YAĞ ISISI DERECESİ

Konuyla ilgili her detayı ve sorunlarınızı bu bölümde paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
_BARAN_
Vosdost
Vosvosumun adı: MAZAR

YAĞ ISISI DERECESİ

Mesaj #1 gönderen _BARAN_ » Sal Şub 10, 2009 5:34 pm

JSV MARKA YAĞ HARARET GÖSTERGESİ ALDIM MÜŞÜRÜNÜ KARTER TAHLİYE TIPASININ YANINA TORNADA DİŞ AÇTIRARAK MONTE ETTİRDİM.. BU GUNDE MALÜÜMÜNUZ HAVA SOGUK VE YAGMURLU ARACIMLA 80-100 KM HIZLA GİDERKEN SİCAKLIK EN SONA YANİ 50 DERECEYE KADAR İNİYO UFAK Bİ KAPALI TRAFİĞE GİRDİGİMDEDE 56-58 GİBİ SEYREDİYOR DAHA YUKARSINA ÇIKARTAMADIM ACABA MUŞUR MU ARIZALI YOKSA NORMALMİ BU DERECELER....

ResimResim
yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Mesaj #2 gönderen yavuzss » Sal Şub 10, 2009 9:30 pm

Merhaba. Gösterge ile müşür aynı markanın aynı ısı aralığı için üretilmiş modeli mi? Yani takım mı? Keşke göstergeyi vosvosa monte etmeden dışarıda deneseydin. 3 parça kablo ve 12 volt güç kaynağı ile göstergeni dışarda çalıştırıp cezvede su kaynatıp göstergeni kontrol edebilirsin. Birkaç takım VDO gösterge takımı test etme imkanım oldu, cezve dibinde hafiften hava kabarcıklarının oluşmaya başladığı kaynama noktasında gösterge ibresinin tam 100C gösterdiğini gördüm. Fakat aynı takım vosvosun yağ lambası müşürünün olduğu yere ikili aparat ile takıldığı zaman gösterge çok geç tepki veriyordu ve dediğin rakamlar gibi gösteriyordu. Bu da göstergenin doğru gösterdiği halde müşürün monte edildiği yerden kaynaklanan sorunu işaret ediyordu. Dışarda göstergeyi dene, bunun dışında müşürün durduğu yer de önemli.

İlgili video için tıklayın --> http://video.yahoo.com/watch/3139903/8909786
_BARAN_
Vosdost

Mesaj #3 gönderen _BARAN_ » Sal Şub 10, 2009 10:23 pm

MUŞURLA GÖSTERGE AYNI MARKA MUŞURU TAKDIGIM YER İSE YAĞ TAHLİYE TIPASININ YANI YANİ YAĞ MUŞURUNUN OLDUGU YER DEĞİL GÖSTERMEMESİ İÇİN HİÇ BİR SEBEP YOK BAŞKA SORUN NE OLABİLİR KOYDUGUM YER EN İYİ YER DİYE DÜŞÜNÜYORUM SİZCE ?
ResimResim
_BARAN_
Vosdost

Mesaj #4 gönderen _BARAN_ » Çrş Şub 11, 2009 9:04 am

..............................................................................................................
ResimResim
_BARAN_
Vosdost

Mesaj #5 gönderen _BARAN_ » Prş Şub 12, 2009 11:23 am

MUŞURUN YERİNİ DEĞİŞTİRDİM YAĞ MUŞURUNUN ORAYA T YAPTIRDIM GÖRDÜĞÜM MAX SİCAKLIK 70 DERECE BU NORMALMİ

BU ARADA MUŞURU KAYNAR SUDA KONTROL ETTİM SAĞLAM ÇALIŞIYOR
ResimResim
Kullanıcı avatarı
PORTY
Vosdost
Vosvosumun adı: PORTY

Mesaj #6 gönderen PORTY » Prş Şub 12, 2009 11:40 am

slm. bende de yağ müşirinin olduğu yerde Taparat ile takılı ve yoğun trafikte 80 i geçmedi bu kış aylarında. fakat Yavuzun dediği gibi burası en iyi yer değil. geç tepki ve normalden daha az sıcaklık verdiği doğru ama bana göre önemli olan ani sıcaklık artışını kontrol etmek olduğu için amacına uygun çalışıyor...
Resim

...::: 1973 - 1303 :::... ...::: 35 KNM 35 :::...
...::: PORTY :::... ...::: Fatih YAPICI :::...
_BARAN_
Vosdost

Mesaj #7 gönderen _BARAN_ » Prş Şub 12, 2009 12:28 pm

mantıklı düşünürsek yağ tahliye yeri yağı boşaltıgımız yer yani kartelin alt tarafı en iyi yer ben buraya yer açtırdım burda 56 dereceyi geçmedi sicaklık ve yağın devamlı gırdıgı yer diye düşünüyorum burasını ve sürat yapıncada 50 kadar geriliyo burada
ResimResim
_BARAN_
Vosdost

Mesaj #8 gönderen _BARAN_ » Prş Şub 12, 2009 12:29 pm

mantıklı düşünürsek yağ tahliye yeri yağı boşaltıgımız yer yani kartelin alt tarafı en iyi yer ben buraya yer açtırdım burda 56 dereceyi geçmedi sicaklık ve yağın devamlı gırdıgı yer diye düşünüyorum burasını ve sürat yapıncada 50 kadar geriliyo burada
ResimResim

“Göstergeler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir