1302S Takometre Ebatlari???

Konuyla ilgili her detayı ve sorunlarınızı bu bölümde paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
gargamel35
Vosdost

1302S Takometre Ebatlari???

Mesaj #1 gönderen gargamel35 » Cum Eyl 14, 2007 11:55 am

Selam arkadaslar,
Bu aralar orijinal takometrenin yanina RPM (devir saati) yerlestirmeye karar verdim fakat kafama takilan bir kac soru var:

1- Orijinal 1302S (160 km/h) takometresinin uzunlugu ya da ebatlari nedir? (mm olarak)
2- Devir saatini VDO almaya niyetliyim fakat bu alacagim devir saati bizim Tosbagalara uyar mi?
3- Baglanti icin orijinal hoparlörü cikartmam gerekmekte. Bunun herhangi bir zarari olur mu, ya da baglantilarda herhangi bir hasar meydana gelir mi?

Yardimlariniz icin simdiden tesekkürler...

vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #2 gönderen vosbik » Cum Eyl 14, 2007 9:07 pm

slm.yurt dışındaki sitelerde düz cam voslar için orjinal hoparlör yerine takılan ve hoparlörün ızgarsı yerine birberi uyan bir parçyala ebraber vdo devir saatleri satılmakta.bu devir saatlerinden alrak takabilirsiniz.bağlantılarla ilgili bir sıkıntı olmayacaktır.anack orjinalliğe düşükün biriyseniz ve hoparlör yeri sizin için önemliyse o başka. :) bizim voslarımıza piyasada satılan her tülü devir saatini takabilirsiniz.ancak ucuz devir saatlerine dikkat.bobinin yanmasına neden olabiliyorlar.vdo kalitesi bilinen ve voslarımızın orjinalindede farbraika tarafından km göstergeleri saat vb için tercih edilenbir firma.bu sebepten ötürü bence vdo devir saati güzel bir seçim.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
gargamel35
Vosdost

Mesaj #3 gönderen gargamel35 » Pzt Eki 01, 2007 2:48 pm

Ey Vosseverler! Yok mudur bu zavalli sahsiyete yardimci olacak bir yigit??? Ebatlarla ilgili yardimlarinizi bekliyorum!!!
cakabo
Vosdost

Mesaj #4 gönderen cakabo » Pzt Eki 01, 2007 8:22 pm

vosbik arkadaşımızın belirttiği gibi yurt dışında düz camların hoporlör ızgarasına göre hazırlanmış bir zemin üstünde vdo devir saatleri var. ancak türkiyede böyle bir sistem satılmıyor.. siz isterseniz bahsettiğiniz yere devir saati monte edebilirsiniz bunun herhangi bir zararı olmaz.. 1. sorunuzda km saatiyle ilgili bir şey sormuşsunuz.. o sorunuzu ben şahsen anlamadım.. km saati nin uzunluğu derken saat çapı mı yoksa saatin bağlı olduğu km saati telinin uzunluğunu mu sordunuz?
[align=center]0532 521 15 74
SEVMEK BİR ŞEYİ SEVMEKTİR VOS KADAR..!
http://www.youtube.com/watch?v=rHJZBwtS6JU]Resim
[/align]
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #5 gönderen vosbik » Pzt Eki 01, 2007 8:40 pm

slm.takometre ebadını isteme nedeniniz nedir acaba?amacınız orjinal takometreyi kaldırp yeirne devir saati mi takmak?ayrıca vosunuz zaten 1302 imiş.nedne kendi aracınızdan ölçü almıyorsunuz bunu anlayamadım?
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
fùhrer
Administrator
Administrator
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: SrtK

Mesaj #6 gönderen fùhrer » Pzt Eki 01, 2007 9:00 pm

ekbilgi;
tachometer = devir saati
speedometer = km saatidir.
gargamel35
Vosdost

Mesaj #7 gönderen gargamel35 » Sal Eki 02, 2007 9:23 am

Yurtdisinda bulundugumdan dolayi arabama ulasma imkanim yok (aracla annem ilgileniyor, pek bir bilgisi de yok, yani anlamaz o islerden), o yüzden Vosseverlere danisayim dedim.

Sorma sebebim ise, Kilometre Saatinin yanina Devir Saati takacagim, yani orijinal hoparlör iptal olup yerine devir saati gelecek. Fakat KM saati ile ikisinin ayni ebatlarda olmasini istiyorum ve onlara uygun Chrom Rings alacagim.

Umarim aciklayici olmusumdur,
Yardimlariniz icin tesekkürler arkadaslar,

Hollanda'dan sevgiler...
gargamel35
Vosdost

Mesaj #8 gönderen gargamel35 » Sal Eki 02, 2007 9:25 am

Mesela VDO'nun birkac ebatta gösterge cesitleri var: 52mm, 80mm, 100mm vs... Ben bizim Tosbagalarin kilometre saatinin icinin (ya da cevresinin) uzunlugunu size danisiyorum arkadaslar...

“Göstergeler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir