Debriyaj teli koparsa....

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
_cem_
Vosdost

Mesaj #41 gönderen _cem_ » Cum Kas 18, 2005 5:41 pm

Turgut abinin vosu seneye hazır. Sen rahat ol kardeşim :lol:

[img:e347a4135f]http://img175.imageshack.us/img175/536/burvosder3sf.jpg[/img:e347a4135f]
toyodilo
Vosdost

Mesaj #42 gönderen toyodilo » Cmt Kas 19, 2005 3:34 pm

:!: yiycem seni Cem çıtır çıtır! Boyaları aldım . boya bu hafta bitiyor :nurialco: .
Kapı içi döşemeler bugün kargoya verildi. pazartesi elimde inşallah. Bu ayın sonunda Bursa semalarında sekmeye başlarız :) .
Bircan otomativ için ayrı bir sayfa açacam. :evil:
''Lafla peynir gemisi yürüse, Derya kadar yağ benden''
Resim
NT
Vosdost

Mesaj #43 gönderen NT » Sal Kas 22, 2005 9:18 am

Emniyet kemerlerini aldım otomatik olanlarından.Meganınkilerden galiba.çıkmacı arkadaşa gittim böyle böyle dedim.(bu arada ceme kaynadı)Bana kemerleri gösterdi 10 larca kemer takımı seç al dedi.1 saat aradım bu arada sadece kemer mekanizmasını değiştirince olmuyor karşı kilitlerinde uyması gerekiyor.Birde otomatik kemerler eldeyken çalışmıyor ben çekiyorum çekiyorum gelmiyor bozuk diye ayırıyorum arkadaş geldi bunlar monte edilmeden çalışmaz dedi yerine sabitlemek gerekiyormuş.Çok şaşırdım.Sonuçta iki tane emniyet kemeri aldım.
Bu arada yasin benim koltugun kızaklarını iptal edip yerine bilya takmışlar yani rayın içinde bilya gidip geliyor.rayı biraz sıkıştırdım yağ gibi oldu.herkese tavsiye ederim çok iyi fikir. :bilgi:
yasinm
Vosdost

Mesaj #44 gönderen yasinm » Sal Kas 22, 2005 1:11 pm

anladım abi ne güzel sevindim birde güzelce temizledinmi taamamdır halıları temizliceksen kosala oxi tavsiyemdir köpüğü alıp sürüyosun ovmadan sonra süpürüyosun koç gibi oluyor döşemeleride cifle temizle abi olay bitmiştir kolay gelsin burada olsaydın tek tek uğraşır yapardım temizlerdim bir pazar günü ama şans kısmet işte sen yapacan yada yaptıracan...sorun kaldımı başka 31de araba güzel aslında yani...koray abi
senin cabriodaki farlar hakkında geniş bilgi istiyorum senden maliyeti kullanımı markası montajı açıkca yazarsan sevinirim...
NT
Vosdost

Mesaj #45 gönderen NT » Sal Kas 22, 2005 3:41 pm

Bilgiler için sağol yasin dediğin şekilde kendim temizliyeceğim
Benim farlara gelince Farlar VW lupo farı fiyatları tanesi 175 ytll civarı far ayarı elektirikli.Sinyaller ayrı onlarda 70 Ytl civarı.Yalnız şöyle bir sorun var Eğer 16'' jant takarsan Veya lastik yanaklarını 60 üzeri kullanırsan farın arka kısmı dönüşlerde lastiklere değiyor.Ama görüntü güzel oluyor.Bide arabayı bastıramıyorsun.Far ebetları bizimkine çok yakın.Çamurlukları 5-6 santim genişletmek gerekiyor yoksa sinyaller sığmıyor.Ben onları aldıktan sonra pololarda yuvarlak far çıkardı onlarda olabilir ama onlarında uzunları ayrı.Eger uzunları farın içine alabilirsen o farlarda olabilir.Çıkmasıda kolay bulunur
efeeryurt
Vosdost
Vosvosumun adı: Tospacan

Mesaj #46 gönderen efeeryurt » Sal Kas 22, 2005 6:46 pm

abiii bilgiler için saolun valla yaa...
Resim
yasinm
Vosdost

Mesaj #47 gönderen yasinm » Sal Kas 22, 2005 7:17 pm

ANLADIM ABİ ÇOK SAOL PEKİ MONTE ETMESİ VE YOLA VERDİĞİ IŞIKTAN MEMLUNMUYDUN NASILDI GÖRÜŞBİRDE O FAR ORJİNAL NİKELAJLIMI YOKSA SEN SONRADANMIO YAPTIRDIN 400 MİLYONA SADECE 2 TANE FAR TAKABİLİYOZMU ŞİMDİ TADİLATIYLA BİRLİKTE...SADECE FAR..
efeeryurt
Vosdost
Vosvosumun adı: Tospacan

Mesaj #48 gönderen efeeryurt » Sal Kas 22, 2005 7:20 pm

yaa yasin, kardeş sen far hakkında bilgi al ama bnm düşüncem önce arka stopları ercü'nünki gibi yap..
yada ercü arabayı satarken çıkarıp sana versin...
Resim
yasinm
Vosdost

Mesaj #49 gönderen yasinm » Sal Kas 22, 2005 7:25 pm

BEN BUNU MAVİŞ İÇİN SORMUYORUM KARDEŞ FARLARI FALAN AMA STOPLAR AKLIMDA HALLEDECEM ONLARI...ASLINDA FARLAR 400 MİLYONA UYGUN YA HERŞEY 400 E OLUYOSA TABİ BENİM EBATLAR 15İNÇ 50 YANAK ABİ SÜRTMEZ HERHALDE 16DA TAKSAM DEDİĞİNİ UYGULARIM...ZATEN BURSADAA FALAN YAPILIR HERHAL YADA TARİF EDERSİN ABİ İYİCE BURADAKİ USTAYA GÖRÜŞ NASIULDI İYİMİYDİ..
NT
Vosdost

Mesaj #50 gönderen NT » Çrş Kas 23, 2005 9:43 am

VALLA YASİN GÖRÜNTÜSÜ ÇOK GÜZELDİ HATTA GECE ARABAYA BİNENLER DİREK ONU SÖYLERDİ.YANİ AÇILI VE İYİ AYDINLATIRDI.YALNIZ ONLARIN YERİNİ AYARLAMAK BİRAZ İŞÇİLİK İSTİYOR.ÇÜNKÜ BİRİSİ DAHA DENEDİ BURDA FARLAR YERE DOĞRU BAKIYORDU AMA İYİ BİR USTA AYARLAR.BİZİM ÇAMURLUKTAKİ FAR TASINI ÇIKARIP ALT KISMI DIŞA ÇIKARIP ÜST KISMINI BİRKAÇ YERİNDEN YARARAK İÇE DOĞRU BOMBE VERİYOSUN.USTANIN İŞİNİ BİLEN BİRİ OLMASI LAZIM.BİRDE FARI İÇERDEN OTURTTURUNCA BAĞLANTI YERLERİNE SOMUNLU CİVATA KAYNATIYORSUN SÖKÜP TAKMASI KOLAY OLUYOR.NİKELAJ AKSAMI ORJİNAL DEĞİL.BURDA ONU SAĞLAM BİR USTA PASLANMAZ SAÇTAN YAPTI HEMDE ÇOK UĞRAŞTI AMA ALDIĞI PARA 16 MİLYONDU.ASLINDA SÖYLESEYDİN ARABA GİTMEDEN ÜZERİNDEN KALIP ALIRDIK FİBERDEN.NİKELAJLARIDA YEDEK YAPTIRIRDIK.HAA BU ARADA 400 CİVARI SADECE FARLAR VE STOPLAR TUTUYOR.İŞÇİLİK HARİÇ. :tiksinc:

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir