IŞIK SÜREKLİ YANIYOR

Konuyla ilgili her detayı ve sorunlarınızı bu bölümde paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
orange06
Vosdost

IŞIK SÜREKLİ YANIYOR

Mesaj #1 gönderen orange06 » Pzr Nis 19, 2009 6:32 pm

arkadaşlar benim tosunun hız göstergesindeki resistans işareti olan ışık sürekli yanıyor, ne gibi bir arıza olabilir. sizinle paylaşmak istedim. teşekkürler...

Resim
VOGEN
Vosdost
Vosvosumun adı: CABBAR

Mesaj #2 gönderen VOGEN » Pzr Nis 19, 2009 7:41 pm

kontak kapalı ikende olsa açıkkende olsa büyük ihtimalle şase alıyordur
rezinstans düğmesi faal bir şekilde çalışıyorsa düğme arıza yapmış ve takılı kalmış olabilir
canlı bir ışık olmayıp sönük bir ışıksa ve farları falan açtığında yanıyorsa belki diğer ışıkların ışığı gelir az da olsa ve yanıyormuş gibi gözükebilir ben aynısını başka arabada yaşamıştım

diğer arkadaşlar daha derin bilgiler verebilir yanlışım varsa düzeltin
MİTHAT AYDIN
orange06
Vosdost

Mesaj #3 gönderen orange06 » Pzr Nis 19, 2009 7:56 pm

teşekkürler, tekrar bi kontrol edeyim
Resim
orange06
Vosdost

Mesaj #4 gönderen orange06 » Pzr Nis 19, 2009 8:16 pm

uzun bir uğraş sonunda sorunun ne olduğunu çözdüm. sölicem ama çok komik bir durum, yalnışlıkla arka cam resistan düğmesini açmışım :):):):):)
Resim
VOGEN
Vosdost

Mesaj #5 gönderen VOGEN » Pzr Nis 19, 2009 10:36 pm

:D en azından problem yok :)
MİTHAT AYDIN
Kullanıcı avatarı
atakan77
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Turna

Mesaj #6 gönderen atakan77 » Pzr Nis 19, 2009 10:41 pm

gerçektende komikmiş, problem sanılan şey aslında problem değilmiş... :)
Kullanıcı avatarı
slack
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Mesaj #7 gönderen slack » Pzr Nis 19, 2009 11:21 pm

O düğmenin çalışma olasılığı düşük, gerçekten şanslısınız. Hazır eliniz çarpmışken röleyi de kontrol edin, arka camın kablolarını söküp tavan lambasını kabloyla iki uçtan bağlayın, bakalım elektrik geliyor mu. Geliyorsa röle de çalışıyor, inanılmaz bir durum. Son olarak arka cam buğu çözüyor mu ona bakın. Çözüyorsa bir mucize :)
adirnaz
Vosdost
Vosvosumun adı: voska

Mesaj #8 gönderen adirnaz » Sal Haz 29, 2010 2:25 am

merhaba arkadaslar..

bu gece sanslıyım.. yıne yaklasık on dakıka once baska bır forumda sordugum soru ıcın guzel bır cevap buldum burada.. saat sabaha karsı dort.. umarım boyle cok aramadan yazdıgım ve forumları ısgal ettıgım ıcın alınmazsınız.. ne de olsa sabaha karsı dortte voska mın sorunları ıcın net basındayım.. bu hafıfletıcı sebep olabılır mı ?

rezıstans lambam yanıyor. ancak bu arka cam rezıstansı ıle mı ılgılı kontrol edecegım..
bu arada arka cam rezıstansım normal calısıyor. eskı sahıbı bu konuyu bana anımsatmıstı. bunu yaptırdıgını orjınal bır cam bulup takdırdıgını falan.

o dugme sase mı alıyor yoksa bu arka camın dugmesı mı basık kontrol edecegım.. ama benım hala kaputun ıcndekı bır kac dugmeyı yanlıs bagladıgıma daır suphelrım var..

bu arada hala araba ıcındekı lambamı kapı acılması durumunda yanacak sekılde onaramadım.. sorun ne bulamadım hala.. ıncelemeye devam edıyorum..

hepınıze gunaydınlar.. keyıflı surusler
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #9 gönderen gürhan » Çrş Tem 07, 2010 10:52 pm

tepe lamban sağlammı adil...lambanın bir tarafında küçük bir kol var..3 pozisyonda oluyor..
-tamamen kapalı
-kapı açılınca yanar
-tamamen açık..
ayrıca ampulu kesmiş olabilir...kenardan hafifçe kaldır..plastiğe dikket et..kırılabilir...ampulü çıkar kontrol et..

bir diğer şık...kapının ön direk kısmında bir düğme var..onun vidasını çıkarıp bak..kabloda çıkmış olabilir...paslanıp görev yapamaz durumada gelmiş olabilir..
VOGEN
Vosdost

Mesaj #10 gönderen VOGEN » Prş Tem 08, 2010 7:12 am

benim rezitansın hem ışığı hem kendisi çalışıyor

ama çizgilerde küçük bir kaç kopukluk var bazı yerler çözülmüyor
MİTHAT AYDIN

“Göstergeler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir