sürtme sesi

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
bato
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: kermit

sürtme sesi

Mesaj #1 gönderen bato » Cum Eyl 30, 2011 7:12 pm

öncelikle merhaba. kermitin sağ arka tekerinden aşırı bir ses geliyor. lastiğin sürttüğü bir yer yok. sürtme seside zaten daha çok metal sürtünmesi gibi. aracı vitese attığımda ses azalıyor, boşa attığımda aşırı sürtünme sesi geliyor. şu anda edirnedeyim ve burda vosvostan anlayan usta yok. her hangi bir ustaya gitmek istemiyorum. sizce sorun ne olabilir ? teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Cvp: sürtme sesi

Mesaj #2 gönderen gürhan » Cum Eyl 30, 2011 9:51 pm

aracı krikoya kaldırıp bakacaksınız. vitesi boşa alacaksınız...bakın bakalım kampanalarmı sürtüyor...teker dönmüyor veya zor dönüyorsa muhtemelen kampanalar sıkıdır.

aracın altına girip kampanaya arkadan bakın..ordaki delikleri kontrol edin..içteki delikler ayar delikleri dıştakiler kampanayı kontrol etmek içindir...kampanalar frene basılı olmadığı vakit, balatalardan ayrı durması lazım.
eğer orda bir sıkıntı yoksa aks bilyasından yada şarhoş bilyadan yapabilir.
yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Mesaj #3 gönderen yavuzss » Cmt Eki 01, 2011 1:17 am

Aks bilyesinden olabilir.
bato
Vosdost

Mesaj #4 gönderen bato » Cmt Eki 08, 2011 11:22 pm

bugün tamir ettirdim. kampananın içindeki keçe biraz yemiş sanırım. 1milim kalınlığında pula benzer bişey koyduk ses kesildi. ancak şimdi başka sorun çıktı. yine aynı tekerden(sağ arka) uğultu gelmeye başladı. frene basınca uğultu kesiliyor. sanki balata bırakmıyormuş gibi anlayamadım.
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör

Mesaj #5 gönderen gürhan » Pzr Eki 09, 2011 9:26 am

bato yazdı:bugün tamir ettirdim. kampananın içindeki keçe biraz yemiş sanırım. 1milim kalınlığında pula benzer bişey koyduk ses kesildi. ancak şimdi başka sorun çıktı. yine aynı tekerden(sağ arka) uğultu gelmeye başladı. frene basınca uğultu kesiliyor. sanki balata bırakmıyormuş gibi anlayamadım.

kampananın içindeki keçe derken, neden bahsediyorsun? oralarda keçeye benzeyen bir şey yokki. 1mm lik pulu aks milinemi koydunuz?
serdarbuğan
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: çilek

Mesaj #6 gönderen serdarbuğan » Pzr Eki 09, 2011 9:55 am

eğer uğultu geliyorsa aks bilyasının değişmesi lazım :kötü: tanesini ben samsunda iki ay önce 40 tl falan almıştım ikisini birden değişmekte fayda var :ok:
Resim
bato
Vosdost

Mesaj #7 gönderen bato » Pzr Eki 09, 2011 8:04 pm

merhaba.keçeye benzer demir bi halka var. arka aks keçeside olabilir emin değilim. onun önüne koyduk 1milim kalınlığında pul gibi bişey koyduk( farklı bir adı vardı ama unuttum). aks bilyasında sorun olduğunu sanmıyorum çünkü ustaya sordum başka görünür sorun var mı diye, o da sadece fren merkezlerinin değişmesi gerektiğini söyledi. sonradan başlayan uğultuyu fren merkezlerine bağlıyorum, sanki balatalar bırakmıyormuş gibi geldi bana. frene basınca ses kesiliyor çünkü(önemli ayrıntı). teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör

Mesaj #8 gönderen gürhan » Pzr Eki 09, 2011 8:52 pm

vosvosu krikoya kaldır, elfrenini indir, vitesi boşa al...tekerleği çevir yada çevirmeye çalış, balata tutuyorsa zaten çeviremezsin...ama teker sıkıntısız dönüyorsa, büyük bir ihtimalle aks bilyasıdır...bir bak bakalım.
bato
Vosdost

Mesaj #9 gönderen bato » Pzt Eki 10, 2011 9:48 pm

tekrar merhaba. bugün ustaya gittim. tekerlek bilyasından geliyormuş ses. değiştirmeye parça hariç 50tl para istedi. yakın bir zamanda yaptırıcam umarım. neyse ustadan çıktım okula gittim, derse girdim çıktım, geldim bizimkinin yanına çalıştırdım devam ettim, kasiste yavaşlamak için frene bastım, inanılmaz bir uğultu geldi ön taraftan. ne olduğu konusunda hiç bir bilgim yok,bir şey daha var araç frene basınca sağa çekmeyede başladı. teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
efemm006
Vosdost
Vosvosumun adı: VosbiCan

Mesaj #10 gönderen efemm006 » Sal Eki 11, 2011 1:17 pm

Sağa çekiyosa fren merkezini, balataları kontrol ettir.Frene basınca uğultu geldiyse muhtemel balatalarında sıkıntı var.
Erdi Hasırcı

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir