böcükmobil :) 1971 1300

Üyelerimiz kendilerine ait araçları bu bölümde tanıtabilirler.
Forum kuralları
Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html

Sorularınız için arama yapınız ve ilgili bölümlerde başlık açınız.
gunebakan
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: böcükmobil

Mesaj #21 gönderen gunebakan » Çrş Nis 21, 2010 8:56 pm

teşekkürler hepinize :) toplanacak yavaş yavaş düzeliyor.bir de lpgsi olursa tadından yenmez :)

sekoban
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Şimal

Mesaj #22 gönderen sekoban » Prş Nis 22, 2010 10:30 am

aynı dert bendede var bende yapılması gereken aciliyeti olanları bitirdim hatta ilk hırsızımı bile ağarladım 4 gün önce kızak taktıracaktım kamplarda güzel olur diye monza deri koltuklarımla in-dash monitorlü teyip takas ettim. daha kullanmadan o akşam gelip hırsız kelebek camımı kırdı çaldı. ne diyim allahlarından bulsunlar.
...ŞimaL KıZ...
Karadeniz'in Asil Kızı

34 SC 940

1972 1302L Cabrio
gunebakan
Vosdost

Mesaj #23 gönderen gunebakan » Prş Nis 22, 2010 8:06 pm

geçmiş olsun.vosvosa pahalı şeyler takmamak lazım umarım vosvosta zarar yoktur.
sekoban
Vosdost

Mesaj #24 gönderen sekoban » Pzt Nis 26, 2010 1:26 pm

kelebek camın kilidi kırmışlar ama büyük zarar yok valla sizde dikkat edin. ben yandım dostlar yanmasın :) :) :)
...ŞimaL KıZ...
Karadeniz'in Asil Kızı

34 SC 940

1972 1302L Cabrio
mırmır
Vosdost

Mesaj #25 gönderen mırmır » Pzt Nis 26, 2010 5:24 pm

Geçmiş olsun ben de tesisat bağlamıştım şapkalığın üzerine doldurdum ne varsa üstüne eski bir sarı kadife kumaş örtüp saklamıştım,türbe gibi olmuştu. :)
gunebakan
Vosdost

Mesaj #26 gönderen gunebakan » Cmt May 01, 2010 10:12 am

işte böcükmobilin yeni hali.elimizden geldiğince babamla yaptık kaporta ve boyasını.motor bakımını da şaşmazda Hikmet usta dün halletti.Yapılan işlemleri yazıyoruz belki birilerine yardımcı olur.

- Ön kaput,sağ sol kapılar,ön çamurluklar ve tavanda ufak bi kısım komple temizlendi macunlandı ve boyandı.
boyayı sprey kutularına araba boyası bastırdık öyle yaptık.malum öğrenci hali :) gayet iyi oldu ama bazı macunlama hataları var.macun işini de kendimiz yaptık.
- marş motorunun kömürü değişti.
- ön takım komple değişti.
- motor bakımı yapıldı.
- bujiler,platin,balatalar,el freni teli,arka keçeler,sibop ayarı,karbüratör temizliği ve ayarı yapıldı.
- lastikler değişti.165/65/r15 lastikler takıldı.

Daha ufak tefek şeyler daha yaptık.şu anda çalışması çok iyi aman nazar değmesin. sadece bi yer kısadevre olmuş herhalde sağ sinyal ve arka fren lambaları yanmıyor.Zaten ön bagajdaki kablolar örümcek ağı gibi.Böcükmobil şu anda 2,750 liraya maloldu.2.000 lira satın aldığım paraydı.

Şu anda yapılacak iş lpg ama işte motoru yakarsın diyorlar.bakalım taktıracağım inşallah bir şey olmaz.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
En son gunebakan tarafından Prş Ağu 18, 2011 8:31 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
mırmır
Vosdost

Mesaj #27 gönderen mırmır » Cmt May 01, 2010 11:25 am

Maaşallah, elinize sağlık.
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #28 gönderen gürhan » Cmt May 01, 2010 3:54 pm

macunlamada sıkıntı olmazda, macunu zımparalarken olur...zımpara iyi olmadığı için boyada kusurlu gibi duruyor...durumunuzu düzeltip tekrar hiç olmazsa ön kaputu işlemden geçirin derim...

lpg den önce elektrik tesisatını gözden geçirip, boştaki kabloları sistemden çıkarın...elektrik sistemindeki arızalar ; başınıza yangında dahil olmak üzere pek çok sıkıntı
getirir..

masraflarınız olacaktır yapılacak bir şey yok...doğru yoldasınız...virüs vücuda yayıldıkça, kendi boğazınızdan kesip böcükmobile vereceksiniz...
gunebakan
Vosdost

Mesaj #29 gönderen gunebakan » Cmt May 01, 2010 9:12 pm

gürhan yazdı:macunlamada sıkıntı olmazda, macunu zımparalarken olur...zımpara iyi olmadığı için boyada kusurlu gibi duruyor...durumunuzu düzeltip tekrar hiç olmazsa ön kaputu işlemden geçirin derim...

lpg den önce elektrik tesisatını gözden geçirip, boştaki kabloları sistemden çıkarın...elektrik sistemindeki arızalar ; başınıza yangında dahil olmak üzere pek çok sıkıntı
getirir..

masraflarınız olacaktır yapılacak bir şey yok...doğru yoldasınız...virüs vücuda yayıldıkça, kendi boğazınızdan kesip böcükmobile vereceksiniz...

aslında macunu iyi yapamadığım için pütürlü oldu bazı yerler.ne kadar zımparalanırsa zımparalansın kalıyor öyle.başta çok düzgün çekmek lazım ama acemiliğe geldi işte.ama en azından altında ne olduğunu biliyorum.tamamen çürükten temizlendi uğraştığım yerler.

ben dediğiniz hastalığa yıllar önce yakalandım ve yıllardır orda burda çalıştığım yada harçlıklardan ayırdığım paraların sonucunu görüyorum nihayet:) lpg konusunda hala çekimserim eğer hararet yaptırır yada motoru yakarsam diye.çünkü öyle bir riske giremiyorum maddi olarak.az olsun öz olsun benzinle devam edeceğim bir süre.
sekoban
Vosdost

Mesaj #30 gönderen sekoban » Cmt May 01, 2010 9:36 pm

gerçekten çok güzel gözüküyor en azından senin el emeğin olmuş gerisini boşver güle güle kullanman dileyiğle arkadaşım. tüp konusunu detaylı düşün bence taktırıp memnun kalan arkadaşlarda var aman allah korusun diyenlerde. iyi incelemek lazım ben cebimin sesini dinledim taktırdım. para mühim. ama senin korkularını taşıyorum bende. hayırlısı diyelim.
...ŞimaL KıZ...
Karadeniz'in Asil Kızı

34 SC 940

1972 1302L Cabrio

“Üyelerimiz ve Vosları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir