aşırı lpg tüketimi ?

Bu bölümde vosvosla ilgili her türlü teknik soru sorup cevabını bulabilirsiniz.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
baweri
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +

aşırı lpg tüketimi ?

Mesaj #1 gönderen baweri » Pzr Nis 13, 2014 4:49 pm

Aracim 100 km de 14 lt. Lpg yakıyor Karborator bakımı yapıldı, bilgisayar dan gaz ayari yapıldı ve lpg beyni gayet iyi ısınıyor, gaz kaçağı da yok. Çözemedim ben lütfen yardımcı olun Neden bu kadar yakıyor

Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Cvp: aşırı lpg tüketimi ?

Mesaj #2 gönderen subutay2006 » Pzr Nis 13, 2014 6:50 pm

arac kac cc. ateşleme sistemi bakımları nasıl bujiler, buji kabloları, yeni mi sübap ayarı, avans ayarı yapıldı mı ?
It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
baweri
Vosdost

Mesaj #3 gönderen baweri » Pzr Nis 13, 2014 6:56 pm

1300 cc platin meksefe bujiler yeni degisti. Subap ayarı da yağ bakımıyla birlikte yeni yapıldı. Birtek avans ayari konusunda emin değilim.
Kullanıcı avatarı
zekimert
Administrator
Administrator
Kan Grubu: B Rh -

Mesaj #4 gönderen zekimert » Pzr Nis 13, 2014 7:13 pm

Geçen gün ölçtüm, Kızılay iş çıkışı trafiğine girdiğim gün 100 km'de 20 l LPG yakmışım. Ondan önceki hafta ise yolu uzatıp çevre yoluna girmiştim, o hafta 8,5 l LPG yakmışım.

Şehiriçi trafiğinde 14 l LPG bence aşırı yüksek bir tüketim değil. Tabi kıyaslamanı, sahibinden sitesinde arabasını "km'de 20 kuruş yakmaktadır" diyerek satmaya çalışanlara göre yapmıyorsan.
baweri
Vosdost

Mesaj #5 gönderen baweri » Pzr Nis 13, 2014 8:50 pm

Benim verdiğim değerlerde istanbul trafiği için. Ama hakkının 100 km. de 10 l. Olduğunu duymuştum şehir içinde.
Kullanıcı avatarı
zekimert
Administrator
Administrator

Mesaj #6 gönderen zekimert » Pzr Nis 13, 2014 10:50 pm

Ben şimdiye dek hiç öyle bir "hak" tüketim duymadım. Benzinde şehir içi 10 litre derseniz olabilir.

Konu biraz da "şehir içi trafiği" kavramının herkese göre değişmesinden de kaynaklanıyor. İstanbul'da her gün otobandan Hadımköye günde 100 km giden birisiyle Trabzon'da her gün işe günde 15 km yapan adamın şehir içi kavramları birbirini tutmaz. Sorsan şehir içi ikisi de.

Tavsiyem, şöyle otobandan temiz bi 100 km gideceğiniz bi gün depoyu fulleyerek bir ölçüm yapın. Eğer hala 14 litreyse sıkıntı var.

Ve fabrika verisi tüketim değerlerini de sürekli aklınızda tutun: Kullanım kılavuzunda uzun yolda 8 l, Şehir içinde 9 küsür litre BENZİN tüketimi diyen 40 yaşında bir aracınız var.
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #7 gönderen orko » Cum May 02, 2014 7:25 am

bilgisayardan lpg ayarı vosvoslar için çok sağlıklı değil. çünkü ekranda gösteren değerleri ayarlamak için gaz ayarını açabiliyorlar. haliyle de çok yakıyor o zaman. işinin ehli bir usta eliyle ayar yapmalı bence. bir de motor durumuna göre vosvos çok yakabilir. görmeden tahmin yapıyorum ama sizin bana göre 1.5 - 2 litre fazlanız var gibi o da motorun durumundan, sürüşünüzden, lastik havanızdan, yolun durumundan vb. gibi etkenlerden kaynaklanabilir...
stresss...
baweri
Vosdost

Mesaj #8 gönderen baweri » Prş May 15, 2014 9:52 pm

Uzun yolda hesapladim 100 km. de 7,5 litre yaktı aracim saatte 90 km hızla giderken.
Kullanıcı avatarı
zekimert
Administrator
Administrator

Mesaj #9 gönderen zekimert » Cum May 16, 2014 10:11 am

baweri yazdı:Uzun yolda hesapladim 100 km. de 7,5 litre yaktı aracim saatte 90 km hızla giderken.

Oldukça normal gibi görünüyor.
Kullanıcı avatarı
Erbil Civelek
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: 1303 s

Mesaj #10 gönderen Erbil Civelek » Cmt Haz 21, 2014 2:16 am

Ben cayyolu odtu arasinda sabit hizla(~70 km/s) ise gidip geliyorum. 30 lt lpg ile anca 200 km yapabiliyorum. Sizin uzun yol tuketiminiz cok iyi bence. Ekonomik saniyordum vosvosumu. Mutsuz oldum simdi :)

Nexus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Erbil Civelek

“Soru - Cevap” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir