İlandaki T2 hakkında birkaç soru

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Alper90
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Yokki :/

İlandaki T2 hakkında birkaç soru

Mesaj #1 gönderen Alper90 » Cmt Şub 22, 2014 7:35 pm

Merhaba arkadaşlar öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın eğer yanlışsa ilgili yere taşınırsa sevinirim.

Öncelikle bende bir vosvos hayranıyım 6 yaşından beri ve şu anda 24 yaşındayım. Artık bir araç almaya karar verdim ve önceliğim T2a olacak ama bir türlü bulamıyorum. Bir tane buldum ama o da orjinal değil sinyalleri ve stopları farklı yapan kişi orjinale sadık kalamamış büyük ihtimal parça sıkıntısı çektiği içindir diye düşünüyorum. Sizlere ilanı paylaşacağım ve yorumlarınızı istiyorum. Sorularım şu şekilde;

1- Sinyalleri ve stopları orjinal haline döndürülebilir mi ?
2- Şu an ki haliyle toplanmaya kalkılsa araç ne kadara mal olur (kendi fiyatı hariç rakam) ?
3- Boyası falan tekrar yapılacak eksik parçaları fotoğraflarda görülüyor ve aracı İstanbul'da toplatacağım fiyatları buna göre söylerseniz sevinirim.

Aracı ilk toplatacağım zaman dört dörtlük illaki olmayacak ama binilebilecek seviyeye getirmek istiyorum. Aksesuarı falan sonraki zamanlarda yavaş yavaş yapacağım. Öncelikli olarak acil olan işlemleri yapmak istiyorum. İlanı paylaşıyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-van-minibus-1970-t2-lpg-isli-fiyat-dustu-alicisi-arasin-126912928/detay/

Eğer yapabilirsen buna benzemesini istiyorum aracın ama ilk etapta böyle olmayacak.
Resim

Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Cvp: İlandaki T2 hakkında birkaç soru

Mesaj #2 gönderen gürhan » Cmt Şub 22, 2014 9:33 pm

Alper vosvos toplamak meşakkatli bir iştir. T2 toplamak ise daha da meşakkatlidir...T2 a ise ondanda zor...Hele hele tipi kaydırılmış T2 a yı tekrar normale çevirmek ?
Sonuçta olmaz diye bir şey yok...Olur ama maddi imkan gerekir. Malum sitede bundan çok daha iyi durumda T2 A lar var. Cebine 15 bin lira koymadan İyi bir usta grubu bulmadan T2 toplama işine girme derim.
Alper90
Vosdost

Mesaj #3 gönderen Alper90 » Cmt Şub 22, 2014 10:40 pm

Gürhan abi yıllardır araştırıyorum ne kadar zor olduğunu tahmin edebiliyorum. Açıkçası senin verdiğin rakama yakın bir para harcamayı düşünüyorum bende. Sitede başka T2a lar var demişssin de abi ben göremedim sanırım :s birikmişim var okul için ayırdım fazlasıyla ondan kalanı harcamak istiyorum.

Birde eklemek istiyorum otomobil ruhsatlı falan yazanlar var bunlar arasında en sorunsuzu hangisidir otomobil-karavan-minibüs bu konuda da kafam çok ayrıca bir tane daha var t2a ama arkadan resmi yok ve 13.000 gibi bir rakam istiyor ben o aracı alsam kesin boyatırım falan derken 20bini bulur gibime geliyor :s
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör

Mesaj #4 gönderen gürhan » Sal Şub 25, 2014 12:25 pm

Acele etme mutlaka derli toplu bir şeyle çıkar şansına. Forumları takip et, oralarda bilindik araçlar alınır, satılır.
Eskiden karavan ruhsatlılar avantajlıydı. Şimdi o avantaj kalktı. otomobil ruhsatlılar avantajlı konuma geçti.
T2a da ısrarcı olma bence t2 lerde güzel.
uqur91
Vosdost
Vosvosumun adı: SU

Mesaj #5 gönderen uqur91 » Çrş Şub 26, 2014 9:46 pm

Araç ne durumda bilmiyorum sahibiyle görüşmek ve gidip bakmak gerek fakat toplamaya müsait duruyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-k ... 951/detay/
Resim
Alper90
Vosdost

Mesaj #6 gönderen Alper90 » Cum Şub 28, 2014 11:21 pm

T2a'larda parça sıkıntısı varmış ama yurt dısından birkaç parçasını getirebilirim diye düşünüyorum örnek olarak sürgülü kapı kolu falan. Güzel t2'lerde var ama ne bileyim düşük sinyal ufak stoplar bunlar ilgi çekici birde hafiften basmak istiyorum aracı onun dışında her şeyi orjinal olacak. Uğur o dediğin bus'a baktım teşekkür ederim ama ilk araç olacağı için toplama fikrinden vazgeçtim üstelik aldığım duyumlara göre o bayağı uğraştıracak bir araçmış. Şimdilik beklemedeyim temiz bir vosvos düşerse neden olmasın onu da alabilirim takipteyim bütün sitelerde. Bu arada gürhan abi olaki bir araç buldum vosvoslardan anlayan tanıdık ustam yok. Öyle bir durumda sizler yardımcı olur musunuz ?
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör

Mesaj #7 gönderen gürhan » Cmt Mar 01, 2014 7:34 pm

Eğer İstanbulda bulursan, istanbuldaki tanıdığımız ustalara baktırabiliriz.

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir