Vosvos Dinamo Voltaj Çıkışı

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
clashasan
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +

Vosvos Dinamo Voltaj Çıkışı

Mesaj #1 gönderen clashasan » Sal Kas 05, 2013 4:13 pm

Merhaba arkadaşlar vosvos dinamosu ile rüzgar gülü yapmak istiyorum çıkma dinamo almaya gittim çokmacı eski modellerde konjektör üzerinde dedi birde üzerinde olmayan dinamo gösterdi bende konjektörsüz eskisine göre biraz daha büyük olanı aldım konjektör olmadan çalıştığının anlamanın bir yolu varmı ? Bu dinamolara normal hariçi konjektörler bağlanabilirmi .Bir sorumda sizce konjektörsüz modelini almakla iyi yapmışmıyım yani aralarında fark varmı?

Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Cvp: Vosvos Dinamo Voltaj Çıkışı

Mesaj #2 gönderen subutay2006 » Sal Kas 05, 2013 7:42 pm

benim bildiğim 6v olan vosvos modellerinde konjektör dinamonun üzerinde monte edilmiş halde bulunuyor sonraki yeni modellerde arka koltuğun altında şofor tarafında montaj yapılıyor yani konjektör her ikisinde de var ve aynı görevi yapıyor , alternatif akımı doğru akıma çeviriyor ve voltajın sabit değerde verilmesini sağlıyor yanılıyor olabilirim benim bildiğim bu şekilde. ama senin amacına hizmet eder mi bilmiyorum bazen araçlarda bile belli devirin altında çalıştığı zaman şarj etmiyor sonuç olarak senin her halde konjektöre ihtiyacın olabilir.
It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir