paspas altı buz tutmuş?

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Wolfsburg042
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

paspas altı buz tutmuş?

Mesaj #1 gönderen Wolfsburg042 » Çrş Şub 05, 2014 12:22 pm

Bugün sabah aracın ön tarafındaki paspasları kaldırdığımda taban döşemesinin buz tuttuğunu gördüm.
Su alıyor desem taban sacı değiştirilmiş.Cam fitillerinden kaynaklanıyor desem yağış söz konusu degil.
Sadece mevsimden dolayı gece aracın üstü buzlanıp sabah çözülüyor.
Son olarak aklıma gelen bir diger hususta şu.Akşamları yaklaşık 35 km kullanıyoum.Kullanım sırasında ön taraftaki ayak bölgesindeki kalorifer peteklerinden araçın içi ısınıyor.Sonra aracı evin önüne park ediyorum.Bu ısıdan dolayı ısınan taban döşemesi gece donma yapabilir mi diye düşünüyorum.
Durum hakkında fikri olan varmı.?

Kullanıcı avatarı
ilkeer
Vosdost
Kan Grubu: A Rh -
Vosvosumun adı: firuze

Cvp: paspas altı buz tutmuş?

Mesaj #2 gönderen ilkeer » Çrş Şub 05, 2014 5:41 pm

bence bi yerlerden su alıyor. benim araçta her yanı ziftli ama suyu kesememiştim. sonra anten yeri ve benzin deposu dolum ağzının kaporta ile birleşim yerinde ki conta eskidiği için aldığını fark ettim.
Muhtaç olduğun kudret,damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Gazi M.Kemâl ATATÜRK
20.10.1927
Wolfsburg042
Vosdost

Mesaj #3 gönderen Wolfsburg042 » Prş Şub 06, 2014 11:20 pm

Tşkler. Akşam üzeri tekrar baktım baya baya taban halısı ıslak.sizin dediğiniz gibi su alıyor ama nerden. ? Anten demişsiniz kontrol edeyim dedim anten gevşekmiş biraz sıktım. Sıkarken antenin içinden bir ses geldi. Birşey içeriye düştü:)) anteni açtım herhangi bi sıkıntı yok gibi ama kısa süre sonra ortaya cıkar durum:) su almaya alıyor orası kesinleşti. İlgili konuları buldum çok sagol
fùhrer
Administrator
Administrator
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: SrtK

Mesaj #4 gönderen fùhrer » Cum Şub 14, 2014 12:09 am

Ön taraf buz tutuyor ve islak diyorsun. Ön tarafın su tahliye borusunu kontrol ettiniz mi? Genelde boru çürür ve içeri su alır. Kontrolde fayda var. Geçmiş olsun.

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Wolfsburg042
Vosdost

Mesaj #5 gönderen Wolfsburg042 » Cum Şub 14, 2014 10:07 pm

Sabahları paspasların altına baktığımda taban halsında buz görüyordum.İlerleyen saatlerde ise buzlu kısımlar eriyip yerini suya bırakıyordu.taban halısını komple ıslaktı. bir yerden su alıyor ve soğukdan dolayı gecede donma yapıyordu.paspasların kaldırdım taban halısı kurudu şuan normal.Evet dediğiniz yeri kontrol ettim.silecek motorunun bulundugu yeri actım.tahliye borusuna ulaşmak için teyp'i de söktüm.gördüğüm kadarıyla tahliye borusu sağlam.yerli yerinde sıkı bir şekilde duruyordu.denemek için şişe ile su döktüm tahliye borusunun girişinden,arabanın altından da suyun aktığını gördüm.atladığım bi nokta varsa uyarabilirsiniz.Şunu fark ettim, ön havalandırma panelinin içerisine bir miktar su döktüm,suyun köşedeki bir delikten benzin deposunun yan tarafına aktığını gördüm.dolayısıyla burada bölgesel bir çürüme oluşmuş. Taban halısındaki ıslaklık bu çürümeden dolayı mı tam emin olamadım. Havalandırma panelindeki deliğini kapatmak için bi yalıtım malzemesi ile panel içini kaplamayı düşünüyorum.farklı fikirleri degerlendirebilirim.
Kullanıcı avatarı
big1303
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: Leylâ

Mesaj #6 gönderen big1303 » Cmt Şub 15, 2014 12:40 am

Sanki ön camdan geliyor gibi... Bağajı açtığında bagaj yaylarının arkasında ön camın alt kısmına doğru kaportanın bağlantı yerleri var. Cama gelen su ön cam fitillerinin girdiği kanallardan içeri girerek o bağlantı yerlerinin arasından da sızarak içeri veriyor olabilir. Dışarıdan birisi ön cama su tutmalı diğer bir kişi de arabanın içinde durarak kaçağın nereden geldiğine bakmalı.

Resim

Çizmiş olduğum yeri yukarıya doğru kontrol et. Diğer tarafı da aynı şekil de. Eğer su kaçağı o kısımlardan geliyorsa ince bir spatula ile ön cam lastiğini yukarı kastırarak lastik kanallarının içine ve çevresine siyah silikon çekebilirsin. Sonra ince torna vida ile silikonu lastiğin içlerine yedir.Lastiklerin üzerine ve altına kağıt bant çekersen boyaya ve lastiklere de silikon gelmemiş olur.Kuruduktan sonra kontrolünü yaparsın. Bu işlemi iki kişi yaparsanız daha faydalı olur.
Wolfsburg042
Vosdost

Mesaj #7 gönderen Wolfsburg042 » Pzr Şub 16, 2014 12:17 am

Tşkler dediklerinizi kontrol edeceğim.

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir