2013 de Yeni motor Yaptıranlar acil !

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
atay_si
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

2013 de Yeni motor Yaptıranlar acil !

Mesaj #1 gönderen atay_si » Çrş Şub 05, 2014 7:44 pm

Arkadaşlar merhaba

1303 aracımın motoru gecen problem cıkarttı , krankın bağlı olduğu mil vurma yapıyordu , motoru bugun indirdi usta .

krank mili blok pistonların taşlanması gömlekler vs bisiler saydı .
fiyatı yarın verecek .

Bu arada sebebi şuymuş anlattığına göre , en son takılan baskı balatanın perçinleri uymamış ve matkapla genişleterek takmışlar oynama yaparak mili bozmuş ? ! :oops:

sizden ricam son zamanlarda yeni motor yaptıran arkadaslar , kaca yaptırdığını ve veya parçaları nereden temin ettikklerini yazabilirlermi . Açıkçası ortalama fiyatı bilmek istiyorum yarın akşama kadar :(

Kullanıcı avatarı
atakan77
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Turna

Cvp: 2013 de Yeni motor Yaptıranlar acil !

Mesaj #2 gönderen atakan77 » Çrş Şub 05, 2014 8:04 pm

İzmir de o saydığın işler için rektefiyeci ortalama 600 civarı bir şey alıyor. 600-800 arasıda usta alıyor. Bu arada saydığın parçaların sıfırlarıda çok pahalıdır. sıfır Alman Krank 400 den aşağı alamazsın o da bulabilirsen. Baskı 160 tl balata 200 civarı ... 3000 tl yi bulabilir.
Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Mesaj #3 gönderen subutay2006 » Çrş Şub 05, 2014 8:18 pm

krankın bağlı olduğu mili anlayamadım ben krankın kendisi başlı başına bir mildir krankı da bloğun içinde yataklar tutar 4 tane yatak vardır bunlar ana yataklardır ortalama 150 lira civarıdır bunlar ustan iyi ise güveniyorsan mesele yok malesef piyasada çok ustacık var motor rektefiyeciye gider rektefiyeci inceler şu şu şu taşlanacak kurtarır şunu atacaz vs. sonra motoru ustana verir ustan toplar ben birkaç ay önce silindir kapaklarını değiştirdim 400X2=800 lira subaplar 100 lira rektefeciye subapların alıştırılması için 100 lira sekman atıldı 100 civarı piston kol yatakları 30 lira ustaya da 600 civarı gitti. Aşağıda birkaç siteden fiyatlara bak istersen bilgin olsun. İstanbuldasın galiba Oto mekanik var arzu oto var Esin ticaret var benim bildiklerim.

http://www.yedekparcashowroom.com/asp/l ... roup=MTR99
https://www.otoparcaevi.com/urunler.asp ... Volkswagen
It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
Kullanıcı avatarı
big1303
Vosdost
Vosvosumun adı: Leylâ

Mesaj #4 gönderen big1303 » Çrş Şub 05, 2014 9:02 pm

Geçmiş olsun kardeş? Ustanız kim yazabilir misiniz? Eğer usta konusunda şüphelerin varsa yardımcı olmak isterim.
Kullanıcı avatarı
atay_si
Vosdost

Mesaj #5 gönderen atay_si » Çrş Şub 05, 2014 9:44 pm

big1303 yazdı:Geçmiş olsun kardeş? Ustanız kim yazabilir misiniz? Eğer usta konusunda şüphelerin varsa yardımcı olmak isterim.

ben normalde topselvide ki hasan ustaya yaptırıyordum ama , tesadüfen elektrik tessisatımı yaptıracağım diye götürmüştüm kayış sesi olmadığını söyledi kendiside ayrıca motor topluyormuş. içerde pre vardı bitane .

bu üsküdar dan koşuyoluna giden yolda Dostlar özel oto servisi vw audi seat . mustafa usta sanırım adı .
Kullanıcı avatarı
atay_si
Vosdost

Mesaj #6 gönderen atay_si » Çrş Şub 05, 2014 9:46 pm

subutay2006 yazdı:krankın bağlı olduğu mili anlayamadım ben krankın kendisi başlı başına bir mildir krankı da bloğun içinde yataklar tutar 4 tane yatak vardır bunlar ana yataklardır ortalama 150 lira civarıdır bunlar ustan iyi ise güveniyorsan mesele yok malesef piyasada çok ustacık var motor rektefiyeciye gider rektefiyeci inceler şu şu şu taşlanacak kurtarır şunu atacaz vs. sonra motoru ustana verir ustan toplar ben birkaç ay önce silindir kapaklarını değiştirdim 400X2=800 lira subaplar 100 lira rektefeciye subapların alıştırılması için 100 lira sekman atıldı 100 civarı piston kol yatakları 30 lira ustaya da 600 civarı gitti. Aşağıda birkaç siteden fiyatlara bak istersen bilgin olsun. İstanbuldasın galiba Oto mekanik var arzu oto var Esin ticaret var benim bildiklerim.

http://www.yedekparcashowroom.com/asp/l ... roup=MTR99
https://www.otoparcaevi.com/urunler.asp ... Volkswagen

olay şukayışın bağlandığı kasnağın bağlı olduğu milden bahsetti . o vuruyormuş. 1 m ise atıyorum mil, 50 cm si pürüssüz geri kalan kısmı yaralanmıs dedi .

neler cıkartıcak bilemiyorum .
Kullanıcı avatarı
atay_si
Vosdost

Mesaj #7 gönderen atay_si » Çrş Şub 05, 2014 9:48 pm

ilgi alakanızdan dolayı cok sevindim . çok teşekkür ederim arkadaslar .

iyiki varsınız.
Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Mesaj #8 gönderen subutay2006 » Çrş Şub 05, 2014 9:56 pm

ne desek yalan olur krank mili piyasadaki satılan yatak ölçülerine göre belli bir ölçüye kadar taşlanabiliyor eğer ölçü kurtarırsa talaş kaldırılır taşlanır belki daha önce de taşlanmıştır bişey demek zor rektefede belli olur
It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
uqur91
Vosdost
Vosvosumun adı: SU

Mesaj #9 gönderen uqur91 » Prş Şub 06, 2014 4:08 am

Ocak ayında motor yaptırdım. Bütün parçalar sıfırlandı. Blok haricinde aklınıza ne gelirse. Parçaları Ankarada türkyılmazdan aldık. Cep telefonum bozuk olduğu için resmi bilgisayarın kamerasından çekmiştim ama zoom yaparsanız görünüyor.
Resim

Ek olarak 0 krank buldum 300 Liraya. Debriyaj balatasını çaktırdım.
Rektefiyeciye 400TL, kapakçıya 125TL, ustaya 500TL

işte toplamda 4.200TL tuttu.

Geçmiş olsun. İnşallah bütün parçaların değişmesi gerekmez.
Resim
Kullanıcı avatarı
atay_si
Vosdost

Mesaj #10 gönderen atay_si » Prş Şub 06, 2014 9:04 am

uqur91 yazdı:Ocak ayında motor yaptırdım. Bütün parçalar sıfırlandı. Blok haricinde aklınıza ne gelirse. Parçaları Ankarada türkyılmazdan aldık. Cep telefonum bozuk olduğu için resmi bilgisayarın kamerasından çekmiştim ama zoom yaparsanız görünüyor.
Resim

Ek olarak 0 krank buldum 300 Liraya. Debriyaj balatasını çaktırdım.
Rektefiyeciye 400TL, kapakçıya 125TL, ustaya 500TL

işte toplamda 4.200TL tuttu.

Geçmiş olsun. İnşallah bütün parçaların değişmesi gerekmez.

çok teşekkür ederim fiyatlarını dikkate alacağım . Baya yardımcı oldu . Hayırlısı bakalım artık .

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir