Hava filtresinden monifolta giden hortum.

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
toprak_55
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Kaplumbabi

Hava filtresinden monifolta giden hortum.

Mesaj #1 gönderen toprak_55 » Pzt Ara 26, 2011 2:05 pm

Aşağıdaki fotoğraftada göreceğiniz gibi haba filtresinden manifolta fiden 1 numaralı hortum takılı iken araç çalışmıyor stop ediyor. Hava filtresindeki 1 ve 2 numaralı hortumları direk birbirine bağladığımda da durum aynı. 1 numaralı hortumu hiçbir yere takmadığımda çalışıyor fakat hava çektiği için sanırım fazla havadan dolayı motor keyifli çalışmıyor. Gaz yemiyor. 2 viteste ufak bi rampada problem çikariyor. Bana nasıl yardımcı olabilirsiniz. Teşekkürler.

[img=http://img515.imageshack.us/img515/7629/motor1j.th.jpg][/img]
url=http://img515.imageshack.us/img515/7629/motor1j.jpg
En son toprak_55 tarafından Pzt Ara 26, 2011 11:59 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 6 kere düzenlendi.

Herkes zengin doğamaz, Herkes zengin olamaz, Herkes zengin ölemez...
toprak_55
Vosdost

Cvp: Hava filtresinden monifolta giden hortum.

Mesaj #2 gönderen toprak_55 » Pzt Ara 26, 2011 2:08 pm

Aşağıdaki fotoğraftada göreceğiniz gibi hava filtresinden manifolta fiden 1 numaralı hortum takılı iken araç çalışmıyor stop ediyor. Hava filtresindeki 1 ve 2 numaralı hortumları direk birbirine bağladığımda da durum aynı. 1 numaralı hortumu hiçbir yere takmadığımda çalışıyor fakat hava çektiği için sanırım fazla havadan dolayı motor keyifli çalışmıyor. Bu hortumdan çekilen hava ile yakit oranı uygun olmadigini düşünüyorum çonkü aynı zamanda hava filtresinden de hava çekiyor fakat bu hortumun ucunu tıkadigimda stop etmesi sanki hava filtresinden hava geçmiyor anlamına da geliyor ysa kağit filtre yeni aldım. Gaz yemiyor. 2 viteste ufak bi rampada problem çikariyor. Bana nasıl yardımcı olabilirsiniz. Teşekkürler.
[img=http://img515.imageshack.us/img515/7629/motor1j.th.jpg]
En son toprak_55 tarafından Pzt Ara 26, 2011 11:51 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
hunterakon
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Maviş

Mesaj #3 gönderen hunterakon » Pzt Ara 26, 2011 2:51 pm

1. resimleri göremedim
2. benim aracımda hava filitresinden hiç bir yere hortum gitmiyor karbüratör üzerinde 2 tane körtapalastik ile kapatılmış yerler var aracımın gidişinde fln anormallik yok bildiğin jetvosvos :) ama bilinmeyen bir sebebten dolayı özellikle 0 ve aldıntaki sıcaklıklarda zor çalışma (lpg) problemi var normal bir havada 6 7 derecede hiç bir problemim yok sen fazla havadan dolayı böyle oluyor diyince bende bir ampül yandı acaba o delikler kapalı olmasaydı sabahları daha iyimi çalışcak acaba diye enteresan :)
Resim
serdarbuğan
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: çilek

Mesaj #4 gönderen serdarbuğan » Pzt Ara 26, 2011 11:04 pm

hava filtresinin üstündeki iki adet ince boru şeklindeki kablodan bahsediyorsun sanırım manifolttan sıcak hava çekip karbüratöre yollamak için kullanılıyorlar sanırım bende yıllardır takılı bir vaziyetteler sökünce motorun çalışmasına nasıl bir etkisi oluyor açıkçası denemedim ama senin sorunun karbüratörden kaynaklanıyor sanırım :) daha önceden yağlı tip filtre mi kullanıyordun?kağıt filtreye geçtikten sonramı bu problemi yaşamaya başladın? tam emin olmamakla birlikte filtre tipini değiştirdiğin için karbüratör ayarlarının yeniden yapılması gerekebilir :) toprak buarada merak ettim vosu samsunda hangi ustaya götürüyorsun? :)
Resim
toprak_55
Vosdost

Mesaj #5 gönderen toprak_55 » Sal Ara 27, 2011 10:04 am

Serdar Bey merhaba.
Daha öncede yine aynı filtre vardı. Kendi imkanlarımızla Ümit'in orda işlerimizi yapıyoruz.
serdarbuğan
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: çilek

Mesaj #6 gönderen serdarbuğan » Sal Ara 27, 2011 9:45 pm

ümite selam o zaman :) uzun zaman oldu görüşmeyeli :)
Resim
Kullanıcı avatarı
efemm006
Vosdost
Vosvosumun adı: VosbiCan

Mesaj #7 gönderen efemm006 » Prş Ara 29, 2011 8:45 am

hunterakon yazdı:1. resimleri göremedim
2. benim aracımda hava filitresinden hiç bir yere hortum gitmiyor karbüratör üzerinde 2 tane körtapalastik ile kapatılmış yerler var aracımın gidişinde fln anormallik yok bildiğin jetvosvos :) ama bilinmeyen bir sebebten dolayı özellikle 0 ve aldıntaki sıcaklıklarda zor çalışma (lpg) problemi var normal bir havada 6 7 derecede hiç bir problemim yok sen fazla havadan dolayı böyle oluyor diyince bende bir ampül yandı acaba o delikler kapalı olmasaydı sabahları daha iyimi çalışcak acaba diye enteresan :)

Soğukta çalıştıramamanın sorunu jigledir.Eğer sabitlemediysen zor çalışır.
Erdi Hasırcı

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir