rıfkım ı mahvetmişler yardım lazım

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
arden249
Vosdost
Vosvosumun adı: RıFkI

rıfkım ı mahvetmişler yardım lazım

Mesaj #1 gönderen arden249 » Cmt Ağu 13, 2011 10:48 am

ben 11 aylık askerim aracımı sıfırdan topladım daha binme zevkini alamadan asker olduk.yardım istediğim konular şunlar

1) rıfkı yı su kanalına düşürmüşler ve sonra çalıştıramamışlar kaputu açmışlar ve motorun şanzımana bağlanan kısmında parça kopmuş şanzımana civatalanan kısım varya 3 civata tutuyor şu anda motor düşmemiş.

2) sol arka teker kitlenmiş nedeni nedir? ne yapabilirim?

3) bu sorunları halletsek bile e haliyle 10 aydır çalışmıyor bu araç vurduralım mı yoksa motoru sökip ustaya mı götüreyim.

hayata bağlamak istiyorum aracı...

mahoni38
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Cvp: rıfkım ı mahvetmişler yardım lazım

Mesaj #2 gönderen mahoni38 » Pzr Ağu 14, 2011 2:32 pm

bence su an vurdurmak sakıncalı olabilir sonucta ne olmus ne bitmiş tam bilinmiyo bence bi üstaya götür. ha yok gözden cıkardım diyorssan vurdur dene
Başımın belası Vosbusum.
[thumbnail]http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1389.snc4/164113_1711657743868_1010866183_31893363_539618_n.jpg[/thumbnail]
ysncfc
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TİGER

Mesaj #3 gönderen ysncfc » Pzr Ağu 14, 2011 9:02 pm

Aynı sorunu bende yaşadım ama 1 ay durdu arka teker kitlenme sebebi kapana sıkışmış (el freni çekili olduğu için kapana sıkışmıştır) çalışıyorsa motor aracı yürüt ama gitmez :olmaz: tekrar dene yine gitmez :olmaz: tekrar denediğinde gider ama ardından -pat- diye çıkar korkma kapana açılır ve paslar gider

bence böyle bir dene ben 9 ay kadar motoru yağsız bıraktım sonra yağ koyunca çalıştı korkma :nee: bu motorlar uzun süre çalışmayınca tekrar çalışıyor

ama yanında bir motor ustası olsun ne olur ne olmaz yani uzman gözetiminde çalıştır aracı

kolay gelsin ( bilirim o orda yatım çalışmadığı görmenin duygusunu )
Resim
bu yolların ihtiyar delikanlılarıyız ama ruhumuz ve sürücüleri genç.

BU KAPLAN KADAR YIRTICI VE KIRICI OLABİLİRİM
VOGEN
Vosdost
Vosvosumun adı: CABBAR

Mesaj #4 gönderen VOGEN » Pzt Ağu 15, 2011 1:01 am

arkadaşlar dediklerinde haklı ama el freni konusunda hadi bir kaç kez gidecem diye çabalama kampanalara çekiçle vur daha kolay açılmasını sağlarsın ve aracı mümkünse tek yöne doğru hareket ettirmeye çalışma biraz öne doğru biraz arkaya doğru hareket ettir kolay gelsin çok geçmiş olsun
MİTHAT AYDIN
arden249
Vosdost
Vosvosumun adı: RıFkI

Mesaj #5 gönderen arden249 » Pzr Ağu 21, 2011 9:50 am

çok sağolun arkadaşlar yardımlarınız için

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir