Bakarım Adam mı Diye...
Kullanıcı avatarı
keskineryk
Vosdost

Mesaj #49 gönderen keskineryk » Sal May 20, 2008 4:22 pm

vosbis yazdı:
keskineryk yazdı:Konuyu yakından takip ediyordum yeni gelişmeleri merakla bekliyordum.Göstege güzel olmuş ellerine sağlık. Benim merak ettiğim bir forumda kilometre göstergesinide monte edeceğini yazmışsın.Ancak burada göremedim. O konuyu nasıl çözmeyi planlıyorsun ? Bende benzer bir gösterge yapmak niyetindeyim ama daha başlamak nasip olmadı .Nedenide vosun diğer işlerinin bir türlü bitmemesi.Birde montaj yaptığın ön panel kasasını nereden nasıl temin ettin. Ben tüm devreleri bir yerde toplayıp panele kablolar ile taşımayı düşünüyorum . Baskı devre çizmiyeli sanırım 12 sene falan oldu ama eskiden baya iyi projeler yapmıştım. 7107 ile de baya bir çalışmalarım olmuştu zamanında.

Arkadaşım yazdıklarından anladığım kadarıyla hız göstergesini sormuşun ama ortadaki büyük digitler hıza ait.yani bunun içerisinde devrenin arkasında sarkan bussurü kontrol devresi var.Bende baskı devre kullanmadım delikli pertinaks üzerine yaptım ,çok uğraştırdı ama tek olduğu için böyle seri üretirsem pcb sini çıkaracağım inş.7107 sadece hararet göstergesinde kullandım.

Saol murat abi en sonunda bitirdim,Bebelerden zaman bulabilirsem montajınıda yapacağım.

Kilometre (mesafe) sayacını demek istemiştim ben . Pertanaxa yapmışsın ,fark ettim detayları merak etme nede olsa meslektaşız :) Ne kadar zor olduğunu çok iyi bilirim
1974 /1303

35 KP 273

E R İ K
Kullanıcı avatarı
IceSPiRiT
Vosdost
Vosvosumun adı: BeetleJuice

Mesaj #50 gönderen IceSPiRiT » Sal May 20, 2008 6:07 pm

üstat ellerine sağlık... geliştirmeye açık bir dizayn.. valla böyle projeler gördükçe kıskanıyorum. O.G. ve Y.G. işlerinden elektrionik tarafım köreldi. fırsat bulamıyorum ki bişeyler yapayım...
Resim

Bora BiLGET
Electrical & Electronics Eng.
-----------------------------
http://www.borabilget.com
-----------------------------
1974 - 1303 VW, Beyaz
--------------------------
Kuşadası, Selçuk-Efes

“Göstergeler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir