VosVos aLırKen NeLere DiKKaT eTmelİYİmm ???

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
emrahtobbas
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +

VosVos aLırKen NeLere DiKKaT eTmelİYİmm ???

Mesaj #1 gönderen emrahtobbas » Pzr Ara 26, 2010 8:13 pm

[font=Comic Sans MS][glow=red]önCeLKLe rb. aranıza yeni KaTıLıyorumm.

ßİLgiSiz ßir vos vos hyranıyım.

ßen ßir vos vos ßeğenDim HaTTa KaporaSını da verDim HayırLısıyLa 10 Gün Sonra aLıCam.

ama aKLıma TaKILan ßazı ŞeyLer var

1.) KaporTa ve ßoyaDa uFaK TeFeK pürüzLervar KompLe mi ßoyaTMaLıyım yoKSa parCa lokal boyamı yapTırmaLıyım.

2.) Vos Vos ' LarDa araÇ GiderKen 1. VisTes'e Geçer mi ?

3.)egzoz ve tamponların parLaTmaSını esKişehir ve çevreSinDe nerDe ne kadara yapTıraßilirim ?
[/glow]
[/font]

Resim
Kullanıcı avatarı
cemşit
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: DuRMuŞ

Cvp: VosVos aLırKen NeLere DiKKaT eTmelİYİmm ???

Mesaj #2 gönderen cemşit » Pzr Ara 26, 2010 9:19 pm

Öncelikle aramıza hoşgeldin, vosun hayırlı uğurlu olmasını dilerim.....Sorulara gelince ...

1.) KaporTa ve ßoyaDa uFaK TeFeK pürüzLervar KompLe mi ßoyaTMaLıyım yoKSa parCa lokal boyamı yapTırmaLıyım.
Ufak tefek sorunlar varsa ve kısa süreli müdehale olacaksa lokal olarak onarıma gidebilirsin! Ama uzun süreli ve detaylı bir çalışma olsun uzun yıllar kullanılacak kıvama gelsin istiyosan tabiki komple yaptırma işini seçmelisin.Bu arada bunları yaparken bütçenide düşünerek sana uygun olanı seçmelisin diye düşünüyorum.....

2.) Vos Vos ' LarDa araÇ GiderKen 1. VisTes'e Geçer mi ?
Araç giderken 1. vitese geçme ihtiyacını anlayamadım ?

3.)egzoz ve tamponların parLaTmaSını esKişehir ve çevreSinDe nerDe ne kadara yapTıraßilirim ?
Bahsettiğin işi bulunduğun şehirdeki dostlarımız yardım edeceklerdir...
Resim

Murat AKKAYA
0505 258 9911

[email protected]

Kimler geldi , Hayatımdan kimler geçti...

1974 1303 S 34 UT 467 Cemşit
1973 T2 B 07 CDD 25 Abbush
1973 1300 35 HCR 34 Hacer
1967 1500 06 EL 302 .....
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Cvp: VosVos aLırKen NeLere DiKKaT eTmelİYİmm ???

Mesaj #3 gönderen gürhan » Pzr Ara 26, 2010 11:07 pm

merhabalar emrah...aramıza hoşgeldin.

gelgelelim bu sorularını vosvosu almadan önce sorman daha iyi olurdu.
boya konusu tamamen vosvosunun durumuna bağlı...lokal ilede kurtulabilir, komple boya ilede..kaporta durumunu bir kaportacının görmesi lazım..komple kaporta boyayada girdiğinde ne kadar iyi ve uzun vadeli bir şey istediğine göre fiyat değişir...en kötü 2 liradan başlar, ucu açık....

cemşitin dediği gibi niye giderken 1. vitese atmak isteyesinki...ama şöyle düşünüyorum...ilk vosvoslarda kara şanzıman denilen bir sistem varmış...onlarda 1. vitese atmak için komple durmak gerekiyormuş.
öte yandan günümüzdeki vosvoslarda, hız tümseğine yaklaştığın zaman frene basıp hızını düşürüp, tümsekten geçmek için tekrar bire atabiliyorsun...o ise sorduğun..

egzost ve tamponları cif ile parlatabilirsin, çok harap değil iseler.egzost uçlarıda sıfırı 10 liradan başlıyor 50 liraya kadar var...tamponunda sıfırı takım olarak 160 lira filan...
tekrar nikelaj yaptırmak masraflı...400 lirayı buluyor..ve de uzun vadeli olmuyor...ama arkadaşlar kalaycı'ya vermek, folyo ile kaplatmak gibi çözümler buluyorlar...güzelde gözüküyorlar.

senin konu başlığın ile ilgigli pek çok ileti var forumda..aratıran gerçekten faydalı pek çok mesaja ulaşabilirsin..bol bol okuyup araştırmanda fayd var..

kolay gelsin..tekrar merhabalar..

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir