muayeneden kaldık :(

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
izustun
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Semoş

muayeneden kaldık :(

Mesaj #1 gönderen izustun » Cum Haz 22, 2012 2:08 pm

arkadaşlar bugün muayene yaptırmaya dudullu'ya gittim.uzun bir beklemenin ardından muayeneden kaldık.ama başka bazı sorunlar var.birkere aracı muayene eden teknisyenler çok duyarsız ve kaba.muayene alanına girerken fren testine sokuyorlar adam vosvosumu aldı fren testine sokmak için 7-8 kere denedi ve kaldıramadı.vitesi geçiremedi.her denemesinde olur olmaz vites koluyla oynayıp garrççç guurrrççç ettirdi.bunuda geçtim ben bu esnada adamın yarım metre yanındayım baktım kaldıramıyor garç gurç ettiriyor ver ben kaldırayım dedim adam duymasına rağmen dönüp vevap bile vermedi.
ağır kusurlar şunlar
ön fren hortumları
arka frenin farkı %46 çıktı
rot-itme kolları hasarlı
arka fren lambasının teki yanmıyor (daha dün açıp kontrol etmiştim)
ve
karoseri taşıyıcı parçada çatlak var (ön sol)
sonuncusu hariç diğer hepsi şuan yapılıyor fakat kadıköydeki remzi ustaya gittik yazanları gösterdik aradı aradı birşey bulamadı.öyle birşey yok bu arabada ne saçma şeyler yazıyorlar dedi.
teknisyenin söylediği solda çatlak var sağdada varmıs ama macunlanmış soluda macunlat.sanki macun taşıyacak arabayı.yerini göstermekten aciz daha.
sen gözün gibi bakıyorsun elin adamı geliyor garç gurç şanzımanın içine ediyor birde yüzsüz yüzsüz seni duymamazlıktan geliyor.
klasik arabaların sürüşü modern arabalara benzemez herbirinin kendince püf noktaları vardır.bence tuvtürk personelinin benim aracımı sürmeye yetkisi olmamalı.
elimdeki kağıtta teknisyenin adı ve no'su var.muayeneden geçer geçmez bir şikayet mail'i atacağım teknisyen hakkında ayrıca vosvoslarımızın ve diğer klasik arabaların teknisyen tarafından kullanılmaması içinde öneride bulunacağım.

Resim

(o\_!_/o)
Kullanıcı avatarı
ismiil
Vosdost
Vosvosumun adı: ' EGE ' yeni vos 'portakal'

Cvp: muayeneden kaldık :(

Mesaj #2 gönderen ismiil » Cum Haz 22, 2012 4:07 pm

geçmiş olsun benim muayene de yaklaşıyor ağustos ayında

benim yanımda vosvosu hor kullanan olursa hemen arabadan dışarı atarım şahsen
İsmail ŞAHİN
Hac ve Umre Sorumlusu
Bakanlıklar/ANKARA
Telefon: +90 (312) 419 44 04
Fax : +90 (312) 419 44 06
[email protected]
Uygar Turizm
Uygar Hac ve Umre
İnterRail Bileti
Yurtdışı Eğitim
Kullanıcı avatarı
mericdurna
Vosdost
Vosvosumun adı: Abbas

Mesaj #3 gönderen mericdurna » Cum Haz 22, 2012 5:10 pm

bence belli bi yaşın üstündeki araçların muayenesi diğer araçlardan ayrı yapılmalı. kullanan personelin de hiç mi vicdanı yok acaba, oraya bi tofaş götürmüyosun sonuçta. biraz dikkat etmesi gerekir. eski araçları kullanacak özel bi personel olmalı bence. öyle eline geçen yapmamalı testi. bu işten anlayan birisi olmalı. hepimiz mail atalım tüvtürke.
Yolcudur Abbas, bağlasan durmaz :)
uqur91
Vosdost
Vosvosumun adı: SU

Mesaj #4 gönderen uqur91 » Cum Haz 22, 2012 8:29 pm

mericdurna yazdı:bence belli bi yaşın üstündeki araçların muayenesi diğer araçlardan ayrı yapılmalı. kullanan personelin de hiç mi vicdanı yok acaba, oraya bi tofaş götürmüyosun sonuçta. biraz dikkat etmesi gerekir. eski araçları kullanacak özel bi personel olmalı bence. öyle eline geçen yapmamalı testi. bu işten anlayan birisi olmalı. hepimiz mail atalım tüvtürke.

Aynen. Hepbirlikte mail/fax ne gerekiyorsa yapalım. :ok:

Geçmiş olsun İz. Sıkma canını kusurları kafadan sallıyo kimi manyaklar.
Resim
izustun
Vosdost

Mesaj #5 gönderen izustun » Cum Haz 22, 2012 10:36 pm

ne var ne yok yaptirdim bugun.catlak dedigi yeride bulduk sonunda gulduk resmen teknisyene.semos elde avucta ne varsa yedi bu arada ama cani sagolsun.sonucta kendi vosvosumuza yaptikta asil sinirimi bozan teknisyenin tavri.sizinde basiniza boyle bir durum gelirse sizde sessiz kalmayin arkadaslar.ben muayeneden gecer gecmez hem sikayet mail'i atacagim hemde telefonla arayacagim.teknikerin ismide kagidin uzerinde yaziyor zaten ozellikle isimde belirtecegim.adami isindenmi edeceksin diyen olabilir ama bende kendimin bile binmeye kiyamadigim vosvosumu elalemin elinde hirpalattiracak degilim.herkes haddini bilmeli.ben oraya muayene icin para veren tarafim,araba benim ama adam kral.eline dustunya birkere bezdirecek seni.kucuk ve kompleksli insan psikolojisi maalesef.
Resim

(o\_!_/o)
izustun
Vosdost

Mesaj #6 gönderen izustun » Cmt Haz 23, 2012 9:23 am

Arkadaslar sormak istedigim birsey daha var.burasi benim icin onemli.kagitta yazan agir kusurlarin hepsini yaptirdim.ancak tekrar gittigimde baska agir kusurlar cikartip tekrar birakma sanslari olurmu acaba?mantiken ne kadar agir kusur varsa yazmalari lazimki bende one gore yaptirayim.ama burasi turkiye gidince buda varmis demelerinden korkuyorum
Resim

(o\_!_/o)
Kullanıcı avatarı
mericdurna
Vosdost
Vosvosumun adı: Abbas

Mesaj #7 gönderen mericdurna » Cmt Haz 23, 2012 10:07 am

arabaya bakan personel özensiz iş çıkarttıysa başka bir personelin yeni kusur çıkartması muhtemel. olmayacak şey değil. mantıken hepsinin yazılması lazım ama belli olmaz. dediğin gibi, burası türkiye...
Yolcudur Abbas, bağlasan durmaz :)
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #8 gönderen gürhan » Cmt Haz 23, 2012 10:55 am

dudullu tuvtürkte yetkili müdürde bir vosvosçudur...uğur ağabeyimiz...mümkün olduğunca yardımcı olur, sahibiyle muhabbet eder...belki izinde filandı...bende orada yaptırmıştım muayenemi hiç bir sıkıntı yaşamamış hatta personelce övgü almıştım...
Aksilikler olur, sağlık olsun...Stres yok...
izustun
Vosdost

Mesaj #9 gönderen izustun » Cmt Haz 23, 2012 11:36 am

gurhan abi soylemeyi unuttum ugur beyle tanistik.ben vosvosu beklerken kablumbaganin sahibi kim diye geldi muhabbet ettik.kendiside suan T2 almayi dusunuyormus.
sikintim ugur beyden degil.vosvosumu kontrol eden teknisyenden kaynakli.
Resim

(o\_!_/o)
şamkuteytsa
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Haspağa

Mesaj #10 gönderen şamkuteytsa » Cmt Haz 23, 2012 2:30 pm

aynı personeli bul gittiğinde önce madem. eksikleri giderdim al gardaş dersin. geçmiş olsun. kolay gelsn
"...olursanız belki Haspağa'yı bile görebilirsiniz..."

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir