İlk Vosvosumu Alacağım Yardım Eder misiniz?

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
dawsons-creek
Vosdost

İlk Vosvosumu Alacağım Yardım Eder misiniz?

Mesaj #1 gönderen dawsons-creek » Çrş Tem 13, 2011 5:21 pm

Merhabalar. ben bir hafta 10 güne kadar inşallah bir vosvos almayı düşünüyorum . tecrübelerinizi paylaşabilirseniz sevinirim. motor 1300-1600 hangisi iyi olur? muayenesi çok önemli mi. çünkü muayeneli bulmak zor gibi? bir de şu ilanlar hoşuma gitti...http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-k ... 517/detay/ http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-k ... 139/detay/ http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 974/detay/ .yardım ederseniz çok sevinirim..

Kullanıcı avatarı
carpe diem
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Piraye

Cvp: İlk Vosvosumu Alacağım Yardım Eder misiniz?

Mesaj #2 gönderen carpe diem » Çrş Tem 13, 2011 5:27 pm

blue-chip yazdı:ilnları gez önce. sonra sırası ile şunlara karar ver:
1) düz cam mı bombe cam mı?
2) düz cam ise erken modeller mi (badem farlı) yoksa geç modeller mi?
3) bombe ise 1,3 mü yoksa 1,6 mı?
4) kaporta ve boyacılarla uğraşmak için çevren ve enerjin var mı? varsa eğer biraz daha uygun fiyata alıp istediğin gibi yapabilirsin. yoksa mutlaka derli toplu bişey al, üç kuruş fazla vermeyi de göze al bunun için.
5) resimlere asla aldanma. birebir gör ve olabildiğince çok sayıda gör. gördükçe nerelerine dikkat etmen gerektiğini anlayacaksın zaetn. en az 10 tane görmeden karar verme.
6) mutlaka gündüz gözü ile gün ışığında bak. alacakaranlık veya loş garajlarda aldanırsın.
7) son olarak sakın aracı düzgün ve basabileceğin bir yolda test sürüşü yapmadan alma.

işte yeni başlayanlar için vos alma kılavuzu :)

Bu linkler sana yardımcı olabilir sanırım.

ileti118250.html?hilit=b%C3%BCt%C3%BCn%20modeller#p118250 (Butun vosvos modelleri)
ileti115849.html?hilit=teknik#p115849 ( Teknik Veriler )
konu9719.html
---Turan DEMİRER---

Resim

Uploaded with ImageShack.us

Kimler Geldi Kimler Geçti

06 KP 384 1972 1302
06 FJA 85 1974 1303
06 NT 303 1974 1303S
06 EP 434 1967 1300

Resim
dawsons-creek
Vosdost

Mesaj #3 gönderen dawsons-creek » Çrş Tem 13, 2011 6:57 pm

çok teşekkür ederim bilgiler için. cam konusunu hiç düşünmemiştim . artıları eksileri nedir bakacağım. bir de motor beni düşündürüyor. 1.3 çok mu yavaş olur çok fazla fark eder mi 1.3 ile 1.6 lar. yakıt tasarrufu da benim için önemli
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #4 gönderen gürhan » Çrş Tem 13, 2011 9:16 pm

turan çok güzel açıklamış...1.6 daha iyi gider..ama aralarında aman aman bir yakıt farkı yoktur
dawsons-creek
Vosdost

Mesaj #5 gönderen dawsons-creek » Çrş Tem 13, 2011 10:54 pm

evet 1.6 da karar kıldım gibi. muayene olayı önemli mi aslında en çok takıldığım bu muayeneli mi almalıyım yoksa fark etmez mi ?
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #7 gönderen gürhan » Prş Tem 14, 2011 3:46 pm

dawsons-creek yazdı:evet 1.6 da karar kıldım gibi. muayene olayı önemli mi aslında en çok takıldığım bu muayeneli mi almalıyım yoksa fark etmez mi ?

sevgili arkadaşım, vosvos almadan önce ilk önce forumu okuyun...öğrenmek istediğiniz konu ile ilgili pekçok yanıt mevcut forumda...şimdi bizleri yanıtlamaktan kaçan insanlar olarak düşünme...ama cevap bir tane değil, pekçok cevap var konu ile ilgili...ana başlık altında nasıl vosvos alınır yada nasıl vosvos alınmaz diye aratın...
resimden bakılarak vos vos alınmaz...
muayenesiz vosvos alınmaz...niye alınmaza girersek sayfalar gerekir yazmak için...en önemlisini sayacak olursak muayeneye girmek için bir takım bakımlar masraflar yapmak gerekir..satıcı onları yaptırsa zaten satmaz vosvosunu..çünkü muayene denilen şey 130 lira gibi bir şey..ama vosun muayenesi yoksa, onu muayeneye hazırlamak yeri gelir oydu buydu derken, toplamaya girersin..masrafında 1000-5000 arasında olur...
son olarak ustaya göstermeden vosvos alınmaz...
srgic
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh -

Mesaj #8 gönderen srgic » Prş Tem 14, 2011 3:53 pm

slm arkadaşım başlık için teşekkür ederim, abilerde güzel yazmışlar faydalı oldu.. birde ben ençok şunu merak ediyorum L VE S, W veya 1303, 1302 , veya big ne anlatıyor bize bunlar nedir bir diger husus ise 1974 den sonra ki voslar birezilya imis almayın deniyor birezilya yapımı bukadar kalitesizmi ? Almamalıyız biraz anlayacagımız tarzda yüzeysel bilgilendirir seniz mutlu olucam ve olucaz , yeni vosvos sahibi olucaklar için .... şimdiden teşekkür ederim ...
srgic
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh -

Mesaj #9 gönderen srgic » Prş Tem 14, 2011 4:09 pm

Birezilya yapımı vosvos almamalımıyız olucaktı yukarıya yanlış yazmışım düzelteyim ..
dawsons-creek
Vosdost

Mesaj #10 gönderen dawsons-creek » Prş Tem 14, 2011 6:35 pm

bütün forumlara baktım ve gördüm ki ismi çok da önemli değil. big s, L vs. gördüğünde hoşuna giderse motorunu da iyi bulursam alacağım. brezilya değil isterse avusturalyada üretilsin . artık takılmam bunlara. yoksa alamayacağım bu arabayı...

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir