şarj lambası yanıp sönüyor

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
mericdurna
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Abbas

Cvp: şarj lambası yanıp sönüyor

Mesaj #11 gönderen mericdurna » Pzt Mar 19, 2012 6:47 pm

duz zeminde gece boyu bekledikten sonra baktim yaga. Sorunu da buldum. Aks kecesiydi galiba adi, o patlak, ordan kaciriyo yagi. Arabanin bekledigi yeri de kontrol ettim, tam oraya yag damlamis. Sarj isigi da yaniyo hala ama bakmadim ona. Yag ekleyip devam ettim. Bu keceyi degistirmek kaca patlar ki? Ne kadara yaptirabilirim?

Yolcudur Abbas, bağlasan durmaz :)
Kullanıcı avatarı
mericdurna
Vosdost

Mesaj #12 gönderen mericdurna » Pzt Mar 19, 2012 10:20 pm

şarj lambasının yanıp sönmesi, yağ ekleyip biraz ilerledikten sonra kesildi :) sanırım tek sorun yağ kaçırması. keçeyi değiştirmek ne kadar tutar ki? daha önce değiştiren var mı?
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #13 gönderen gürhan » Sal Mar 20, 2012 5:06 pm

mericdurna yazdı:şarj lambasının yanıp sönmesi, yağ ekleyip biraz ilerledikten sonra kesildi :) sanırım tek sorun yağ kaçırması. keçeyi değiştirmek ne kadar tutar ki? daha önce değiştiren var mı?

Meriç sağ taraftaki lamba oıl yani yağ...sol taraftaki lamba (G) generatör...yani şarj...lambaları karıştırma ..şarj etmiyor diye düşünürken motoru kucaklayabilirsin...keçe değiştirmek için motor inecek ve ak kara o zaman belli olacak.
Kullanıcı avatarı
mericdurna
Vosdost

Mesaj #14 gönderen mericdurna » Sal Mar 20, 2012 11:16 pm

biliyorum abi lambaları. şarj lambasının yanıp söndüğünü gördüm önce, sonra yağını kontrol ettim ve yağ eksilttiğini fark ettim. bugün gün içerisinde kullandım ve ara ara yağı kontrol ettim. belirgin bi eksilme yoktu. şarj lambasının da yanıp sönmesi kesildi. uygun bi ara baktırıcam yağ kaçırmasına. çok teşekkürler yardımlarınız için :)
izustun
Vosdost
Vosvosumun adı: Semoş

Mesaj #15 gönderen izustun » Sal Mar 20, 2012 11:41 pm

Benim bildiğim soldaki lamba ile sağdaki arasında hiçbir bağlantı yok.soldaki G yanıyorsa öncelikle rölantin düzgünmü aklıma bu geliyor.giderken yanmıyor diyorsun çünkü.bende mesela motor soğukken rölanti düzensiz çalışıyor o yüzden ilk 1dk falan rölantide gaza basmazsam G lambası göz kırpıyor hafifçe.bunu yapıyorsa sorun yok pek.ama sıcakken ve rölantin düzgünken yapıyorsa elektrik sistemine baktırman gerekebilir.yağ içinde yağ yakmanın belirtisi mavi duman diye biliyorum yoğun olarak mavi duman atmıyorsa özelliklede gaza bastığında ciddi miktarda yağ yaktığını sanmam dediğin gibi kaçaktır o zaman.aks keçesi ise pek sorun olacağını sanmam geçen sene bende yeniledim
Resim

(o\_!_/o)
Kullanıcı avatarı
mericdurna
Vosdost

Mesaj #16 gönderen mericdurna » Çrş Mar 21, 2012 9:32 am

sanirim dedigin gibi sogukken rolanti duzensiz, ondan oluyo :) bi sorun kalmadi simdilik. Cok tesekkurler
şamkuteytsa
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Haspağa

Mesaj #17 gönderen şamkuteytsa » Çrş Mar 21, 2012 3:33 pm

soğukken rölanti düzensiz olur ama tekleme yapıyorsa ayarlara baktırmakta ytarar var. aklınızda olsun.
"...olursanız belki Haspağa'yı bile görebilirsiniz..."
Kullanıcı avatarı
mericdurna
Vosdost

Mesaj #18 gönderen mericdurna » Çrş Mar 21, 2012 3:45 pm

tekleme yapmıyor, bi sorun yok şimdilik :) çok teşekkürler
Kullanıcı avatarı
mondiaynali
Vosdost
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #19 gönderen mondiaynali » Pzr Mar 25, 2012 6:02 pm

Şarj lambasının yanıp sönmesi konjektörden dolayı oluyor arka koltuğun altında olması lazım eğer oynanmamışsa yeri ile 10-15 liralık bir sorun fakat değiştirdikten sonra aküyü ölçtürün kablo uçlarını yanlış takabiliyorlar aküden olursunuz.
En son mondiaynali tarafından Pzr Mar 25, 2012 6:04 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
1302 S 1972 - 25 AK 553
1303 1973 - 06 D 3425
1303 L 1974 - 25 NC 728

Murat AYNALI
Erzurum Atatürk Üniversitesi

[email protected]

Bir Sevdadır 1303...

Resim

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir