yepyeni bi vosvos için?

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Cvp: yepyeni bi vosvos için?

Mesaj #11 gönderen subutay2006 » Prş Kas 24, 2011 2:30 pm

vosvosla şehirden şehire koşan yolculuk yapanlar vardır ama şunu da akıllardan uzak etmemek lazım ki 40 lı yaşlarda olan bu ufaklık ister istemez bazı arızalar çıkaracaktır gaz teli kopar debriaj teli kopar bunun gibi şeyler olacaktır ufak tefek. arızalarından da biraz anlamak anlamaya çalışmak fena olmaz motor konusunda 5 aydır biniyorum yapılması gerekli bakımlar haricinde bi sıkıntı verdiğnii hatırlamıyorum ama biraz da şans işi sanırım bu işler.

It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
Kullanıcı avatarı
suvos
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: totoş

Mesaj #12 gönderen suvos » Prş Kas 24, 2011 11:18 pm

üstünü kesme ama kesilmişi var neden hayallerini yıkarsınki al bir cabrio keyfine bak :gazla:
mahoni38
Vosdost

Mesaj #13 gönderen mahoni38 » Cum Kas 25, 2011 9:22 pm

mstfa51 yazdı:çocukluktan beri aklımda alacağım tek araba vosvos. sadece bir yıl sonra hayallerime kavuşacam. lakin bi kaç vosvos sahıbıyle görüştüm. alma başına bela etme dediler. motor konusunda çok arıza çıkar her ay masraf peşinde koşarsın dediler. ama bu bi vosaşk olduğundan almamak için bi engel değil. siz değerli arkadaşlarım bu konuda bana yardımcı olursa sevinirim. örn motor gerçekten bütün vos ta kötü mü ben bu arabayla bi şehirlerarası yolculuk yapamazmıyım. saygılar...

sen o soranlara 2 sey sor
1- arabanızı kaça aldınız.
2- Arabanızın mekaniğine ne kadar harcadınız?

ya akıl var mantık var. eğer öyle zırt bırt arızaya giden bir araç olsa bunlar 35 yaşına basarmıydılar? üstelik ortalıkta bir iki tane değil bir sürü var.
ingilizler bu arabaya armor shield (kursun geçirmez diye cevirebilliriz zırh demek aslında da neyse) kısaca ingilzicelr bu araba için kuırsun geçirmez derler sağlamlığını anlatmak için yapılan bi rbenzetme tabi.

Sana soru 6.000 tl alabileceğim arıza cıkarmayacak araç var mı?
sana soru. komple sıfır motor sıfır sanzıman sıfır ön takım sıfır amtisör sıfırlanmıs elektrik sistemi komple elden geçmiş cürükden arındırılmıs astarlanmıs boyanmıs bir araç alsan(öyle bi yapsan diyelim)
yani su an bir sıfır araba ne kadar 30.000 tl 30.000 tl vosvosa harcasan üstünde br tek eski şey bırakmasan hatta platinle vs uğraşmamak için en kalitesinden elektronik ateşleme kiti alsan. bu ara ba sanayiye gider mi?
4000 5000 tl lik araba alıp ya ayda bi sanayiye gidiyorum diyen kurduğu cümledeki mantık hatasını görmüyor mu.

ayrıca motoru gayet sağlamdır kullanıcılar hatalı. Kullanıcı var 300.000 km boyunca motora anahtar değdirmiyor (bizim vw ler) kullanıcı var sıfır yaptırdığı motoru 1 ayda yakıp getiriyor (muhterem arkadas kayış kopmus sarj lambası yanmıs da durum la noluyo dememiş soğutma gidince motor yanar bujiler bile erimiş motora yapışmıs)

Kardes bu araba hava soğutmalı yani blok un yapıldığı madde celik veya ultra sert bi alaşım ddğeil. kolay soğuması için nispeten yumusak alumilyum benzeri bir maddeden yapılmıstır. sen bunu faça sahin gibi kullanırsan yok ara gaz vereyim yok tam gaz gideyim dersen kut kut vurdurursan ayağını debriyajdan hızlı cekip. bu araba nasıl dayansın. sahinler bile bu adamların elinde sanayinden kurtulamıyor.

geçen vw bayi bir otomobil servisine gittim (yeni modellere bakan) içerde hep caddy yeni transporter vs var. sordum bi caddy nasıl neden cok var sorun genel ne dedim genelde turbo abi dedi cocuk. bir iki sey daha sordu. bu gun berberde konusurken berber de turbosu giddi caddy nin dedi. kaç km de gitti dedim 400.000 km de gitti yaw dedi. 2004 caddy miyş benim gördüklerim 2009 2008 di. yani 400 bin de tubro yiyen de var 2 yılda tubro yiyen de var. simdi caddy alma kardeşim sanayinden cıkamazsın mı diyelim.

AYRICA VW BEETLE KONUSUNDA EN GENEL DOĞRU ŞU ÇEVRENİZDEN DUYDUKLARINIZN %99 YANLIŞ BİLGİ. CÜNKİ TÜRK HALKININ BİLGİSİ OLMASA DA FİKRİ KESİN VARDIR.

ayrıca tavan açılır olmasının bir kaç yolu var
1- sunroof
2- sunroof ama ragtop. webosta firmasının hollandia 300 (veya 400 dü galiba) modeli elektrikli acılır tavanı var. muazzamn birşey sahibinden.com ca 950 tl var. google a siz webosta hollandia 300 yazın olmadı 400 yazın bakın. cabirodan güzel.
Resim

Ayrıca konuyu açan muhterem arkadas ses sistemi vs demişin de ses sitemi var 2.bin tl ses sistemi var 100 tl. simdi biz sana ne diyelim. cok yuvarlak ortaya karısık bir soru sormusun ayrıca başlık ta yepyeni bir vos vos için? yani sorunun tam anlatmıyor. eğer daha açıklayıcı yazsan daha kolay cevap verilir.

Ben sunu bilirim Allah kısmet etmesin ama 15 günümün 7 sini sanayide geçireceksin deseler yine old vw alırım arkadas. kolumu camdan cıkarıp rolantıde gezerken egsozdan cıkan tır tır tır sesi yeter. 6 bin tl lik arabadan bu kadar zevk ve cevreden ilgi alıyorsan o sana yeter.

vosvos ucuz bir araç değil pahalı bir tutkudur.

geçen KaferS abi altına yatmaktan üstüne binemiyporuz demişti. bazen kullanıcısı siniri taşar benzin döküp yakası da gelir ama büyüklerimizin yaptığı bu düşünceli ve muzazzam benzin zamları ile bizi bunu yapmaktan alıkoymus araçlarımızı korumuştur. Sağolsunlar.
En son mahoni38 tarafından Cum Kas 25, 2011 9:29 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Başımın belası Vosbusum.
[thumbnail]http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1389.snc4/164113_1711657743868_1010866183_31893363_539618_n.jpg[/thumbnail]
mahoni38
Vosdost

Mesaj #14 gönderen mahoni38 » Cum Kas 25, 2011 9:33 pm

suvos yazdı:üstünü kesme ama kesilmişi var neden hayallerini yıkarsınki al bir cabrio keyfine bak :gazla:

kesilmişi varde orjinal cabrio olmadıktan sonra ha kesimişin ha kesili almısın. Orj. cabrio yu da kim kaybetmiş biz bulalım. gecen 1 tane vardı 49.000 bin cik istiyordu. :) sahsen ben o kadar vw ye para ayırdığım gün planim su burdan bi vw ile almaynaya gidip kupa değiştirip toplatıp geri gelmek. hesapladım daha ucuza geliyor :)
hatta toplatma benim zmaanım yo diyorsan kupayı tak aksesuarları tak (janttır ön göğüstür şapkadır direksiyondur vs) gel tc de toplat yine kardasın.

bi de satılan bi kesme cabri ya ne kadar güvenebilirsin ki? eğer taban güzel güçlendirilmedi ise esnemeden araç zaten ölmüştür sana al kollarnda ölsün diye bir vw vermişlerdir. ben bu güne kadar forumlarda kesilipde o olmus denilen bi vw gördüm o da orjinal kabroya göre güzel bir işçilik ile kesilmişti. o da her zaman denk gelmez. biz kimseye cabrio almayın demiyoruz ama aldığınızda sonra bela olup vw sövecekseniz bunu bilerek alınd iyorum. sonra bırak ya ben aldım vosvos bi b-k a benzemiyor "Hastasi" olman gerek onlarda zaten sanayinden cıkamıyor der bi kötü vw 100 kişinin vw sevgsini öldürür. ellerim ağrıdı yav bileklerim tutuldu ben eve gidiyorum hadin olay öyleyken böyle.
En son mahoni38 tarafından Cum Kas 25, 2011 9:36 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Başımın belası Vosbusum.
[thumbnail]http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1389.snc4/164113_1711657743868_1010866183_31893363_539618_n.jpg[/thumbnail]
bymussa
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +

Mesaj #15 gönderen bymussa » Cmt Kas 26, 2011 4:40 pm

sayın ve muhterem arkadaşım mahoni38... öncelikle verdiğin kıymetli ve güzel bilgiler için eyvallah. lakin benım sormak istediğim, bu işin içinde olup bu işten siz tecrübeli üyelerimize yaklaşık 10.000 tl bütçe ile neler yapabileceğim. bunun içinde üstünü açma ve bi vosta olması gereknlerdi. ha kimisi üstünü açma sarsıntı olur su geçirir bi halta benzemez diyor kimisi de ustasını bulursan manyak bi modifiye olur diyor. bunlar zaten bilindik şeyler. ..
En son bymussa tarafından Pzt Kas 28, 2011 10:44 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
şamkuteytsa
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Haspağa

Mesaj #16 gönderen şamkuteytsa » Cmt Kas 26, 2011 8:35 pm

yok artık lebron james. o nası laf öyle? konu saçma yerlere gidiyor.
"...olursanız belki Haspağa'yı bile görebilirsiniz..."
Afor
Vosdost

Mesaj #17 gönderen Afor » Pzr Kas 27, 2011 8:45 pm

yönetimden konuya müdahale modcularada bol para ihsan eyle ya Rabbim:) ya herkes ister vosunun dikkat çekmesini biraz caka satmayı filan ama günümüz türkiye şartları (gümrük vergileri,kargo ücretleri,usta yokluğu/olan ustanında araba kadar para istemesi) buna fazla müsaade etmiyor. eğri oturup doğru konuşursak bir çok modlu vw ya bozulmuş yada saçma salak bi model olmuş vosluktan çıkmıştır. açıkca söylemeliyim şuan 1999 ford focus kullanıyorum her sanayiye gittiğimde 400-500 yıllık bakımda da 1000 tl vermeye içim acımıyor. bastığım zaman gidiyor motor çok diri (4.vites 170km/h polis kayıtlarına göre) üstelik orjinal. ama orjinal yada orjinaline sağdık kalınarak yapılmış pre bulunsa 10-15 değil 20bin tl bile verilir.

vw nin sanayiden çıkmaması konusunda da vos vardır adam taşır, vos vardır eşek taşır. sen aracına eşek muamelesi yaparsan eşek gibide sanayide sabahlar yok motor yandı filan uğraşırsın. vesselam:)
06 ABA 86 1999 Focus:(
fırat984
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: NACİYE

Mesaj #18 gönderen fırat984 » Pzr Kas 27, 2011 9:48 pm

ARKADASIM bence sen oncelıkle kendi begenıne gore butcene gore bır vos al ondan sonra dıledıgın gıbı zevkıne gore burda arkadaslarda yardımcı olurlar.yapıcakların dogrultusunda ama ortada hıcbirşey yokken kendinizi yormayın bosu bosuna...
Afor
Vosdost

Mesaj #19 gönderen Afor » Pzt Kas 28, 2011 7:34 pm

fırat984 yazdı:ARKADASIM bence sen oncelıkle kendi begenıne gore butcene gore bır vos al ondan sonra dıledıgın gıbı zevkıne gore burda arkadaslarda yardımcı olurlar.yapıcakların dogrultusunda ama ortada hıcbirşey yokken kendinizi yormayın bosu bosuna...

çok iyi demişsin üstadım. arkadaş alsın vosu yardım istesin seve seve :ok:
06 ABA 86 1999 Focus:(
Kullanıcı avatarı
kadircan
Vosdost

Mesaj #20 gönderen kadircan » Cmt Ara 03, 2011 1:04 am

vosvosun üstünü kesmeyin yeter,

vosvosun üstünü kestiğinizde aracın önünü ve arkasını ney bir arada tutacak,onu bir araştırın,motor konusunuda vosvosunuzu alınca halledersiniz orası çok kolay

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir