Vosvos marş problemi

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
clashasan
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +

Vosvos marş problemi

Mesaj #1 gönderen clashasan » Prş Kas 08, 2012 9:54 am

Merhaba arkadaşlar iki hafta önce 74 vosvosumla dolaştım sonra bir markete girip cıktım fakat kontağı çevirdiğimde hiç marş basmadı uğrastım olmadı sonra çalıştı tekrer stop edip denedim çalıştı dün akşam araçla eve geldim stop ettim tekrar çalıştırmmam gerekti tekrar marş basmadı denedim olmadı bende araç soğuduktan sonra deneyim dedim fakat yine marş basmadı ne yapmam gerekiyor bilgilerinize ihtiyacım var bugün işe otobüsle gelmek zorunda kaldım .

Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Cvp: Vosvos marş problemi

Mesaj #2 gönderen gürhan » Prş Kas 08, 2012 5:22 pm

meksefe kesmiş olabilir. marş döner fakat çalışmaz. distirbütör kapağının içi buğu yada nem yaptığı zaman çalışmaz...kapağın içini kağıt mendille güzelce temizle...olmadı meksefe al...8-10 lira bir şeydir..onu değiştir...yalnız kabloları çıkarırken neyi nerden nasıl çıkardığına dikkat et.
Kullanıcı avatarı
alnico
Vosdost
Vosvosumun adı: MAVİŞ

Mesaj #3 gönderen alnico » Prş Kas 08, 2012 9:49 pm

hava değişiminden dispiritör içi nem yapmış olabilir şase almıyor olabilir zamanla buji kablosu akım değerini kayberiyor tam randımanlı çalışmayınca bu sorun bir felaket haline gelebiliyor meskefe platin kablo değiştirmekde yarar var...
clashasan
Vosdost

Mesaj #4 gönderen clashasan » Prş Kas 08, 2012 10:27 pm

arkadaşlar kontağı çevirdişimde marş motorunda tık yok marş motoruna bağlı sigorta gibi birşey varmı?
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: TUHSİ

Cvp: Cvp: Vosvos marş problemi

Mesaj #5 gönderen gürhan » Prş Kas 08, 2012 11:27 pm

clashasan yazdı:arkadaşlar kontağı çevirdişimde marş motorunda tık yok marş motoruna bağlı sigorta gibi birşey varmı?

aküyü bitirmedi isen, kontağı açtığında farların filan yanıyor ise, marş motorunun arkasında onun fişi vardır..muhtemelen o çıkmış olabilir...Motorun sağ arka tarafında...altına yatıp yukarı bakarsan marş motorunu görürsün...silindir konserve kutusu gibi bir şey.
serdarbuğan
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: çilek

Mesaj #6 gönderen serdarbuğan » Cum Kas 09, 2012 10:34 pm

bende kontaktan marş motoruna giden kablo üzerinde bir röle gibi birşey takılı geçen sene bendede benzer bir problem olmuştu aküm sağlam olduğu halde kontaktan marş motoruna elektrik gitmiyordu ustam arka koltuğun altındaki bahsettiğim röleyi değiştirdi bütün sorun çözüldü belki senin sorunun da böyle birşeydir :ok:
Resim
uqur91
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: SU

Cvp: Cvp: Vosvos marş problemi

Mesaj #7 gönderen uqur91 » Cmt Kas 10, 2012 3:55 am

clashasan yazdı:arkadaşlar kontağı çevirdişimde marş motorunda tık yok marş motoruna bağlı sigorta gibi birşey varmı?

Uzun zamandır başıma gelmedi ama ara sıra bende de böyle oluyordu. Ustaya söyledim, anahtarı dibinden tutup bastırarak çevir böyle olursa dedi. Anahtar girişinde temassızlık olabilir belki. Araba çalışırken anahtarı çıkarınca çalışmaya devam ediyor mu?
Resim
clashasan
Vosdost

Mesaj #8 gönderen clashasan » Cmt Kas 10, 2012 11:49 am

Yarin pazar koltuğun altındaki rolelere bakacağım elektirik tesisatında kontaktan sonra direk marş motoruna gittiğini biliyordun yinede bakmakta fayda var Kontak anahtarda sorunum yok ölcümünü yaptım normal kontaktan anahtarı çıkarınca aracım çalışmaya devam ediyor
clashasan
Vosdost

Mesaj #9 gönderen clashasan » Pzt Kas 12, 2012 9:25 am

Arkadaşlar sorun çözüldü fakat sıkıntı devam ediyor marş motoruna tıklayınca çalıştı fakat arıza tekrar yaptı yine vurdum marş moturuna çalıştı yine şuan sorun yok ama trafikte stop ederse büyük problem marş motorumu değiştirmek gerek tamiri mümkünmü ?
Kullanıcı avatarı
atakan77
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Turna

Mesaj #10 gönderen atakan77 » Pzt Kas 12, 2012 10:08 am

Kontakta sorun yoksa arkadaşların dediği gibi. Arka koltuğun altındaki rölenin fişleri ile marş motoruna giren fişi kontrol edin. Çıkmış yada oksitlenmiş olabilirler.

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir