İkinci Bahar

Üyelerimiz kendilerine ait araçları bu bölümde tanıtabilirler.
Forum kuralları
Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html

Sorularınız için arama yapınız ve ilgili bölümlerde başlık açınız.
Kullanıcı avatarı
carpe diem
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Piraye

İkinci Bahar

Mesaj #1 gönderen carpe diem » Pzt Eyl 05, 2011 9:16 pm

Arkadaşlar bir hafta önce iş arkadaşlarımla sohbet ortamında, şirket yöneticilerinden biri “Turan vosvosları ne kadar sevdiğini biliyorum ve sana bir teklifim var dedi, Annemden kalma bir vosvosumuz var ve yaklaşık 2005 senesinden beri hiç çalışmadı aynı yerinde yatıyor dedi. Artık site yönetimi park yerinde kalmasından rahatsızlık duyuyor ve kaldırmamızı istiyor. Önce satmayı düşündük ama değer bilen ve bilmeyenleri ayırt edemediğimiz için übuna cesaret edemedik. Bu sebepten eğer senin içinde uygunsa bu aracı sana vermek istiyoruz dedi”
Benim gözlerim yerinden fırladı sanırım “ Nasıl yani deyip hemen sorularıma başladım. Kaç model? Ne kadar süredir sizde? Şimdiye kadar kimse görmeye gelmedi mi? v.s. gibi sorulara boğdum." Soruların cevabına gelince araç 1973 model, ne kadar süredir onlarda olduğunu hatırlamıyor ama 2005 den beri yatıyor ondan önce aktif olarak kullanılıyormuş. Aracı görmeye gelen olmamış çünkü lüks bir sitenin otoparkında sessiz bir köşede uyku halindeymiş.
Sonra üzgünüm ama gerçekten ilgilenecek ne gücüm var ne de sabrım dedim ama sonra aklıma kendi kardeşim Şafak geldi. Ne zamandır araba sevdasın da kendisi. Hemen telefona sarıldım ve durumu anlattım. O da büyük bir heyecanla görmeye gidelim dedi. Akşam üzeri aracı görmeye gittik. Benim tahmin ettiğimden daha iyi halde buldum vosvosu kasası oldukça düzgün. Sanırım 1973 Komfort Kafer diye geçiyor(http://www.sebeetles.com/komfort.htm). En büyük artısı sunrooflu bir araç. Üstü ve içi toz içinde pislikten geçilmiyor, lastikler 1991 yapımı ve yerlerde.aracın motor kısmı yaprak ve toprak dolu diyebilirim. Boya konusuna gelince sanırım gözleri görmeyen kör bir usta tarafından boyanmış :)adam hiçbir parçayı sökmeden üstün körü bir boya atmaya çalışmış.

Sonuç olarak biz bu güzelliğ tekrar hayata döndürüp Ankara caddelerine döndürmeye karar verdik. Bindik bir alamete gidiyoruz kiyamete diyebilirim. Hemem fiyat konusunda anlaşıldı ve el sıkıldı. Daha sonra çekici çağırıp aracı yükleyip ustamızın tamirhanesine bırakıldı, Bayram sonu vosvosu yürütmeye çalışacağız, ilerleyen günlerde de ufak ufak toplamaya çalışacağız...

Bu fotoğraflar ilk aldığımız hali yani bayram öncesi

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Bayramdan sonra ki yani geçtiğimiz cumartesi dayanamayıp yanına gittik ve kaba temizliğini yaptık.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Bugün bütün günümüz canavarın başında geçti. Korktuğum gibi olmadı motoru indirmeden çalıştırmayı başardık. Bütün hortumlar, buji,platin, meksefe ıvır zıvır aklınıza ne geliyorsa yenileri ile değişti. Fren merkezleri, hortumları da sıfırı ile değişip muayene ayarına getirildi. Yarın diğer aksamları ile ilgilenilecek. Bu arada yeni bir benzin deposu bulunup yenisi ile değiştirildi. Akşam üzeri canımız o kadar sıkıldı ki ne yapalım ne yapalım diye düşündük. Aklımıza jantları boyamak geldi. Jantları polisajcıya götürdük ve fırçalattık. Daha sonra boyacıda 2 tüp boya yaptırıldı biri anti pas boya diğeri ateş kırmızısı :) Biliyorum şimdi diyeceksiniz ki bu senin tarzın değil Turan. Ehh biraz farlı bir tarz yaşayalım zaten araba komple kaporta boyaya girdiğinde en orjinal şekilde toplanacak, en azından o zamana kadar biraz eğlenelim dedik beerchug

Bu arada sevgili Gürhan abi Şafak'a bir takım arka stop lambası hediye etti. Bugun kargodan onlarda geldi, en kısa zaman da yenileri ile değiştirilecek. Bende bir takım jant kapağı buldum, onlar da polisajcı da elden geçirildi şimdilik onlarla idare edeceğiz. Malum masraflar daha da artıcak o yuzden temkinli gitmek lazım. Daha muayenesi yapılacak (muyane cezalı olarak ödenecek yaklaşık 7 senedir muayenesi yok çünkü) ama ondan önce taban sacını elden geçirmemiz gerekiyor. Yoksa muayene de hiç şansı yok >:D Şimdilik bu kadar yarın biraz daha fotograf çekmeye çalışırız ;)

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

---Turan DEMİRER---

Resim

Uploaded with ImageShack.us

Kimler Geldi Kimler Geçti

06 KP 384 1972 1302
06 FJA 85 1974 1303
06 NT 303 1974 1303S
06 EP 434 1967 1300

Resim
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Cvp: İkini Bahar

Mesaj #2 gönderen gürhan » Pzt Eyl 05, 2011 10:08 pm

tekrar hayırlı olsun turan...sanırım ateşli bir vosvos olacak bir dönem... :)
yakında olsaydık gelip yardım etmeyi çok isterdim.
Kullanıcı avatarı
efemm006
Vosdost
Vosvosumun adı: VosbiCan

Mesaj #3 gönderen efemm006 » Pzt Eyl 05, 2011 10:33 pm

Piraye kıskanmasın :)
Erdi Hasırcı
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #4 gönderen vosbik » Pzt Eyl 05, 2011 11:35 pm

slm.bugün Şafak la uzun uzun konuştuk onada söyledim sanada söyleyeyim Turan.Hayırlı olsun.güe güle binin.sana yeni bir oyuncak çıktı sanırım. :) birazda Şafak ilgilenirse beraber zamanla toplarsınız.şimdiden kolay gelsin.destek ve yardım konusunda her zaman yanınızdayım. :)
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
şibumi
Vosdost

Mesaj #5 gönderen şibumi » Sal Eyl 06, 2011 7:39 am

Turan'cım hayırlı uğurlu olsun güzel günlerde binin,yardım edeceğim bi konu olursa buralardayım :ok:
İnsanlığın çoğunluğu için etkili olabileceğimiz yeri seçmişsek, hiçbir yük bizi kamburlaştıramaz. Çünkü artık o herkes adına ödenen bir bedeldir; artık tadına vardığımız şey yoksul, kısıtlı, bencilce bir sevinç değildir, mutluluğumuz milyonlara aittir.
Kullanıcı avatarı
carpe diem
Moderatör
Moderatör

Mesaj #6 gönderen carpe diem » Prş Eyl 08, 2011 10:02 pm

İyi dilekleriniz icin tesekkurler, suan icin cok fazla birsey yapilmayacak. Amac biran once muayeneye hazirlamak, sonra ufak ufak orjinaline yakin bir bicimde toplanacaktir ;)
---Turan DEMİRER---

Resim

06 KP 384 1972 1302
06 FJA 85 1974 1303
06 NT 303 1974 1303S
06 EP 434 1967 1300

Resim
Kara Kedi
Vosdost
Vosvosumun adı: faruk (kara kedi)

Mesaj #7 gönderen Kara Kedi » Prş Eyl 08, 2011 10:57 pm

bu vosu hayata döndürdüğnüz için tbrkler çok sevindim şimdiden hayrlı olsun
VOGEN
Vosdost
Vosvosumun adı: CABBAR

Cvp: İkinci Bahar

Mesaj #8 gönderen VOGEN » Cmt Eyl 10, 2011 11:24 am

turan yeni gelişmeleri görelim :)
MİTHAT AYDIN
Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Mesaj #9 gönderen subutay2006 » Cmt Eyl 10, 2011 12:24 pm

hayırlı olsun Turan Allah kaza bela vermesin gayretlerinle güzel bir vosa benzeyecek inşallah.
It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
Kullanıcı avatarı
carpe diem
Moderatör
Moderatör

Mesaj #10 gönderen carpe diem » Cmt Eyl 10, 2011 11:39 pm

Teşekkür ederim arkadaşlar, şimdilik yeni bir gelişme yok. Bugun sanayi gezildi ve fiyat araştırması yapıldı. Kaporta ve boya ortalama 3500 şle 4000 tl arası tutacak gibi görünüyor. Şafak Kasım da asker o zamana kadar birşey yaptırmadan yatırabiliriz belki. Kasım ayından sonra da ufak ufak başlayalım diyorum. Önce kaporta sonra boya yani işimiz gerçekten çooook uzun :)
---Turan DEMİRER---

Resim

06 KP 384 1972 1302
06 FJA 85 1974 1303
06 NT 303 1974 1303S
06 EP 434 1967 1300

Resim

“Üyelerimiz ve Vosları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir