koltuk mekanizması

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
semih can inanır
Vosdost
Vosvosumun adı: sakine

koltuk mekanizması

Mesaj #1 gönderen semih can inanır » Cmt Kas 13, 2010 3:21 am

selamlar.. vosvosumun koltukları ileri geri gitmiyor, soldaki biraz hareket edebiliyo ama o da çok zorlayınca. yerlerinden söküp bakımlarını yapmayı düşünüyorum, nasıl yapabileceğim konusunda yardımcı olursanız çok memnun olurum. teşekkürler..

serkan1213
Vosdost
Vosvosumun adı: ateş böceği

Mesaj #2 gönderen serkan1213 » Cmt Kas 13, 2010 9:08 am

Koltuğu ön tarafındaki pimi yerinden çıkarıp geriye doğru iktirerek çıkarıyosun. 1303 lerde boyle ama dıgerlerınde farklı mı bılmıyorum. Koltuk hareket etmıyorsa rayda problem olabılır. Koltuk fıberlerı yerınde mı kontrol ettınız mı? Fiber olmadığında koltuk düzgün yürümüyor rayda. Bunun dışında gres yağı sürmenizde fayda var. Benim bildiklerim bu kadar. kolay gelsın
Resim
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #3 gönderen gürhan » Cmt Kas 13, 2010 8:46 pm

ilk önce neden hareket etmediğine bak semih...çok rahat hareket etmesi gerekir..mekanizmadamı bozukluk var, yoksa sistem yağsızmı kalmış...koltuğun ön tarafında ortadaki kanalın ön tarafını sabitleyen bir vida ve onun tuttuğu stoper bir demir var..yandan baktığında s biçiminde...onu çıkarmadan koltuğu geriye itmeye uğraşma.önce sistemi yağla...ardından serkanın dediği gibi ayakları rayların içinde hareket ettiren plastik parçalar var..onlar yerindemi bak..

karışık bir sistem değil..yağlayınca çalışması lazım..
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #4 gönderen vosbik » Pzr Kas 14, 2010 1:56 am

slmsemih senin vosun 1303 değil.bu yğzden sşstemin farklı.ama nasıl söküldüğü bende bilmiyorum.eğer taban sacı değişmişse ya da çürük varsa bu nedenden doalyıda koltuklar sorun çıkarır.sistemi bir elden geçir bakalım.kolay gelsin.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
semih can inanır
Vosdost

Mesaj #5 gönderen semih can inanır » Pzr Kas 14, 2010 3:32 am

taban sacı daha önce değişmiş ama çürük yok. tahminimce yağsızlıktan veya bişeylerin sıkışmasından hareket etmiyor ama yarın detaylı bi şekilde bakacağım. durumu burda paylaşırım. teşekkürler herkese..
[img=left]http://img405.imageshack.us/img405/1584/img0987b.jpg[/img]
1968 VW-1500
[email protected]
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #6 gönderen orko » Pzt Kas 22, 2010 9:28 am

tamir esnasında yardım için vosvos sevdalısı bir arkadaş bulmanızda fayda var. birlikten kuvvet doğar derler.
stresss...
semih can inanır
Vosdost

Mesaj #7 gönderen semih can inanır » Sal Kas 23, 2010 12:56 am

bu aralar sınav dönemi olduğundan sakinemle pek ilgilenemedm, en kısa zamanda bi çaresine bakacağm:)
[img=left]http://img405.imageshack.us/img405/1584/img0987b.jpg[/img]
1968 VW-1500
[email protected]
UgurKlc
Vosdost

Mesaj #8 gönderen UgurKlc » Prş Kas 25, 2010 1:24 pm

Fiber alacaksanda kalitelisini al.
ks-41
Vosdost
Vosvosumun adı: hacı

Cvp: koltuk mekanizması

Mesaj #9 gönderen ks-41 » Çrş Ara 15, 2010 12:51 am

Benimde vir sorum var koltukla ilgili,ben koltuğun,oturdugumuz kısmının arka tarafa olan kısmını asağa indirmek istiyorum,yani yeni arabalarda bi kolla yapılan iş var ya dibe kadar iniosun onu yapmak istiyorum ama dipte kalmak istiyorum :) eğer mümkünse araya küçük bi kriko koymak istiyorum indirip kaldırmak için,yorumlarınızı alabilir miyim?krikolu ya da krikosuz nasıl olur bu iş? çünkü kafam nerdeyse tavana değiyor ve recep ivedik diye adım çıktı :)
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Cvp: koltuk mekanizması

Mesaj #10 gönderen gürhan » Çrş Ara 15, 2010 11:55 am

ks-41 yazdı:Benimde vir sorum var koltukla ilgili,ben koltuğun,oturdugumuz kısmının arka tarafa olan kısmını asağa indirmek istiyorum,yani yeni arabalarda bi kolla yapılan iş var ya dibe kadar iniosun onu yapmak istiyorum ama dipte kalmak istiyorum :) eğer mümkünse araya küçük bi kriko koymak istiyorum indirip kaldırmak için,yorumlarınızı alabilir miyim?krikolu ya da krikosuz nasıl olur bu iş? çünkü kafam nerdeyse tavana değiyor ve recep ivedik diye adım çıktı :)

yukarı aşağı hareket istiyorsun sanırım...bunun içinde vosvosun orjinal koltuklarında böyle bir mekanizma olmadığını biliyorum..bazı koltuklarda (big) arkaya doğru hareket var..yatak gibi oluyor...farklı segment bir aracın koltuğuna bakman lazım...corsa yada golf'lerin koltuklarını takıyorlar..ama yukarı aşağı hareket onlarda varmı bilmiyorum...yapılamaz diye bir şey olmaz sanırım..ama maliyet..astar yüz mevzusu ne olur bir şey diyemem..

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir