sıfırdan vosvos yapımı ?!?!

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
sniper
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +

sıfırdan vosvos yapımı ?!?!

Mesaj #1 gönderen sniper » Pzt Ara 20, 2010 9:35 pm

merhaba siteye yeni üye oldum, belki tam araştıramadım o yuzden kusura bakmayın, size bir sorum war..

küçüklükten beri kırmızı üstü açık bir vosvosun hayalini kurdum ve artık dayanamıyorum :)
bütçem 8bin - 10bin tl.. vosvos sahibi olmak istiyorum fakat herşeyini sıfırdan yaptırmak istiyorum. nasıl denir bilmiyorum ama sadece kaporta sabit olmak üzere cabrio, deri döşeme vs vs bütün aksesuarlarını kendi zevkime göre belirleyip kullanılabilir hale getirtmek istiyorum..vosvosu sıfırdan sapasağlam bir şekilde elime teslim edecek güvenli bir usta var mıdır istanbulda ya da söylediğim şey mümkün müdür acaba??

şimdiden ilgilenen arkadaslara teşekkür ediyorum..

Kullanıcı avatarı
kadircan
Vosdost

Cvp: sıfırdan vosvos yapımı ?!?!

Mesaj #2 gönderen kadircan » Pzt Ara 20, 2010 9:58 pm

öncelikle hoş geldiniz,bir vosvosun üstünü açmak çok masraflı olur bence üstü açılmış ve ruhsata işlenmiş bir vosvos bakın derim,bulduğunuzdada istediğiniz renge boyatırsanız daha ekonomik olur zira üstü kapalı bir vosvos on bin tl ye sağlıklı olarak yapılamaz.

ayrıca vosvosun üstünün kesilmesi onun ölüm emrini imzalamak gibi bir şey olur:(
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #3 gönderen vosbik » Pzt Ara 20, 2010 10:17 pm

slm.vosun istini açtırmayın.açtırdıktan sonra oluşacak sorunlar canınızdan bezdirir.ayrıca üstünü kestiğiniz vosunuz cabrio oalrak ruhsata işlenmez(yasa gereği artık mümkün değil) ve ruhsatta cabrio yazazsa muayeneden geçemezsiniz.

8-10 tl bütçeniz varsa düzgün bir vos bakın.bulabilirseniz orjinal sunrooflu olsun(üstü az acık :) ).ufak tefek masraflarını yaptırın ve keyifle binin.8-10 bin gibi bir bütçeyle hem vosu alıp hemde restoreasyon yaptıramazsanız.vos aprası artık 8-10 civarı tutar.orjinal sütü açık bulabilriseniz (ki imkansıza yakın birşey) alıp onunla uğraşın.kolay gelsin.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
Kullanıcı avatarı
yunusbatmaz
Vosdost
Vosvosumun adı: SEVİMSİZ

Mesaj #4 gönderen yunusbatmaz » Sal Ara 21, 2010 9:28 pm

Benim de yorumlarım aynı şekilde...Üstünü kesitiğiniz an geri dönüşü olmayan bir yola girmiş olacaksınız...Bunu ancak ilerleyen zamanlarda anlayacaksınız..Masrafını ise en iyisi hiç konuşmayalım.. :)
ResimResim
mahoni38
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Mesaj #5 gönderen mahoni38 » Prş Oca 06, 2011 7:47 pm

Bence kaborta sorunu fazla olmayan bir vosvos bulmaya calısın 3.000 tl 3.500 TL onu güzelce cürüklerini giderip boyatın döşeme yaptırın yürüyen aksamı yaptırın keyifle kullanın derim. normalde yapılı almanızı öneririm o paralara da bulursunuz ama sizde biraz böyle herseyi zevkine göre yapmak ister gibi bir hava sezdim ama herseyden önce aklınızdan cıkmasın bu araçlar ucuz araçlar değil pahalı bir tutku.
Başımın belası Vosbusum.
[thumbnail]http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1389.snc4/164113_1711657743868_1010866183_31893363_539618_n.jpg[/thumbnail]
erngnc
Vosdost

Mesaj #6 gönderen erngnc » Pzr Şub 13, 2011 9:34 pm

Arkadaşlar bılıncsız konuşmayın derım bence ustu kesılen voslar gayet saglıklı olabılıyor ama bursada yapılırsa ayrıca ustu acılan voslar ruhsata işlene bılıyor tek gereken 160 yada 140 tl ye plan proje cızdırılıp gerı kalan ıslemlerı yapılması yeterlı oluyor ... ;) genelde kıme sorsan ışlenmez dıyor
Sınırları ögrenmenın yolu Sınırları Zorlamaktır.
Mertie
Vosdost

Mesaj #7 gönderen Mertie » Pzt Şub 14, 2011 1:06 am

erngnc yazdı:Arkadaşlar bılıncsız konuşmayın derım bence ustu kesılen voslar gayet saglıklı olabılıyor ama bursada yapılırsa ayrıca ustu acılan voslar ruhsata işlene bılıyor tek gereken 160 yada 140 tl ye plan proje cızdırılıp gerı kalan ıslemlerı yapılması yeterlı oluyor ... ;) genelde kıme sorsan ışlenmez dıyor

20 yıllık cok tecrübeli voscular genelde saglıksız olacagı yönünde fikir beyan ediyor, sizin yas 20 mesaj sayısı 4, buradaki arkadasları bilincli konusmaya davet ediyorsunuz. ne diyelim genclik iste...
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #8 gönderen vosbik » Pzt Şub 14, 2011 1:59 am

erngnc yazdı:Arkadaşlar bılıncsız konuşmayın derım bence ustu kesılen voslar gayet saglıklı olabılıyor ama bursada yapılırsa ayrıca ustu acılan voslar ruhsata işlene bılıyor tek gereken 160 yada 140 tl ye plan proje cızdırılıp gerı kalan ıslemlerı yapılması yeterlı oluyor ... ;) genelde kıme sorsan ışlenmez dıyor

slm.öncelikle aramıza hoşgeldin.kaç tane vos kullandın ya da kaç tane vosa proje çizdirip cabrio yani üstü açık olarak ruhsata işlettirdin?bu işler o kadar kolay değil amlesef.eskiden işleniyordu ama artık işlenmiyor.neden?çünkü yasa bu şekilde.vosu kestirebilirsin proje çizdirirsin ama makina mühensileri odası bu projeni onaylamaz.sonrada muayeneye girip geçemezsin ve ruhsata bu durumu işletemezsin.

4 yıl kadar önce vosumdaki çeki demirini işlettirmek için ruhsat masrafları dahil muayene ücreti vb ile bilikte sadece evrak işleri için 500 küsür tl ödedim.basit bir çeki demiri için.kaldı ki sen arabanın tamamını bozuyorsun ve güvensiz bir hale getiriyorsun.

bursada yapılan cabrio vos gördüm.oldukçada iyi bir usta tarafından toplanmış.ancak o vosta bile sorunlar oldukça fazlaydı.kapılar ayar tutmuyordu vb.

orjinal cabriolarda şasede ekstra güçlenrilmiş bölgeler var.aynı zamanda kupadada ekstra ağırlıklar bulunmakta.bunların hiçbirisni malesef sonradan vosun üzerini kesen ustalarmız yapamıyorlar.bu yüzdende sağlıksız bir durum oluşuyor.

burası bir bilgi paylaşım forumu.hepimiz bilgilerimizi paylaşıyoruz.bilmediklerimizi öğreniyoruz.ancak bir konuda fikir beyan ederken o konu hakkında tecrübelerimize ve resmi kaynaklara dayanıyoruz.kimseyide suçlar bir nitelikte ya da bilgisiz olduğunu düşünerek bilinçsiz vb şekilde konuştuğunu ima ederek fikrimizi açıklamıyoruz.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Mesaj #9 gönderen yavuzss » Pzt Şub 14, 2011 6:13 am

Aramiza hosgeldiniz. Ilk mesajin icerigini sanayide dile getirirseniz bircok usta avcunu ovusturup gel gel yapariz diyebilir. Dikkatli olun. :)
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #10 gönderen orko » Pzt Şub 14, 2011 10:45 am

al normal bir vos bin güzelce. 8-10 bin liralık normal bir vosvos ta alabilirsin. 3-4 bin lira daha ekleyip sen de toplayabilirsin...
stresss...

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir