VOS ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KONULAR

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
kumushi
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +

Cvp: VOS ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KONULAR

Mesaj #61 gönderen kumushi » Pzr Şub 03, 2013 5:50 am

Doğu yazdı:-vosvoslar sadece hava soğutmalıdır.
-1.300 cc de yakıt ortalama şehir içi 10 litre civarında. benzin şu anda 4.850 TL. oda 48 kuruş yapar.
-benzin kadar yağ yakıyorsa sıkıntı vardır, sağlıklı bir vosvosta öyle durum söz konusu değil.
-ben her ay değil 2 hafta bir giderim ustama ama genelde vosvosumla değil, diğer arabamla muhabbete. güncel araçlardan daha çok bakım ister doğrudur her ay abartı olmuş. gerçi dediğim gibi sanayi ortamına alışınca vosvosun olmasa bile muhabbete gidebiliyorsun. : )
-bütçen düzgün bir vosvos almak için yeterli. iyice araştır ve mutlaka bir bilenle bakmaya git. o fiyatada çok düzgün arabalar olduğu gibi, patates arabalarda satılabiliyor, 1-0 yenik başlama.

burayıda okuyabilirsin, faydalı bilgiler mevcut;
http://klasikkaplumbaga.blogspot.com/#! ... osvos.html

eyvallah sağol bu verdiğin adrese daha önce baktım bunun gibi başka yerlerdede bir sürü bilgi aldım vosvosta dikkat edilmesi gerekenlerin çokluğunu görünce ve sıkıntı yaşanan noktaların fazlalığını görünce araştırma süremde artıyor her gün en az 2 saat vosvos ilanlarını kurcalıyorum. artık birtane alıp kullanmak istiyorum yeter... bir bilenle bakmaya git demişssin ama çevremde vosvostan anlayan hiçkimse yok hatta çevremdekilerin hepsi bilgi sahibi değil ama fikir sahibi hepsi o alınırmı ya yolda kalırsın tarzı konuşanlardan..haliyle sahibiyle birlikte bir vosvos motor ve kaporta ustasına gösterip ondan sonra almayı düşünüyorum türkiyedeki tüm vosvos ustalarının adresini telefonunu ismini cismini buldum. 1300 48 kuruş yakar demişssin fazlaymış bayaa kimi yerlerde 35 falan deniliyor 45 üstünü duyunca bana bi haller oluyor yakıt.. masrafını düşürmek için ne yapmak gerekir lpgli mi alsam? lpg konusunda ilanların bazılarında ''hiç lpg taktırmadım '' deniliyor yani sanki son safhaymış gibi ne biliyim vosvosa zarar veren bişeymiş gibi bahsediliyor bilmiyorum...

Doğu
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +

Mesaj #62 gönderen Doğu » Pzr Şub 03, 2013 1:14 pm

48 kuruş demedim, ortalama yakıtı 9-10 litre dedim. oda benzin fiyatına göre değişkenlik gösteriyor. her ilde benzin fiyatıda farklı tabi.

lpg de imkan varsa taktırmamak daha iyi ama her ay benzine zam geliyor neredeyse, lpg alternatif yakıt olduğu için benzin kadar zamlayamıyorlar ama yakında ona da el atarlar diye düşünüyorun, neyse. bende lpg taktırmak istemiyordum ama cebimide düşünmek zorundayım.

hiç lpg takılmamış veya lpgli yazılarıda bence satış stratejisi. satıcı elindeki övmek için lpgli ise lpgyi över lpgli değilse söver, normal yani bu.

ben olsam lpgsi adam gibi biyerde takıldı ise lpgli almayı seçerdim. çünki ben kendim taktırdım lpgyi ayar tutmadı, ilk takıldığında çalışmama sorunu yaşadım, sonra benzinde çalışmamaya başladı ki halada benzinde kullanımıyorum vs. vs. uğraştım durdum. ama önceki vosvosumu lpgli almıştım, takılan yerde bildiğim bir yerdi ve hiç sıkıntı yaşamadım + uğraşmadım düzen tutana kadar.

hangi ildesin? ankarada isen yardımcı olmak isterim.
django
Vosdost

Mesaj #63 gönderen django » Pzr Nis 14, 2013 3:36 pm

mrb arkadaşlar bende haziran ayında vosvos almayı düşünüyorum ama 1.95 boyum var şimdiye kadar hiç vosvosada binmedim o yüzden size sorim dedim sizce sığabilirmiyim rahat sürebilirmiyim yardımcı olrsanız sevinirim teşşekürler :)
alpr
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Mesaj #64 gönderen alpr » Çrş Nis 24, 2013 8:29 pm

erkese merhaba ben aranıza yeni katıldım ve bir vos arıyorum sizlerin bildiği düzgün b,e araç varsa alabilirim yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
kb35
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Mesaj #65 gönderen kb35 » Sal Ağu 04, 2015 5:58 pm

istanbul anadolu yakasında oturuyorum. 2 arka sokakta galeride woswos var model olarak bilmiyorum. öğrenciyim ve çalışıyorum istanbulu bilmiyorum, bir çok yazı okudum şuan kafam çok karışık ben nasıl bir woswos alıcam?
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #66 gönderen orko » Sal Şub 23, 2016 10:48 am

kb35 yazdı:istanbul anadolu yakasında oturuyorum. 2 arka sokakta galeride woswos var model olarak bilmiyorum. öğrenciyim ve çalışıyorum istanbulu bilmiyorum, bir çok yazı okudum şuan kafam çok karışık ben nasıl bir woswos alıcam?

henüz tam olarak olayın çözümlemesini yapmadıysanız bir süre daha bekleyin, beklerken de araştırmaya devam edin. istanbul da olmanız çok büyük bir şans.
stresss...
passion1907
Vosdost

Mesaj #67 gönderen passion1907 » Cum Tem 08, 2016 10:44 am

Merhabalar aranıza yeni katılan birisi olarak ilanda ki araç hakkında görüşleriniz alabilir miyim acaba ??
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita- ... 0479/detay
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #68 gönderen orko » Cum Tem 22, 2016 8:44 am

mesajınızı yeni gördüm. verdiğiniz linkteki aracın malum sitedeki yayınlanma süresi dolmuş. inceleme imkanım olmadı.
stresss...
00moonrunner00
Vosdost
Vosvosumun adı: WalkerMaster

Re: VOS ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KONULAR

Mesaj #69 gönderen 00moonrunner00 » Prş Ağu 03, 2017 5:50 pm

Performans arttırma ile ilgili ne söyleyebiliriz peki

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir