Yağ çubuğu şeklinde hararet gösterge mürşiri

Konuyla ilgili her detayı ve sorunlarınızı bu bölümde paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
oktayerdir
Vosdost
Vosvosumun adı: TOSBİŞ

Yağ çubuğu şeklinde hararet gösterge mürşiri

Mesaj #1 gönderen oktayerdir » Çrş Ağu 13, 2008 5:50 pm

TOSBİŞ in restorasyonu sürerken Alman bir siteden e-bay aracılığı vasıtası ila bu çubuğu aldım.
Elektrik işlerinin sonuna doğru çubuğu monte ettik.Çubuğun dibinde bir vida vasıtası ila uzunluğunu ayarlayabiliyorsunuz
Tek derdim Yılmaz ustanın da söylediği gibi hemen harareti yüksek göstermesi ve insanın da gözünü oradan ayıramaması
Hakikaten de 20 km gittikten sonra hararet hemen 120 ye çıkıyor.Resimleri aşağıda
[IMG:150:98]http://img294.imageshack.us/img294/2623/yagubuuez1.th.png[/img][/URL][IMG:113:150]http://img244.imageshack.us/img244/787/sany9245kf4.th.jpg[/img][IMG:148:197]http://img185.imageshack.us/img185/4880/sany9243gd6.jpg[/img]

ozgurozdemirr
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: kafeRS

Mesaj #2 gönderen ozgurozdemirr » Çrş Ağu 13, 2008 7:02 pm

Düzgün çalışmıyor demektir. Bunun yerine vdo nun alta takılan tapa şeklindeki müşüründen edinebilirsiniz. Ayrıca kullandığınız saat ne marka ? Saatin ve müşürün en doğru değeri örenmek için aynı marka olması gerekir..
[align=center]๘۩¤ۣۜ๘ 79 T2 campeR 75 kafeRS ๘۩¤ۣۜ๘

-> Özgür ÖZDEMİR - 0535 819 38 11 - Şişli/İSTANBUL <-[/align]
Kullanıcı avatarı
oktayerdir
Vosdost

saat

Mesaj #3 gönderen oktayerdir » Çrş Ağu 13, 2008 7:22 pm

ozgurozdemirr
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: kafeRS

Mesaj #4 gönderen ozgurozdemirr » Çrş Ağu 13, 2008 7:48 pm

http://www.germansupply.com/home/custom ... 340&page=2

Saatiniz sağlamsa linkteki müşür işinizi görecektir..
[align=center]๘۩¤ۣۜ๘ 79 T2 campeR 75 kafeRS ๘۩¤ۣۜ๘

-> Özgür ÖZDEMİR - 0535 819 38 11 - Şişli/İSTANBUL <-[/align]
yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Mesaj #5 gönderen yavuzss » Çrş Ağu 13, 2008 10:34 pm

Oktay bey, VDO müşürler arasında en iyi ölçüm yapan müşür yağ çubuğu şeklinde olan müşür. Diğer müşürler gerek bağlaması uğraştırdığı için, gerekse bağlandığı yerden doğru ölçüm yapamadığı şeklinde eleştiriler var yabancı forumlarda. Karter kapağına takıldığında hava akımı sebebiyle 10-15 derece düşük gösterdiği söyleniyor.

Bir de sizin durumunuz özel. Hem LPG kullanıyorsunuz hem de motor yeni sıfırlandı, rodaj süresinde hararetin yüksek olması normal. Parçalar birbirine alışacak, kapaklar da alışacak, sübaplar sıkacak, hali ile hararet artacak. Müşürün kısa sürede yükselmesi aslında iyi bir durum, göstergenin tepki hızının yüksek olduğunu gösteriyor. Ben de aynı müşürü denedim, temmuz sıcağında ilk 10 dakikada 70 dereceye geliyor, yoğun trafikte dur kalk 100derece gördüm. Motorum benzinli ve rodaj olayı yok.
Kullanıcı avatarı
0M42
Vosdost

Mesaj #6 gönderen 0M42 » Çrş Ağu 13, 2008 10:49 pm

Ya konu ile alakası yok kusura bakmayın ama bu yağ çubuğu şeklindeki müşüri ve buna uygun hararet göstergesini nereden temin edebilirim acaba ?
Çoksa torkun,olmasın korkun !
Kullanıcı avatarı
oktayerdir
Vosdost

yağ çubuğu mürşirnin temini

Mesaj #7 gönderen oktayerdir » Çrş Ağu 13, 2008 11:24 pm

Bunu alman VDO satan sitelerden bulabilirsniz.Tek sorun bu almanların Türkiyeye bu malı göndermek istememeleri.
O yüzden almanyada oturan bir tanıdık bulup öyle elde edebilirsiniz.
Yardımcı olmak için bu sitenin Bomex24 olduğunu söyleyebilirim
Amerkan siteleri de satılığa çıkarırsa haberdar eerim.Çünkü amerikalılar bu işe hakikaten profesyonelce yaklaşıyorlar
vosbis
2007 Paylaşımcı üye ödülü
2007 Paylaşımcı üye ödülü
Vosvosumun adı: badi

Mesaj #8 gönderen vosbis » Prş Ağu 14, 2008 8:16 am

Oktay hocam geçen hafta benim elime bomex24 ün kataloğu geçti.Bi tırcı abimiz getirdi.Fiyatlarıda yazıyor.İmcelediğimde gördümki malzemelerin %80 i otomekanikte var ve fiyatlar çok yakın.eğer almanyadan buraya kargoyu eklerseniz daha pahalı.Onun için hiç gereği yok burda hiç değilse muhatab bulabiliyosun.
Suskunluğum Asaletimdendir. Her Lafa Verecek Bir Cevabım Var.
Lakin Bir Lafa Bakarım Laf mı Diye. Birde Söyleyene Bakarım Adam mı Diye...
Kullanıcı avatarı
0M42
Vosdost

Cvp: yağ çubuğu mürşirnin temini

Mesaj #9 gönderen 0M42 » Prş Ağu 14, 2008 8:46 am

oktayerdir yazdı:Bunu alman VDO satan sitelerden bulabilirsniz.Tek sorun bu almanların Türkiyeye bu malı göndermek istememeleri.
O yüzden almanyada oturan bir tanıdık bulup öyle elde edebilirsiniz.
Yardımcı olmak için bu sitenin Bomex24 olduğunu söyleyebilirim
Amerkan siteleri de satılığa çıkarırsa haberdar eerim.Çünkü amerikalılar bu işe hakikaten profesyonelce yaklaşıyorlar

Çok teşekkür ederim .
Çoksa torkun,olmasın korkun !
Kullanıcı avatarı
IceSPiRiT
Vosdost
Vosvosumun adı: BeetleJuice

Mesaj #10 gönderen IceSPiRiT » Prş Ağu 14, 2008 9:15 am

vosbis yazdı:Oktay hocam geçen hafta benim elime bomex24 ün kataloğu geçti.Bi tırcı abimiz getirdi.Fiyatlarıda yazıyor.İmcelediğimde gördümki malzemelerin %80 i otomekanikte var ve fiyatlar çok yakın.eğer almanyadan buraya kargoyu eklerseniz daha pahalı.Onun için hiç gereği yok burda hiç değilse muhatab bulabiliyosun.

oto mekanikte vdo hararet çubuğu var mı acaba? ben yok diye biliyorum ama bilen varsa önce burdan sorayım...

bir de, bende m14x1,5 tipi müşir var, tornacıya bir parça yaptırıp daha evvel cakabo nun yaptığı gibi motorun köşesindeki yağ rahatlama noktası (= oil relief , başka ifadesi nasıldır tam bilmiyorum) denen yere taktım... şehirler arası yolda 90-110 arası giderken hararet 90-95 derece civarına çıkıyor en fazla, yoğun trafikte 100 ü biraz geçti gibiydi dün, vosu sıkıştırmadan 90 civarı giderken de 90 derece altında olduğunu söyleyebilirim. daha taktıralı 2 hafta oldu ve az da olsa uzun yolda (280km toplam git-gel) ancak dün deneyebildim ve sanırım fazla da bir sapma yok sıcaklık değerlerinde...
Resim

Bora BiLGET
Electrical & Electronics Eng.
-----------------------------
http://www.borabilget.com
-----------------------------
1974 - 1303 VW, Beyaz
--------------------------
Kuşadası, Selçuk-Efes

“Göstergeler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir