Vw larda 1302-1303 l-s ve big nedir bize ne ifade eder?

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
srgic
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh -

Vw larda 1302-1303 l-s ve big nedir bize ne ifade eder?

Mesaj #1 gönderen srgic » Pzt Tem 18, 2011 10:24 am

Vw larda 1302-1303 L - S ve BİG nedir bize ne ifade eder? birde diger sorum ALMAN yapımı ile BİREZİLYA yapımı arasında çok büyük bir fark varmıdır . Bu konu hakında bilgi verirseniz çok sevinicem . site uzerinde dolaştım ama bilgi bulamadım birkaç yerede bu soruyu yazdım ama bilgi alamadım . bilgi ve tecrübe yorumlarınıza ihtiyacımız var ..benim gibi yeni vosvos sahibi olacak arkadşlar için faydalı olucak..

blue-chip
Vosdost
Vosvosumun adı: blue-chip

Cvp: Vw larda 1302-1303 l-s ve big nedir bize ne ifade eder?

Mesaj #2 gönderen blue-chip » Pzt Tem 18, 2011 2:48 pm

1302 ve 1303 her ikisi de super beetle. yani yaylı ön düzene sahip.
1302 düz cam, 1303 bombeli cam olur.
l lüks model, s ise 1600cc modeli ifade eder.
her 1303s big değildir.
big olması için kalın direksiyon ve maun göğüs kaplama en ayrıd edici detay.
l modeller genellikle 1300 olur çevrilmedi ise. salyangoz fan, zaman saati vardır.

brezilya modelleri geleneksel dingilli olur genellikle. geç yıllara ait modeller, daha yeni yani ama alman yapımındaki kadar kaliteli ve dayanıklı olmazlar. daha ucuz yan sanayi parçaları vardır.

gerçi tüm bu bilgiler uzun uzun forumda bir yerlerde var ama biraz mola vermiştim işe karaladım ben de normalde yazmayı sevmem olan şeyleri, biraz daha detaylı dolaş bu siteyi ve diğer forumları en iyisi.

kısaca böyle.
---> MURAT YAVUZ <---

yapabileceğini düşünüyorsan, yapabilirsin;
yapamayacağını düşünüyorsan, haklısın!

Resim
srgic
Vosdost

Mesaj #3 gönderen srgic » Pzt Tem 18, 2011 5:30 pm

verdiginiz bilgiler ilac niteliginde oldu benim icin , yazılı olan bir bilgiyi yazmayı sevmeyen biri olarak siz . usanmadan sıkılmadan bilgi paylaştıgınız için çok teşekkür ederim ..demek vosvos araçları kadar kullanıcıları bi okadar saygın . hepsi için kullanılmaz ama isnisnalar kaydeyi bozmaz diyelim . bizde çogu vosvos kullanıcı gibi vosdost oluruz umarım .. ..valla sizin gibi insanlar olunca bu vosvos camiasında büyük çogunlugu yardım sever. insanın gözü kapalı vosvos alası geliyor gercekten ..kaliteli bir camiaya katılıcaz bizlerde... gercekten bunları yalakalık olsun şöyle olsun böyle olsun diye yazmadım, formuda takip ediyorum .çevreyide takip ediyorum . cevre derken şunu kastettim dikkatimi çok çektibu , yolarda nezaman karşılıklı 2 vovos denk gelse ya sellektör yakıyorlar yada kornalara basıp selamlaşıyorlar çok hoşuma gitti bu durum, birde yolda bir vovos kalsa oradan gecen tanımadık bi vosvos yanında duruyor hemen yardımlaşma olayına giriyorlar .. vosvos kullanmak gercekten bir ayrıcalık gibi . bunu alınca dahacok anlayacagıma inanıyorum .. saygı ve sevgilerimle..
mahoni38
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Mesaj #4 gönderen mahoni38 » Pzt Tem 18, 2011 10:45 pm

brezilya düz cam da ön gögüs yok gibi birsey aslında bu bence jetta ile passat arası fark gibi. ama su var artık big in biglik hali kalmadı 1303 L nin lüx lük tarafı kalmadı (ama salyangoz fan ala altın fiyatıa satılıyo ki ucuz çözümlerde var 12v tekne ıstıcısı gibi)
brezilya ile alman arasına bazı noktalarda hiç fark yok gibi iken bazen ucurum var örneğin birezilya yapımı bir arka tampon yedek parça olarak kargodan geldi orjinal tamponu bir elim ile iyice kavramam gerekirken brezilya tamponu iki parmağım ile rahatlıka tutabiliyoruum. acayip ince ve dandik geldiydi o zaman o tampon. bide tüz cam ın tasraımı bana iğrenç geliyo bombe cam daha tatlı daha sempatik.
Başımın belası Vosbusum.
[thumbnail]http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1389.snc4/164113_1711657743868_1010866183_31893363_539618_n.jpg[/thumbnail]
srgic
Vosdost

Mesaj #5 gönderen srgic » Sal Tem 19, 2011 6:52 pm

l ve s e takılmamakmı gerekiyor buna takılmadık diyelim alman yapımı önemli gibi geldi bana ustaları tolaşma fırsatım oldu ustalar derkrn 2 tane .. :) ama fazla bi soru soramadım burası gibi rahat degil tabi , burada otu püsürü soruyoruz sagolsun abilerimiz kahrımızı azcekmiyor :) neyse konuyu dagıtmayayım birezilya yapımı mı alman yapımımı , dedim bana birezilya yapımından uzakdur dediler.. şimdi yazıcam ama birezilya yapımı vosvos sahipleri beni taşlıyacak .. orada bulunurken birtane vosvos geldi balköpügü renginde yanına yaklaştım,, arkasında 1302 s yazıyordu bombe camlı idi orjinalmi degilmineyse oradan biri geldi aracı inceledi sonra bal köpügü rengindeki araç sahibine takas yapmayı düşünürsen üzerine 3-5 farkverir benim vosvosu veririm dedi 80 küsürlü bir model tam duyamadım . ama bakımlı vosdu koyu yeşil di. adam bakarız dedi . oradan yavaşca benim bulundugum tarafa geldi . yaa usta dedi benim arabaya şu arabayı takas istiyor dedi benim arabadan neredyse 10 yaş genç üzerinede biraz fark veriyor aklıma yatar gibi sen ne dersin ustaam dedi . ustada onun gibi 2 vos verse yinede degişme dedi . . Yani alman olması şrt sanki sizler nedersiniz.
blue-chip
Vosdost
Vosvosumun adı: blue-chip

Mesaj #6 gönderen blue-chip » Çrş Tem 20, 2011 11:21 am

bakarsan bağ bakmazsan peynir tenekesi...
incelemeden böyle bir soruya cevap verilmez. ama şunu söyleyebilirim ki bombe 1302 diye birşey yok. o yazıyı bulmuş takmış.
---> MURAT YAVUZ <---

yapabileceğini düşünüyorsan, yapabilirsin;
yapamayacağını düşünüyorsan, haklısın!

Resim

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir