EBAY den autogauge yağ hararet göstergesi, sizce hangisi?

Konuyla ilgili her detayı ve sorunlarınızı bu bölümde paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
navi
Vosdost

Mesaj #11 gönderen navi » Pzr Oca 13, 2008 11:32 am

1 çok basit.
2 170C hava sogutmada alakasız malum bizim için max. 135 C (kendimden biliom) gösterge kullanışsız gelicek yani bu max: 5500d/d bi vosda 11000d/d bi dewir saati kullanmak gibi bişi.. :)

3 daha çok aralık var. 40-150 daha kullanışlı görünor.

ancak kargosuyla beraber

Buy It Now by £ 34.50 + Postage Cost £ 19.99 = £ 54.49 £ ortalama 140 tl.. 100$ diyen arkadaş az sölemiş. :)

Resim
yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Mesaj #12 gönderen yavuzss » Pzr Oca 13, 2008 1:05 pm

Bence tüm seçenekler 3 tane ise, 3. en iyisi. Söylendiği gibi tip1 motorda 120 derece kritik sayılıyor alaşımın yapısı gereği. Bizim için önemli olan da 90-120 arasındaki aralık. Vosvos zaten 150nin üzerini görse ki böyle bir durumda 120yi bile geçiyorsa 150yi bulmadan çok önce durmak gerekir.

Ben olsam VDO bakardım madem masraf yapacaksın, az tanınmış markanın sıfırı yerine birçok otomobil markasının tercihi olan VDO markasının çıkmasını almak daha mantıklı bence. Ucuza gelmesini istiyorsan takım olarak al, hem uyumlu olur (göstergeler set olur, müşürler uyumlu olur) hem tek kargoda yırtarsın.
navi
Vosdost

Mesaj #13 gönderen navi » Pzr Oca 13, 2008 6:31 pm

yawuza +1...

vdo kesinlikle bu işte çok başarılı.
Resim
Kullanıcı avatarı
IceSPiRiT
Vosdost
Vosvosumun adı: BeetleJuice

Mesaj #14 gönderen IceSPiRiT » Pzr Oca 13, 2008 8:04 pm

navi yazdı:1 çok basit.
2 170C hava sogutmada alakasız malum bizim için max. 135 C (kendimden biliom) gösterge kullanışsız gelicek yani bu max: 5500d/d bi vosda 11000d/d bi dewir saati kullanmak gibi bişi.. :)

3 daha çok aralık var. 40-150 daha kullanışlı görünor.

ancak kargosuyla beraber

Buy It Now by £ 34.50 + Postage Cost £ 19.99 = £ 54.49 £ ortalama 140 tl.. 100$ diyen arkadaş az sölemiş. :)

54 pound olursa 3 adet farklı gösterge alabiliyorsunuz. açıklama hepinizi yanıltmış anlaşılan. sadece hararet göstergesi 17 pound civarı bu da 42 ytl civarına geliyor ki bu artırmada kargo "free" yani ücretsiz olarak görünmekte idi...

ayrıca vdo ben de isterim ama bir türlü celcius olarak gösteren vdo bulamadım uygun fiyata..
Resim

Bora BiLGET
Electrical & Electronics Eng.
-----------------------------
http://www.borabilget.com
1974 - 1303 VW, Beyaz
--------------------------
Kuşadası, Selçuk-Efes
navi
Vosdost

Mesaj #15 gönderen navi » Pzr Oca 13, 2008 10:21 pm

sadece ülke içi ücretsiz. diger ülkeler için + kargo var.
Resim
Kullanıcı avatarı
IceSPiRiT
Vosdost

Mesaj #16 gönderen IceSPiRiT » Prş Oca 17, 2008 4:12 pm

ölçüsan ın göstergeleri hakkında fikir sahibi olanlar var mı? taahhüt işiyle uğraşan biri olarak, otellerde vs kullanılan jeneratör panolarında genellikle ölçüsan ın göstergelerini görüyorum yağ hararet ve basıncı için. ölçüsan ın da vdo üreticisi olduğunu biliyorum. ve burdan yola çıkarak ölçüsan kaliteli diye düşünüyorum. kullanan ya da kullanmayı düşünen oldu mu hiç. araştıran eden var mı?

bir de göstergelerin plastik deil de sac dan mamul edilmiş olanlarından kullanan oldu mu hiç? bir sorun teşkil eder mi sizce?
Resim

Bora BiLGET
1974 - 1303 VW, Beyaz
Kuşadası, Selçuk-Efes
navi
Vosdost

Mesaj #17 gönderen navi » Prş Oca 17, 2008 5:40 pm

IceSPiRiT yazdı:ölçüsan ın göstergeleri hakkında fikir sahibi olanlar var mı? taahhüt işiyle uğraşan biri olarak, otellerde vs kullanılan jeneratör panolarında genellikle ölçüsan ın göstergelerini görüyorum yağ hararet ve basıncı için. ölçüsan ın da vdo üreticisi olduğunu biliyorum. ve burdan yola çıkarak ölçüsan kaliteli diye düşünüyorum. kullanan ya da kullanmayı düşünen oldu mu hiç. araştıran eden var mı?

bir de göstergelerin plastik deil de sac dan mamul edilmiş olanlarından kullanan oldu mu hiç? bir sorun teşkil eder mi sizce?

ölçüsan 3 sene önce vdo ile anlaşması bitti. daha önce ölçüsan vdo patenti altında yapıyordu. müşürleri ve göstergeleri vdo ile uyumluydu ancak yeni çıkanları vdo ile aynı deil. kalite olarak biraz daha alt seviyede. degerleri 3aşşa 5 yukarı aynı denilebilir. yani vdo göstergen olabilir. ama onlara ölçü sana müşürü takarsan sana tam degeri vermez. bunu bilmeni isterim. kalite olarakda dedim gibi vdo dan alt seviyede avantajın 2 yıl garanti olması.

tam set ölçü san alırsan yani göstergen ve müşürlerin ölçüsan olursa sorun olmaz.
onun dışında birçok yerde ölçü sanı görmenin sebebi ana üreticelere hitap eden bi şirketti parekendi işine ilk başlarda sadece yedek olarak girdi. şimdide piyasaya giriyor.
Resim
Kullanıcı avatarı
IceSPiRiT
Vosdost

Mesaj #18 gönderen IceSPiRiT » Prş Oca 17, 2008 6:56 pm

teşekkür ederim. ben de bu tarz bilgileri arıyordum tam.
Resim

Bora BiLGET
1974 - 1303 VW, Beyaz
Kuşadası, Selçuk-Efes

“Göstergeler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir