VosVos serüvenime artık uzun bir ara.

Üyelerimiz kendilerine ait araçları bu bölümde tanıtabilirler.
Forum kuralları
Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html

Sorularınız için arama yapınız ve ilgili bölümlerde başlık açınız.
sekoban
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Şimal

VosVos serüvenime artık uzun bir ara.

Mesaj #1 gönderen sekoban » Pzt Tem 12, 2010 9:17 am

Herkese selamlar,

bildiğiniz üzere mandalina veşimal adında iki tane kızım var. mandalina 2 hafta önce alev aldı. onu satmadan dünya borca girerek cabrio şimali aldım. bu nasıl bi şanstırki mandalinaya parça götürdük karasuda konakladık gezdik. her vosvoscu gibi çılgınlık yapıp çay içmeye ankaraya gidelim vosvoscu abilerimizi ziyaret edelim dedik. hayatım boyunca böle bir uzun ve eziyetli yol olmamıştı. ankaraya 10 km kala saat akşam 8:00 di ve yanına gittiğimiz saydeğer büyüklerim işe gidecekleri için ankaraya donmüşlerdi. bizde bu işin bide dönüşü var hadi geriye. o kadar yolu tekrar gitmeye başladık. yaktığımız yakıtı hesap bile etmioyum bu arada. bolu tüneline girrik aracın teyibi kesilip gelmeye başladı ve bizde hızlı denebilecek şekilde ilerliyorduk. şarj ışığı yandı ve yanık kokusu gelmeye başladı tünelin içinde hemen yangın tüpünü hazırladım. bagajı açtım acaip bi duman benzin deposunun yanında yangın tüpünü boşalttım o arada arkdaşlarım kutup başını çıkardılar. yine öle bir şanstırki durduğumuz nokta kör nokta imiş tünel gözlemcilerinin bizi görpü ekip gondermesi imkansiz. tesadüflerle birkte kendimizi dışarı attık kutup başını sökerken heyecandan kabloyu kopartmışlar. öleydi böyledi. karasu izmit istanbul yaptık. ve saat 5:00 da istanbuldaydık. ben hayatım boyunca böle stersler yaşamadım. ve kararımdır kesindir ki vosvos sevdam devam ediyor ama vosvoslarımı satıyorum. başka bir araç alırmıyım bilmiyorum ama bu stresi üzerimden atana kadar eski arabaya binmemeye karar verdim.

...ŞimaL KıZ...
Karadeniz'in Asil Kızı

34 SC 940

1972 1302L Cabrio
ToRnedo
Vosdost
Vosvosumun adı: Tıfıl

Mesaj #2 gönderen ToRnedo » Pzt Tem 12, 2010 10:12 am

Hayırlısı olsun dostum.

Sana şunu söylemek istiyorum herşeyde bir hayır vardır.Belki aracın orada durmasa idi o şekilde devam etsen ileride büyük bir kaza yaşayabilirdin.Tabi ki bu bir varsayım.

Ben vosumu aldım ilk ay 3 kez arkadan 1 kez önden vurdular.Önden vurduklarında çamurluğum ve bagajımda hasar oldu.Parası geç yattı ancak o sırada motorumda sorun çıktı ve o yatan para ile motorumu yaptırdım.Yoksa motoru yaptıracak gücüm yoktu.Ne kadar küfür etmişimidir kaza olduğunda ancak dediğim gibi her işte bir hayır vardır.
Kullanıcı avatarı
mmustafa
Vosdost

Mesaj #3 gönderen mmustafa » Pzt Tem 12, 2010 10:39 am

Çok büyük geçmiş olsun. Anlattıklarınız gerçekten tamamen uç noktada ki şanssızlıklar ama bunda Vos'un günahı ne ? örneğin tünel de kör noktada kalmışsanız bunda da Vos'un günahı ne ? Kutup başını sökerken kablonun kopmasın da Vos'un suçu ne ? bütün bunların yaşanmasına rağmen Vos'unuz yine de vefakarmış ki, öyle veya böyle sizi gitmek istediğiniz yere götürmüş...Lütfen yanlış anlamayın ama Vos'ta ki bu yanma olayları tamamen bakım ve usta hatası değil mi ? Elektrik kabloları biryerler de şase yapıyorsa, benzin hortumu kelepçesi gevşek ise, benzin hortumu eskimiş veya gevremiş ise acaba hatayı nerede aramak gerekiyor ; Vos'ta mı-ustada mı-bakımsızlık nedeni ile kendimizde mi ? Şu anda bende iki adet nostalji otomobil var, birisi 1974 model Ford Taunus, yirmi yıldır bende ve de Adana' da bir tane. Her an marşa basıp,Türkiye turuna çıkabileceğim bir otomobil. Diğeri ise 1971 Model Super Beetle orijinal bir Vos.Yaklaşık 11 yıldır ben de. İkisinden de hiçbir şikayetim yok. ( Sadece Emekli maaşıma ortaklar, tek şikayetim bu ...)

" başka bir araç alırmıyım bilmiyorum ama bu stresi üzerimden atana kadar eski arabaya binmemeye karar verdim. "

Bunları niye yazdım? İşte bunları, yukarıda alıntı yaptığım ,sizin yazınızdan bu bölüme atfen yazdım. Haklısınız, öncelikle bu stresi üzerinizden atın,sonra da daha fazla vakit ayırabilmek adına Vos'unuzun sayısını bir'e düşürün ve de " Eski " sözünü unutun, onun yerine " Yaşlı " sözünü öne alın, " Yaşlı " olan herşeyin " Bakıma " daha çok ihtiyacı vardır, diğer Yaşlı'larımız gibi...Selamlar.
sekoban
Vosdost
Vosvosumun adı: Şimal

Mesaj #4 gönderen sekoban » Pzt Tem 12, 2010 10:49 am

mmustafa yazdı:Çok büyük geçmiş olsun. Anlattıklarınız gerçekten tamamen uç noktada ki şanssızlıklar ama bunda Vos'un günahı ne ? örneğin tünel de kör noktada kalmışsanız bunda da Vos'un günahı ne ? Kutup başını sökerken kablonun kopmasın da Vos'un suçu ne ? bütün bunların yaşanmasına rağmen Vos'unuz yine de vefakarmış ki, öyle veya böyle sizi gitmek istediğiniz yere götürmüş...Lütfen yanlış anlamayın ama Vos'ta ki bu yanma olayları tamamen bakım ve usta hatası değil mi ? Elektrik kabloları biryerler de şase yapıyorsa, benzin hortumu kelepçesi gevşek ise, benzin hortumu eskimiş veya gevremiş ise acaba hatayı nerede aramak gerekiyor ; Vos'ta mı-ustada mı-bakımsızlık nedeni ile kendimizde mi ? Şu anda bende iki adet nostalji otomobil var, birisi 1974 model Ford Taunus, yirmi yıldır bende ve de Adana' da bir tane. Her an marşa basıp,Türkiye turuna çıkabileceğim bir otomobil. Diğeri ise 1971 Model Super Beetle orijinal bir Vos.Yaklaşık 11 yıldır ben de. İkisinden de hiçbir şikayetim yok. ( Sadece Emekli maaşıma ortaklar, tek şikayetim bu ...)

" başka bir araç alırmıyım bilmiyorum ama bu stresi üzerimden atana kadar eski arabaya binmemeye karar verdim. "

Bunları niye yazdım? İşte bunları, yukarıda alıntı yaptığım ,sizin yazınızdan bu bölüme atfen yazdım. Haklısınız, öncelikle bu stresi üzerinizden atın,sonra da daha fazla vakit ayırabilmek adına Vos'unuzun sayısını bir'e düşürün ve de " Eski " sözünü unutun, onun yerine " Yaşlı " sözünü öne alın, " Yaşlı " olan herşeyin " Bakıma " daha çok ihtiyacı vardır, diğer Yaşlı'larımız gibi...Selamlar.

mustafa abicim sözlerinizde tabiki haklısınız ben onlarda suç bulmuorum tabiki burda herkesbilir benim voslarıma ne kadar düşkün olduğuma ve vos kültürünü aldığıma ama bu yaşananların üst üste olması fazla ağır geldi. o nedenle birazcık kafamı dinlicem vossuz araçsız eskisi gibi toplu taşıma araçlarına devam :) yorgunluğum geçince Allah büyüktür.
...ŞimaL KıZ...
Karadeniz'in Asil Kızı

34 SC 940

1972 1302L Cabrio
tolga ataman
Vosdost
Vosvosumun adı: Rüknettin

Mesaj #5 gönderen tolga ataman » Pzt Tem 12, 2010 10:54 am

Çok büyük geçmiş olsun tamamen talihsizlik olmus sizinkisi
büyük hayran!...
mırmır
Vosdost

Mesaj #6 gönderen mırmır » Pzt Tem 12, 2010 12:19 pm

Herşeye rağmen vosvostan kopmak zordur,geçmiş olsun, yangın tüplerinizi büyütürsünüz olur biter.
adirnaz
Vosdost
Vosvosumun adı: voska

Mesaj #7 gönderen adirnaz » Pzt Tem 12, 2010 12:33 pm

gecmıs olsun sekoban...
Kullanıcı avatarı
vosturk
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +

Mesaj #8 gönderen vosturk » Pzt Tem 12, 2010 11:36 pm

üzüldüm serkan çok geçmiş olsun,allahtan sana bişey olmamış boşver... hee buarada karar tamamen senin bişey diyemem fakat bende o kadar masraf ve üzerine titreyerek büyük bir heyecanla vos'umu restore ettim, fakat bir kaç sorun yaşadım halada oluyor ama diğer aracım honda'ya binip ' len teknolojinin gözü seviyim' dediğim anlarda oldu vos'a harcadığım zamanı ve parayı honda'ya harcasaydım ferrari olurdu :)) ama ne zamanki hondaya binsem içimde yüreğimde inan hep vos var ve onu gerçekten çok seviyorum çünkü o bende bir AŞK..........
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #9 gönderen vosbik » Pzt Tem 12, 2010 11:59 pm

slm.öncelikle geçmim olsun.yaşadıklarınının üzerinden biraz zaman geçtikten sonra karar ver bence.hemen alacağın bir karar daha sonra daha çok üzelmene nedne olabilir.talihsizlikler diz boyu olmuş.ancak bu vosun suçu deil buna emin olmalısın.sonuçta ne kadar sevsekte oldukça yaşlı araçlara biniyoruz.iyi düşün doğru karar ver sonradan üzülme.tekrar geçmim olsun.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
VOGEN
Vosdost
Vosvosumun adı: CABBAR

Mesaj #10 gönderen VOGEN » Sal Tem 13, 2010 11:50 am

serkan çok geçmiş olsun biraz sabret bencede
MİTHAT AYDIN

“Üyelerimiz ve Vosları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir