Herkese Merhabalar

Üyelerimiz kendilerine ait araçları bu bölümde tanıtabilirler.
Forum kuralları
Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html

Sorularınız için arama yapınız ve ilgili bölümlerde başlık açınız.
CnkKAYA
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +

Herkese Merhabalar

Mesaj #1 gönderen CnkKAYA » Sal Nis 10, 2012 6:38 pm

VosvosTürk'ün yeni tazesi olarak aranızdayım...

Yoğun iş vakitlerimden arta kalan zamanda çabalarımla sonunda aracımı buldum. Kendimi bildim bileli hayalimdi bu araç. O kadar model ve marka araç deneyimime rağmen o aşkı hiç tadamamış olmak da ayrı bir üzüntü tabi ki.

Aracı bu hafta üzerime aldım, daha bakımları için ustalarımı ziyaret edecek vaktim bile olmadı iş sebebiyle. Sadece bir pazar gezisi dışında kuzu kuzu bekliyor beni kapımın önünde. Minik bir avrupa yakası turu sonunda sokakta dönüp de bakmayan, ışıklarda selam vermeyen maşallah demeyen kalmadığı için ivedilikle bir nazar boncuğu şart onu fark ettim :)

Öncelikle gözüme çarpan aracın çıtalarındaki, sinyal ve bagaj-kaput-kapı kolarındaki nikelajların mat boyanmış olması. En büyük kararsızlık da bu benim için. Yeniden nikelajlarını yaptırmalı mıyım yoksa tamamen siyah mı kalmalı aracım?

Tüm vosseverlerin hem fikirlerini hem de bilgilerini dinlemeye şimdiden hazırım.

teknik birkaç problemimiz de var sol tekerden gelen ses ve aralıklarla yağ ışıgının yanması gibi, bu sebeple de teknik bilgisi olan arkadaşlardan da yardımlarını rica edeceğim.

İyi dilekleriniz için şimdiden teşekkür eder, herkese keyifli sürüşler dilerim...

İsim önerilerinizi de beklerim henüz isminde karar kılamadık :))

[img=center]Resim[/img]

[img=center]Resim[/img]

Cenk KAYA
34alp15
Vosdost
Vosvosumun adı: Herbie

Cvp: Herkese Merhabalar

Mesaj #2 gönderen 34alp15 » Çrş Nis 11, 2012 10:17 pm

arabayı kocamustafapaşa civarlarında görmüştüm.. kazasız belasız :D
Resim
CnkKAYA
Vosdost

Mesaj #3 gönderen CnkKAYA » Çrş Nis 11, 2012 10:30 pm

34alp15 yazdı:arabayı kocamustafapaşa civarlarında görmüştüm.. kazasız belasız :D

Teşekkürler Alp :)
Cenk KAYA
korkmaz
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Mesaj #4 gönderen korkmaz » Prş Nis 12, 2012 1:00 pm

kardeşim bence aracın rengi filan çok hoş elleme bence :) yağ ışığının yanıp sönmesi eğer bazen boşa atttığında yanıyorsa veya devirsiz kullanınca yanıyorsa geri gaza yüklenince sönüyorsa yağın azalmış sadece 1 litre yağ koyman yeterli olacak he tabi başka bir arızası da olabilir ama bende de oluyordu sadece kendi tecrübemden sana yol göstermek istedim, tekerin düz bassın hayırlı olsun ;)
CnkKAYA
Vosdost

Mesaj #5 gönderen CnkKAYA » Prş Nis 12, 2012 2:45 pm

korkmaz yazdı:kardeşim bence aracın rengi filan çok hoş elleme bence :) yağ ışığının yanıp sönmesi eğer bazen boşa atttığında yanıyorsa veya devirsiz kullanınca yanıyorsa geri gaza yüklenince sönüyorsa yağın azalmış sadece 1 litre yağ koyman yeterli olacak he tabi başka bir arızası da olabilir ama bende de oluyordu sadece kendi tecrübemden sana yol göstermek istedim, tekerin düz bassın hayırlı olsun ;)

Aynen dediğin gibi oluyor, farkettim de biraz yerini işaretliyor bizim haspa, keçelerle ilgili bişeyler yapmamı önerdiler hadi hayırlısı :))

Çok teşekkürler ilgin için.
Cenk KAYA
korkmaz
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Mesaj #6 gönderen korkmaz » Cum Nis 13, 2012 11:38 pm

estağfirullah, bu arada ben değiştirdim ya keçesini ama yağı çok kaçırıyordu o yüzden eğer yağ damlatmıyorsa hiç karışma derim ha bir de kesinlikle açık yağ kullanma arabayı mahfediyor bazen istop ediyor beklemek zorunda kalıyorsun motor çok zorluyor neredeyse yağ yakıyor gibi oluyor çekişi çok düşüyor eğer zamanın varsa komple yağını değiştir derim zaten 30-40 liraya komple yağını değiştiriyorlar hem temizlenmiş olur
CnkKAYA
Vosdost

Mesaj #7 gönderen CnkKAYA » Cmt May 05, 2012 8:32 pm

Arkadaşlar selam tekrardan.

Bugün güzelce baktık vosvosumuza Nuri Usta ile. Volant keçesi, platin ve meksefeler değişti, elektrik aksamıyla ilgili sorunları hallettik ( sadece sorunlar giderildi henüz bakıma geçmedik) Apo ustamla artık tavan lambası dahil çalışıyor.

Haftaya da ön takım ve direksiyon boşluğu için güzel bir bakımdan geçeceğiz. İnşallah bebek gibi olacak kendisi yakında :)
Cenk KAYA

“Üyelerimiz ve Vosları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir