gösterge paneli camını sökmek istiyorum

Konuyla ilgili her detayı ve sorunlarınızı bu bölümde paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
ecozan
Vosdost

gösterge paneli camını sökmek istiyorum

Mesaj #1 gönderen ecozan » Pzt Şub 11, 2008 10:39 am

merhaba benim vosun gösterge panelinin camı nasıl bilinmez ama çatlaklarla dolmuş onu bir şekilde söküp pleksiglasla değiştirmeyi düşünüyorum. tüm ön konsolu sökmeden sırf o camı sökmenin bir yolu yordamı var mı? şimdiden teşekkürler...

yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Mesaj #2 gönderen yavuzss » Pzt Şub 11, 2008 10:50 am

KM saatinin camı mı? Km saati yerinden sökülmesi gerekiyor. Lambaların kablolarını çıkartırken numara yapıştır kağıtla karışmasın. Km telini de söktün mü başka bir bağ kalmıyor. Bombeli cam vosvos ise çekince gelir km saati, düz cam ise yanlarda 1er vida olacak. Ancak camı çıkartmak için aluminyum çerçeveyi arkadan kanırtarak açman gerekecek.
cakabo
Vosdost

Mesaj #3 gönderen cakabo » Pzt Şub 11, 2008 2:42 pm

eğer camını değiştirecekseniz söktüğünüz mika cam yerine camcıdan cam kestirip takmanızı öneririm..
[align=center]0532 521 15 74
SEVMEK BİR ŞEYİ SEVMEKTİR VOS KADAR..!
http://www.youtube.com/watch?v=rHJZBwtS6JU]Resim
[/align]
ecozan
Vosdost

Mesaj #4 gönderen ecozan » Pzt Şub 11, 2008 4:11 pm

doğru söylüyorsunuz cam daha uygun olur tabi, ama ben hala anlayamadım kilometre saatini nasıl çıkarıcam. kablolarına direksiyonun altından ulaşıyorum sanırım ama onu orda tutan başka bişey yok mu? ya da tek başına bu alüminyum çerçeveyi sökebileceğim bir yol yok anladığım kadarıyla? 74 1303s bu arada vosvosum.
cakabo
Vosdost

Mesaj #5 gönderen cakabo » Pzt Şub 11, 2008 5:05 pm

km saatini yanlarını yanından tutarak kendinize çektiğinizde saat yerinden çıkacaktır.. daha sonra arkadında bağlı kabloları ve km hız gösterge telini sökebilirsiniz ..
[align=center]0532 521 15 74
SEVMEK BİR ŞEYİ SEVMEKTİR VOS KADAR..!
http://www.youtube.com/watch?v=rHJZBwtS6JU]Resim
[/align]
izmirli
Vosdost
Vosvosumun adı: ---

Mesaj #6 gönderen izmirli » Pzt Şub 11, 2008 5:52 pm

Resimde kırmızıyla işaretlenmiş olan yerlerden iki tornavida ile km saatini zedelemeyecek şekilde uç kısımlarını sokup iç kısıma dogru küçük bir baskı uygulayarak (maşa gibi düşünün) daha sonra kendine doğru çekin km saati yerinden çıkacaktır. Daha sonra elektrik kablolarını (Yavuzun yazdığı gibi numaralandırarak) ve km telini de sökünce km saati boşa çıkacaktır.. Kolay gelsin..

Resim
ecozan
Vosdost

Mesaj #7 gönderen ecozan » Pzt Şub 11, 2008 6:28 pm

ilginiz için hepinize çok teşekkür ederim, ayrıca çok yardımcı oldu bu resim tekrar sağolun.
Kullanıcı avatarı
ÖLü DamaT
Vosdost

Mesaj #8 gönderen ÖLü DamaT » Sal Şub 12, 2008 11:31 pm

tühhhh beee keşke bu konuyu daha önce farketseydım bende göstergeme kendıme göre ışıklandırma yaptım gösterge saatinin bukadar basit çıkacagını bilseydım elime almışken gösterge zeminide yapardım ve hepsini komple bitiriş olurdum....neyse vos'umla sureklı ugrasırım bıdaha sökerım bıdaha yaparım...paylaşımlar ıcın teşekkur ederım arkadaşlar
Orjinali Değil Marjinali Severim...
Kullanıcı avatarı
onurcetinkale
Vosdost

Mesaj #9 gönderen onurcetinkale » Sal Nis 01, 2008 3:22 pm

Bu arada sanırım 73 Model 1303 ler içide geçerli değilmi ?Çekerek çıkara biliyoruz sanırım gösterge panelini..? Ayrıca sizin başınıza geldimi bilmiyorum ama arabayı çalıştırıp farları yakınca gösterge paneli aydınlatması yanıyor biraz gidince sönüyor ve beni sinir ediyo sebebi sizce nedir arkadaşlar ? Yani 1 kere yanıyo bidaha yakana madalya veriyoruz :)
yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Mesaj #10 gönderen yavuzss » Sal Nis 01, 2008 10:04 pm

Far düğmesi reostası, kablolar, ampuller veya gevşemiş ampul yuvası. İki ampul aynı anda sorun çıkartma riski az, ya tek ampule alıştın o da gidince rahatsız ediyor ya da düğmeyi kontrol et derim.

“Göstergeler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir