Vosvos'ta Branda Kullanan Var Mı Aramızda?

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
immortalerror
Vosdost

Vosvos'ta Branda Kullanan Var Mı Aramızda?

Mesaj #1 gönderen immortalerror » Pzr Eki 09, 2011 5:30 pm

Merhaba arkadaşlar, aracımı birkaç güne alıyorum ama daha almadan hazırlık yapmaya başladım :)
Branda mevzusu takıldı aklıma bu konu da ne dersiniz?

Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Cvp: Vosvos'ta Branda Kullanan Var Mı Aramızda?

Mesaj #2 gönderen gürhan » Pzr Eki 09, 2011 9:06 pm

ben pek kullanana rastlamadım...uzun vadeli kullanmayacaksan, branda nefes alıp vermediği için nemi tutup çürümeye sebep teşkil eder diyorlar.
günübirlik kullanıyor isende, her gün brandayı tak çıkar boyayı mahvedersin diye düşünüyorum.
Ozan İNCE
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: KİNYAS

Mesaj #3 gönderen Ozan İNCE » Sal Eki 11, 2011 8:14 pm

Ben de alıp almamak arasında sürekli gidip geliyorum Gürhan abi.

Sağ kapımda kelebek camının dış dibinde ufak bir çizgi (5mmX20mm) çürüğüm var. Genelde çok görülen bir çürük.
Bu çürük sanki halı hazırda yürüyerek kapı açma kolunun üst tarafından boya çatlattı ve içinden pas akar gibi şu anda.

Tavanda yağmur oluklarının içinde ufak tefek pas görünmeye başladı.

Ve en sıkıntısı sağ sol kapı cam fitillerinden kapıların içine su girip orda kalıyordu. (Tahliye olmuyor; çünkü kapı fitillerini değiştirirken tahliye deliklerine silikon basarak bilerek-bilinçli bir şekilde-hangi akla hizmetse kapatmışlar.)
Ben geçen hafta İzo Sıvı Oto Conta buldum vosdost'larımdan birinde. Cam fitillerinin muhtemel yerlerini özenerek kapattım.
İki gündür yağan yağmurlarda test ettiğim üzere:D sağ kapı su almazken; sol kapı hala dolmakta.
Kapının içi su doluyor ama asla içeri taşmıyor; bunu da anlayamıyorum.

Tüm bu sıkıntılar (kaporta çürükleri+içeri su alma durumu) ışığında branda kullanmak mantıklı mıdır?

Not:
Kinyas ile her sabah işe gidip akşam geri dönüyorum.
Bahsettiğim çürüklere de yine el yordamıyla sıvı sonta yedirip daha fazla ıslanmasını engellemeye çalıştım.
Bu sene de abartı yağış olacakmış gibi geliyor bana nedense; bu yüzden neredeyse hiç çürüğü olmayan vosumun daha kötü olması hususunda endişeliyim...

Saygılar. İyi akşamlar...
There is no plan. That's the plan...
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #4 gönderen gürhan » Sal Eki 11, 2011 9:25 pm

vosvosunuzu rüzgarlı bir yerde bırakıyor iseniz, branda kabul edilebilir gibi geliyor... en azından bir hava sirkülasyonu olur diye düşünüyorum.
ayrıca her gün vosvosunuzu kullanıyorsanız, içi havlı brandalar var..yani içinde ince muflon gibi bir tabaka olanlar...biraz daha pahalıdır ama çizilmeyi önlemiş olursunuz.
su dolan kapının altına eğilip bakarsanız kapatılan delikleri görürsünüz, onları açarsanız suyun birikmesini önlemiş olursunuz.
yağmur yağdığında kapının içine giren suyu kesme imkanınız yok. ön cam hareketli olduğu için fitil aralarından mutlaka içeriye akacaktır.
Blueeagle
Vosdost
Vosvosumun adı: Arthur

Mesaj #5 gönderen Blueeagle » Sal Ara 20, 2011 3:23 pm

Miflonlu branda kullanıyorum. Herhangi bir sorun yok. Özellikle kışın faydalı diye düşünüyorum. Sadece yağmur kar açısından değil kuş pislikleri, çocukların sağını solunu oynaması, aynaların kırılması antenin sökülmesi ve hatta kendisnin yada teybinin çalınmasına bile önleyici tedbir diye düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
carpe diem
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Piraye

Mesaj #6 gönderen carpe diem » Pzr Şub 26, 2012 8:53 pm

Bende kullanıyorum özellikle kış aylarında gerçekten işe yarıyor. Ama 3 yada 4 günde çıkartıp havalandırmakta fayda var. Ben aracımı kışın kullanmadığım için bana çok zor gelmiyor. Tavsiye edebilirim arkadaşlar...
---Turan DEMİRER---

Resim

Uploaded with ImageShack.us

Kimler Geldi Kimler Geçti

06 KP 384 1972 1302
06 FJA 85 1974 1303
06 NT 303 1974 1303S
06 EP 434 1967 1300

Resim
Kullanıcı avatarı
mondiaynali
Vosdost
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #7 gönderen mondiaynali » Pzr Şub 26, 2012 10:31 pm

Gürhan abinin dediği gibi boyaya zarar verebiliyor branda bir kaç kişide oldu bu sorun sıfır arabanın tavanında boyalar soyulmaya başladı kim bilir vosvosta ne olur.
1302 S 1972 - 25 AK 553
1303 1973 - 06 D 3425
1303 L 1974 - 25 NC 728

Murat AYNALI
Erzurum Atatürk Üniversitesi

[email protected]

Bir Sevdadır 1303...

Resim
Blueeagle
Vosdost
Vosvosumun adı: Arthur

Mesaj #8 gönderen Blueeagle » Cum Mar 02, 2012 4:55 pm

Kışın kesinlikle tavsiye ederim. Artıları ile eksilerini yanyana koyunca artıları ağır basar. Tabi kaliteli bir branda olacak. Ancak araç sıfır boyalıysa 6 ay süre ile kesinlikle kullanılmaması öneriliyor.
serdarbuğan
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: çilek

Mesaj #9 gönderen serdarbuğan » Pzr Mar 04, 2012 12:56 pm

brandayı bende bu sene kullanmaya başladım işyerim yürüme mesafesinde olduğu için haxfata içi vosumu kullanmıyorum malum bu sene kış bayağı bir ağır geçiyor sürekli kar altındayız kar suyunu yemesinden iyidir diye düşünüyorum ama arkadaşların dediği gibi sürekli kullanılan bir araçsa tak çıkar tak çıkar zor olur :)
Resim
zehra dönmez
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +

Mesaj #10 gönderen zehra dönmez » Prş Ağu 18, 2016 2:52 pm

merhaba bizde yeni vosvos aldık.Resmen bebeğim gibi açık mavi renkli çok sakınıyorum ama aldığımızdan beri üzerine oturup fotoğraf çekilenler var ... üzerine oturulmadan çekinilmiyor sanki!sürekli ilgi odağı olması beni çok rahatsız ediyor. branda yı yazın önermeyenler var ne yapmalıyım sizce ? kış içinde faydalı olacak branda fakat aracı nemlendrip çürümeye yol açarmı çünkü tavanda boyasının çatlak olduğu yerler var.branda için önereceğiniz marka ve model var mı ?

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir